21.01.2018, 11:10 | czytano: 2499

Woda z wodociągu w Klikuszowej nie nadaje się do spożycia

W pobranych próbkach znaleziono bakterie coli. Sanepid nakazał "podjęcie natychmiastowych działań naprawczych przez spółkę wodociągowa w Klikuszowej nadzorująca zaopatrzenie w wodę oraz przedstawienie planu działań naprawczych wraz z terminem ich realizacji".
Woda z wodociągu w Klikuszowej nadaje się jedynie do celów gospodarczych.
Na stronie UG Nowy Targ pojawił się komunikat, z którego wynika iż osoby, które nie mają własnego źródła wody i potrzebują "awaryjnego zaopatrzenia" mają kontaktować się z sołtys Klikuszowej Czesławą Fic.

Nie zmieniła się także sytuacja w Czarnym Dunajca, gdzie nadal obowiązuje zakaz korzystania z wody z wodociągu gminnego do celów spożywczych.

Do czasu przywrócenia właściwych parametrów uruchomiono zastępcze punkty z wodą o odpowiedniej jakości zdrowotnej: na rynku, przy ul. Kmietowicza obok Przedszkola Prywatnego oraz na parkingu koło GZO.

s/
zobacz także
komentarze
YuYu22.01.2018, 21:20
W Nowym Targu też wywalili teraz na pola, hehe, wielkie miasto, smród i dziadostwo.
m.22.01.2018, 10:31
do skalp: Dlaczego twierdzisz że jesteś traktowany jak śmieć? Jeżeli nie odpowiadają ci wyznaczone godziny dowozu wody, to wystarczy zadzwonić do UG i przywiozą wodę w innym, odpowiednim dla Ciebie terminie.
gość22.01.2018, 07:30
Fajnie...jeden drugiemu do gęby s..
Nn21.01.2018, 22:21
Debil wywozi szambo beczkowozem na pola w Lasku. Jak zapłaci z kilka tysiaków kary to go moze dopiero czegoś nauczy
accc21.01.2018, 16:37
@Fan politycznej propagandy po co kogokolwiek karać, skoro sami wywożą gnój na swoje pola i to później piją to. Nie należy wydawać żadnego zakazu picia wody, tylko zamykać punkty gastronomiczne na ten czas żeby się nikt nie zaraził z przyjezdnych żadnym świnstwem. Skoro wsioki lubią sepsę, zapalenie opon mózgowych u nowo narodzonych dzieci itd. to nie należy im tego zabraniać. Sami się wybiją, ceny nieruchomości spadną i może ktoś normalny się sprowadzi tutaj. Tak samo należy robić ze smogiem, skoro kary, uczenie jak palić itd. nie pomaga to nie należy robić kompletnie nic, problem w zgonach się rozwiąże. Pytanie tylko czy tego chcemy? Rozumiem utylizacja ścieków i obornika, oraz nowoczesne rozwiązania grzewcze kosztują, ale to nie kwestia pieniędzy to kwestia bezpieczeństwa i wyobraźni czyli czegoś czego nam cholernie brakuje.
Elo21.01.2018, 16:25
Kanalizacja jest, no i co z tego, jak barany i tak wolą w nocy wywalić szambo do rzeki. W Lasku jest to samo, nie raz w nocy taki smród leci z kanalizacji, że ciężko wytrzymać, ktoś po prostu wylewa swoje szambo w studzienkę, a straż gminna na to "nie ma jak złapać sprawce"...patologia.
Fan politycznej propagandy21.01.2018, 14:59
@PAL
No nareszcie ktoś to też zauważył, że gnój i gnojówki wywożone są dopiero w okresie zimowym. Gnojówka wywożona na pola trafia na zamarzniętą ziemie, do której nie może wsiąknąć. Dlatego spływa do rzek, potoków gdzie ziemia jest rozmrożona więc wnika głębiej do wód gruntowych, a stamtąd już do naszych studni, czy też kanalizacji.

Pasowałoby wnet karać osoby łamiące ten przepis, ale walcz z wiatrakami. Można im zwracać uwagę, a rolnicy na to, że tak się robiło dawniej, to teraz też trzeba.
skalp21.01.2018, 14:02
Dodajcie, że te punkty w Ciemnym Dunajcu są czynne do 15.15. Jezeli ktoś pracuje nie ma szans się zaopatrzyć w wodę zdatną do spożycia. Musi dzwonić umawiać się, prosić itp. Jest potraktowany przez UG jak śmieć.
PAL21.01.2018, 11:22
Nic dziwnego jak się ,,cole'' na pola wywozi mimo zakazu w okresie zimowym
Koteł21.01.2018, 11:20
Szefowa sanepidu w Nowym Targu straszyła ostatnio na swoim Facebooku, że od psa można zarazić się gronkowcem i innymi bakteriami. Wychodzi na to, że większym zagrożeniem jest picie wody z wodociągów w powiecie nowotarskm niż całuski psa. Taka władza. Zajmują się bzdetami, a nie prawdziwymi problemami, które nękają mieszkańców na codzień.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl