02.03.2009, 15:09 | czytano: 2846

Wicestarosta Maciej Jachymiak był trzeźwy w pracy. Policja umarza postępowanie

NOWY TARG. Nowotarska policja umorzyła postępowanie wyjaśniające w sprawie donosu wiceprzewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Fryźlewicza na wicestarostę nowotarskiego Macieja Jachymiaka.
Jak informuje Marek Karkula z sekcji prewencji KPP w Nowym Targu, która prowadziła postępowanie wyjaśniające w tej sprawie, zdecydowano o odstąpieniu od kierowania wniosku o ukaranie ze względu na brak dowodów na popełnienie wykroczenia polegającego na podjęciu pracy w stanie nietrzeźwym.
O tym, że wicestarosta może być nietrzeźwy poinformował policję wiceprzewodniczący Rady Miasta Andrzej Fryźlewicz 7 stycznia, dzień po Spotkaniu Noworocznym u burmistrza Marka Fryźlewicza w którym obaj uczestniczyli.

Karkula dodaje, że w sprawie zostało przesłuchanych kilka osób, w tym m.in. wicestarosta, wiceprzewodniczący oraz pracownicy szpitala, którzy robili mu badanie na obecność alkoholu (Jachymiak sam się zgłosił do szpitala).

Policja badała też sprawę burmistrza Marka Fryźlewicza, któremu osoba telefonująca na policję również zarzuciła fakt bycia nietrzeźwym w pracy. Śledztwo umorzono, bowiem co było wiadome od samego początku, Fryźlewicz wziął tego dnia urlop na żądanie i nie było do w urzędzie.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
kąpiel04.03.2009, 22:53
ludzie, puknijcie się w czoło, w naszej cywilizacji udowadnia się winę, a nie niewinność, to rzucający oskarżenie ma obowiązek udowodnić, że ma rację, a nie na odwrót
swoją drogę ten strzał w Jachymiaka wyjątkowo dziwny, przecież ten facet od lat zajmował się alkoholikami, zrobił w Nowym Targu ośrodek leczenia uzależnień, którym się można chwalić w całej Polsce
wszystkich co prowadzą tę dziwną kampanię oszczerstw wsadzam do jednego worka z A.Fryźlewiczem,
i życzę miłej kąpieli w gnoju
zoro04.03.2009, 08:49
Nie pleć bzdur, bo nie było żadnych badań szpitalnych typu badanie krwi, jedynie jak stwierdził p, Starosta dumchnął sobie sam w alkomat w szpitalu , żeby przekonać się osobiście czy jest trzeźwy, Tak podał w Tygodniku Podhalańskim. Jeżeli to jest wiarygodne badanie to dziękuję. Podejrzany sam siebie bada, bez świadków. Tym sposobem może każdy nawalony kierowca się tłumaczyć, byłem OK bo dmuchnąłem sobie w balonik. a co ty tak bronisz tego wice? Ja napisałem ,że jeden wart drugiego. Bomba Jachymiaka. Znajdż sobie w sieci artykuł z Tygodnika Podhalańskiego w którym wypowiada się p. Jachymiak, to będziesz wiedział.
paranoja04.03.2009, 07:42
A co z denucjatorem? Dalej będzie miał ten zaszczyt reprezentować nas w radzie? Jaki los by go czekał w czsie wojny?
Benek03.03.2009, 20:43
Jasne... badania szpitalne ma uwiarygadniać policja, badania policji pewnie sąd a ten najlepiej żeby przesłał sprawę do Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie - jezeli ktoś chce sie tak bawić to prosze bardzo. Dla mnie piłka jest prosta: zrobiono badania, przesłuchano ludzi i nic nie dało podstaw do stwierdzenia, że telefon jakiejś (sex)bomby był choc w części prawdziwy. Mi chodzi tylko o to żeby nie pisać, że ktoś był nietrzeźwy, jak tego nie wykazano. Bo nie wykazano, a błotem jest bardzo łatwo obrzucic odwracając kota ogonem.
asus03.03.2009, 17:50
Wyborca-zwróć uwagę na to kto pierwszy "puścił bąka" ;)
zoro03.03.2009, 14:20
Tymi badaniami nie uwiarygodnionymi przez policję to można sobie najwyżej coś podetrzeć.Starosta sam przyznał ,że dmuchnął sobie sam w alkomat, żeby sprawdzić, czy jest trzeźwy i wyszło MU oo, tylko jemu.Chodzi mi tylko o to, żęby nie pisać, żę był trzeźwy, jak tego nie sprawdzono.Bo nie sprawdzono.
Benek03.03.2009, 13:59
Do zoro: brak dowodów winy właśnie świadczy o niewinności i byłoby dobrze gdyby w XXI wieku nikt nie próbował wracać do tych totalitarnych sztuczek gdzie to oskarżony musiał udowadniać swoją niewinność. W szpitalu zrobiono badanie - wyszlo 0... co więcej można zrobić? Jeżeli Pan zoro wie o jakis oszustach pracujących w szpitalu to niech się zgłosi na prokurature a nie tutaj insynuuje i rzuca podejrzenia na Bogu ducha winnych ludzi
Boks03.03.2009, 12:22
Cóż pocznie teraz PWS ?. Zostawicie " Bombę " ?
Uwaga !!!.
Któregoś dnia " wybuchnie " Andrzej F i może Wam coś urwie.. Lont zapalony .Czasu coraz mniej.
zoro03.03.2009, 09:52
Z artykułu wnioskuję, że nie jest powiedziane, że pan Jachymiak był trzeźwy, ale z powodu braku dowodów sprawę umorzono. Zostaje więc przypuszczenie ,że był taki albo taki.Jeden wart drugiego. Policja przesłuchała tylko dawnych albo nowych współpracowników pana Jachymiaka. Może trzeba przesłuchać więcej osób.Panie r/ brak dowódów to nie jest jednoznaczne z tym, że był trzeźwy, jak pan napisał w tytule.
pomyłka03.03.2009, 01:02
Dwór dalej swoje.To już bylo przerabiane dworzanie , ale wasz intelekt , a bardziej może interes nakazuje wam nadal pisać głupoty, choc w duchu obłudnicy myślicie jak wszyscy. Tu uprawiacie piar bo tak jest wygodnie dla waszego MF.Zamiast pietnowac metodę jaką chcieliscie wyeliminowac konkurencję , dodam metode wredną i daleką od miłoscxi bliźniego , uprawianą fałszywie dla pospulstwa , przez waszego guru MF , to piętnujecie rzekomego winowajcę , czyli tego , na ktorego familia zastawiła sidła. Myślicie ,że macie głupich mieszkańców , którzy może jeszcze na was oddadzą głosy?.To sie grubo mylicie.Mam nadzieje , że to był ostatni raut burmistrza MF ?Nie rozliczył sie jeszcze z wielu postawionych wobec niego pytań.Jak choćby kosztów wymiany zagranicznej , kosztów jarmarków i innychdrobnych spraw. Myśloicie ,że zapomnimy o tych pytaniach ? To także wasza pomyłka. One będą przypominane ,aż do kampaniii wyborczej i aż do zmęczenia, a potem do rzetelnej odpowiedzi MF.
klops03.03.2009, 00:50
Bełkot znowu narobił smrodu w mieście i znowu sie poraz kolejny ośmieszył. Ile jeszcze razy ?Może MF czyta te komentarze i jak się nie rumieni ze wstydu wraz ze swoimi dworzanami , tyle samo wartymi co on sam.Ale jutro znowu modlił się będzie pod figurą z diabłem za skórą. Jas panu - burmistrzu nie wstyd.?? Troszkę honoru i bojaźni przed Bogiem. Wstyd.Miasto nie zasługuje na takiego burmistrza.
sprawiedliwy02.03.2009, 23:43
co to za ludzie którzy pracują razem i jeszcze nawzajem sie podpie....ją???????
Milka02.03.2009, 21:41
a świstak zawija te sreberka...
burek02.03.2009, 21:39
A może by tak ktoś powiedział przepraszam ???
Dziani-San02.03.2009, 21:23
PO to potrafi -By ludziom żyło się lepiej-nie wszystkim.
Wyborca02.03.2009, 19:58
No i co panie burmistrzu i panie Andrzeju intryga dworska się nie udała, został tylko smród który się będzie ciąąągnąąął.....
Alek02.03.2009, 18:01
Sprawa jest prosta i przerobiona już na Forum. Gdyby był uczciwy, zgłosiłby się na policję. Przecież nie szpital go szukał, tylko mundurowi. Ale na komendzie by mu nie zrobili szybkiej wytrzeźwiałki, tylko zbadali rzetelnie oddech alkomatem. I byłoby głupio obydwum stronom.
abstynent02.03.2009, 16:55
chocby pil 2 tygodnie to i tak by mu wyszlo 0 promili....az dziwne ze nie bylo wyniku ujemnego..
w02.03.2009, 15:48
a czy mogło być inaczej??
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl