20.01.2018, 11:30 | czytano: 3935

Reorganizacja w Urzędzie Miasta w Zakopanem. Nowi ludzie, nowe stanowiska

Zakończyła się trwająca kilka miesięcy reorganizacja w Urzędzie Miasta Zakopane. Mówiło się o niej od dawna - burmistrz Leszek Dorula chciał na nowo poukładać pracę swoich urzędników. I tego dokonał.
Na stronie magistratu możemy już zapoznać się z nowymi nazwami urzędowych wydziałów oraz poznać nazwiska nowych naczelników.
Do największych zmian doszło w Wydziale Edukacji, Turystyki i Sportu, który podzielony został na dwie nowe jednostki. Wydziałem Turystyki, Sportu i Rekreacji kieruje dotychczasowa naczelnik Zofia Kiełpińska, natomiast pieczę nad nowo utworzonym Wydziałem Oświaty objęła Aneta Zwijacz-Kozica.

Wydział Gospodarki Gruntami i Planowania Przestrzennego zamienił się w Wydział Mienia i Nadzoru Właścicielskiego, do którego włączono dział Planowania Przestrzennego. Naczelnikiem pozostał Tomasz Filar, który do pomocy zyskał zastępcę, Macieja Moskwę. W nowym wydziale skoncentrowane zostały wszystkie kwestie właścicielskie Gminy, w tym zarządzanie pasem drogowym.

Zlikwidowany został Wydział Gospodarki Mieszkaniowej.

W Biurze Planowania Przestrzennego szefem została Marta Gratkowska. Zmienił się również naczelnik Wydziału Organizacyjnego, została nim Anna Łapsa.
Nową jednostką jest również Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia. Na stanowisko naczelnika ogłoszony został konkurs.

Dotychczasowe Biuro Prasowe zmieniło się w Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji. Kierownikiem pozostała Anna Karpiel-Semberecka.

pk/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mieszkaniec21.01.2018, 13:01
W gminie Łapsze tez jest reorganizacja od czterech lat - zatrudnianie swoich znajomków - patrz artykuł "rodzinne Łapsze" ciąg dalszy :-)
On21.01.2018, 00:26
Gość nie bardzo zdaje sobie sprawę, że łamanie prawa wcześniej czy później się na nim zemści, dotyczącego konkursów na stanowiska kierownicze też ( przyjmowanie "swoich" bez konkursu, bez wymaganego wykształcenia, bez wymaganego doświadczenia, bez odpowiednich szkoleń i kursów ). Pewność ( domniemana ) ciągłości władzy się właśnie skończyła, a przedawnienie może się nie dopełnić i będzie " zonk " oby nie.
A turystów chmara i patrzą i oceniaja ten tworzony20.01.2018, 19:52
Od mieszania w urzędzie urzędnicy nie staną się słodsi , a bałagan to powoli widać wszędzie . Straż miejska to pierwsza jednostka którą burmistrz , którego szanuję , powinien rozwiązać , albo gruntownie zmienić personalnie . To grupa leni /.../ wystarczy przejść ulicami .,Przed sklepami blokujące przejście palety- brak reakcji , brud ,a personel w sklepie pije kawę , a strażnik przechodzi i nie "widzi" bałaganu , a w drugim miejscu przypina się do tzw.niewidzialnych pierdółek . Tak działa ta "firma". Panie burmistrzu od tego zacząć , a wygospodaruje pan kilka etatów dla swoich znajomych . Spokojnie , a miasto nie ucierpi .
Zorientowany20.01.2018, 18:56
Jeżeli powstały nowe wydziały to powinny zostać ogłoszone konkursy na nowych naczelników. W innym przypadku zostały złamane zapisy ustawy o samorządzie lokalnym.
florian20.01.2018, 15:42
I sposobem reorganizacji znajomi dostaną ciepłe posadki w Urzędzie ...kogo chcą tym nabrać? te same nazwiska na drzwiach od lat drobna korekta po wyjściu za mąż wszyscy wiedzą o co chodzi ...
ania20.01.2018, 15:24
brak komentarza
On20.01.2018, 12:48
Mieszanie administracją nie zmieni zadłużenia miasta, a kiepskie traktowanie ludzi wykształconych i z dużym doświadczeniem zawodowym to efekt kompleksów w braku własnej nie tylko kindersztuby.
ania20.01.2018, 11:56
W Nowym Targu też nastąpiła reorganizacja Urzędu. Zatrudniono też nowe osoby, często są to znajomi , niestety...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl