26.01.2018, 10:00 | czytano: 5017

Zagłosowała sama na siebie. Część radych oburzona

Fot. Marcin Szkodziński
Radni wybrali nową wiceprzewodniczącą zakopiańskiej Komisji Kultury w Radzie Miasta Zakopanego. Żeby nią zostać, radna Bożena Solańska zagłosowała sama na siebie, co spotkało się krytyką części radnych.
Z dwójki kandydatów na to stanowisko - Łukasza Filipowicza i Bożeny Solańskiej - ta druga otrzymała wymagane 3 głosy poparcia. Część radnych nie kryła jednak oburzenia faktem, że kandydatura Bożeny Solańskiej przeszła tylko dzięki temu, że radna zagłosowała sama na siebie. Jako przykład podają Łukasza Filipowicza, który nie brał udziału w głosowaniu, gdy dotyczyło ono jego kandydatury.
– Widać, że Filipowicz, to nowe pokolenie i odbiega od tego nieeleganckiego zwyczaju – skomentował głosowanie Grzegorz Jóźkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Zakopanego.

– Miałam takie prawo – broni się nowa wiceprzewodnicząca komisji kultury i jednocześnie atakuje przewodniczącego rady. – Sytuacja, która dzieje się teraz w radzie przechodzi granice przyzwoitość. Mówicie o kolesiostwie, a to co robicie, to co to teraz jest? – dodaje.

ms/
zobacz także
komentarze
Brawo Bożenka28.01.2018, 09:43
Głosowała prawidłowo !!! ,
jeżeli kandydowała na to stanowisko i uważa ,że nadaje się do prowadzenia komisji, to dlaczego ma nie stwierdzić tego aktem głosowania ????

Właśnie wstrzymywanie się w takiej sytuacji od głosu jest hipokryzją i nikt tego nie chce zauważyć. W kulturze anglosaskiej takie głosowanie jest całkowicie na miejscu.
ac piorun dc27.01.2018, 09:57
@accc według mnie rada pracuje w oparciu o regulamin i tego się ma trzymać a czyjeś "widzimisię" mnie nie interesuje.
Spod giewontu26.01.2018, 23:22
Skoro miała taką opcję, to ją wybrała i o co wielkie halo? Trzeba było wyłączyć możliwość głosowania na samego siebie. Skoro było to dopuszczalne to zagłosowała prawidłowo. Radni dopuszczają taką możliwość, a potem wielce oburzeni. Przykro słuchać tych kłótni w tych radach, w tych rządach. Brak wzajemnego szacunku, brak życzliwości.
bccc26.01.2018, 19:48
Do accc niech cię żona zdradza jak już, chyba że nie masz
Fan26.01.2018, 17:04
Cała Bożenka.... Parcie na ekran ma to i sama na siebie głosuje....
accc26.01.2018, 14:58
@Dziwna postawa radnych, używanie prarargumentu, jakoby pan Grzegorz Schetyna w wyborach głosował na samego siebie nie udowadnia niejako pewną Twoją ignorancję. Watro też wspomnieć, że pan Grzegorz Schetyna w wyborach parlamentarnych 2016 r. startował w okręgu kieleckim natomiast pan Jarosław Kaczyński w tychże wyborach startował w okręgu warszawskim. Więc nie jest na pewno możliwe aby pan Grzegorz Schetyna mógł zagłosować na pana Jarosława Kaczyńskiego i odwrotnie. Natomiast przechodząc do meritum, zachowania pani radnej nie należy szukać jakiś w negatywnym świetle inspiratorów. Głosowanie rady miasta nad wyborem przewodniczącego jakiejkolwiek komisji, której działania mają moc autorytetu miasta, a przez to państwa, nie są miejscem na takie szczeniackie zachowania jak pani radnej. Przez co ośmieszają i znieważają radę miasta, ponieważ pokazują, że pani radna nie kieruje się dobrem wspólnym, a jedynie jest karierowiczką, lawirantką oraz, kieruje się egoizmem i nie jest fair wobec innych. Proszę wybaczyć, ale to, że jest coś zgodne z prawem wcale nie oznacza, że jest to moralne Panie @Tępy Toporek, zdrada małżeńska nie jest wcale karalna i jest dozwolona, ale jakoś nieładnie zdradzić własną żonę.
Dziwna postawa radnych26.01.2018, 11:51
A na kogo miała zagłosować? Jak poseł Schetyna idzie na wybory to głosuje na Jarosława Kaczyńskiego?
Tępy Toporek26.01.2018, 11:27
Jest to zgodne z regulaminem ,czy też nie ? Jak zgodne to nie rozumiem tych przytyków przewodniczącego, osobiste opinie trzeba sobie zostawić dla siebie.Powaga urzędu wymaga by być ponad to wszystko bezstronnym i apolitycznym.
zegarmistrz26.01.2018, 11:21
w koncu kto glosowal na siebie Bozena Sobanska czy bozena Solanska?
watra26.01.2018, 11:10
Dobrze zrobiła bo składając kandydature chciała mieć to stanowisko. Swoją drogą ciekawe ile to stanowisko da więcej dodatku do diety? ktoś wie
k26.01.2018, 10:30
Bu ha ha ha. Bohaterka. Dziwne że tylko część radnych oburzona. A reszta to co,uznała że takie standardy są OK. W takim razie głosowanie na dwie ręce w sejmie tez ich nie powinno dziwić. Patrzcie ludzie kogo wybieracie do tej roboty bo nas sprowadzą do swojego poziomu. Dobrze że tylko rękę podniosła. W końcu nogę też ma.
acc26.01.2018, 10:18
Może i Pani miała prawo, ale granicę przyzwoitości na rzecz frajerstwa to Pani przekroczyła. Ale cóż jakie miasto taka jego rada i radni..
fiona26.01.2018, 10:06
e Boze Boze....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl