03.02.2018, 19:57 | czytano: 18207

Zarzuty łapówkarskie nie tylko dla urzędników, ale i przedsiębiorców

zdj. abw.gov.pl
Pod koniec tygodnia informowaliśmy o zatrzymaniu i aresztowaniu urzędnika Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu pod zarzutem przyjmowania łapówek. Polska Agencja Prasowa podała tymczasem, że oprócz urzędników, w sprawie dotyczącej przyjmowani łapówek zatrzymani zostali również biznesmeni.
Przypomnimy, iż w listopadzie, grudniu i styczniu, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała na wniosek prokuratury dyrektora, zastępcę dyrektora i kierownika działu zamówień publicznych w PZD w Nowym Targu. Jak się okazuje, to nie jedyne osoby zatrzymane w te sprawie. "Zarzuty wręczenia korzyści majątkowych przedstawiono także dwóm osobom z firm budowlanych realizujących prace na rzecz PZD. Jeden z biznesmenów również przebywa w areszcie" - ustaliła PAP.
To oznacza, że w aferze łapówkarskiej związanej z Powiatowym Zarządem Dróg w Nowym Targu zatrzymanych zostało już 5 osób.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Do MD10.02.2018, 12:07
Żadne pieniądze nie są warte tego by żyć ze wstydem i być skompromitowanym i moralnie i zawodowo . Bo liczy się coś więcej w zyciu niz pieniądze i biały kabriolet z czerwoną skórą. Z aferą matrymonialną masz racje kolego to prawda . To bagno !! A co do przepięknej modelki z ocho ( a na imię jej było Justyna ) to z tego co wiem dała mu szybko kosza . Ona młoda o rzadko spotykanej urodzie , naprawdę wyjątkowa a on nieciekawy i utyty . I mówił cały czas o pieniądzach . Jak mówiła szału nie ma .
MD09.02.2018, 00:39
Trzeba prawdę mówić . Pan PP z Cz D to milioner.Dziedzic wielkiej fortuny . Dla niego praca to hobby. Grupa trzymała władze do czasu . Kiedyś PP obiecał coś DW . Ale na drodze do szczęścia stanęła JR przepiękna modelka z Ocho .. PP zakochał się po same uszy. Z resztą nie dziwie się . Przepiękna dziewczyna . Wiec DW się wkurzyła i sypneła PP służbom . Po analizie sprawy służby wyrzuciły PP . Tu sprawy intymne zaważyły . Reszcie pracowników dajcie spokoj bo robią swoje . A morał taki ze nie ma nic gorszego niz urażona duma kobiety . Za to zapłacił PP i K SZ . Robert W jest ofiarą . Jest niewinny . Układ był idealny . Każdy każdego krył do czasu intymnych nieporozumień . Dziękuje dobranoc
Do Henryk Kwinto08.02.2018, 18:35
Ale o wiele trudniej ... A poza tym lepiej jest chyba nie kraść
Do Wojtech08.02.2018, 11:38
Pan PP z czarnego d ma się dobrze i ma Pana w d... Pan PP na Podhalu jest the best i niczego i nikogo się nie boi . A i obecnie na brak zleceń nie narzeka !! Ma ich po uszy :)
Henryk KWINTO07.02.2018, 23:59
...... zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej......
PUKI PÓKI: )06.02.2018, 22:36
LOL Póki co to idź do szkoły!
Celownik06.02.2018, 21:59
@ do wojtech
Żona dyrektora PZD znalazła natychmiast pracę w Urzędzie Miasta w pionie Waldemara W. a wicedyrektor PZD Sz został inspektorem nadzoru drogowych inwestycji UM.
do wojtech06.02.2018, 20:23
W GDDKIA rejon Nowy Targ byli (inne służby) już jakieś 2 lata temu w wyniku kontroli pracę stracił Kierownik i żona Dyrektora PZD. Nie sądzę, żeby nowe kierownictwo o tym zapomniało.
wojtech06.02.2018, 19:06
Kiedy ABW odwiedzi GDDKiA w Nowym Targu. Tam też się dzieje... Dyrektorzy dużych o zasięgu ogólnopolskim projektują przebudowy dróg oczywiście prywatnie, roboty idą bez kontroli, zrywa się asfalt w idealnym stanie tylko po to żeby ktoś łatwo zarobił kase na ułożeniu nowego.. tam też marnotrawi się miliony...
Nogaty06.02.2018, 16:54
Gożdzik,flaszka,bombonierka. Łapówka? Uprzejmość. Grunt że jest praca a nam się żyje lepiej. Uprzejmość.i( tak się to kręci, będzie się kręcić)
Nick prawilny06.02.2018, 12:46
Dodam iż ABW to formacja stworzona do walki z najbardziej niebezpiecznymi ludzmi zagrazającymi stabilnosci państwa i zajmujaca sie miedzynarodowymi powiazanismi przestepczymi w tym przypadku wegry czechy slowacja.
lol06.02.2018, 12:05
700 tyś to chyba wzięli na bank. I na tą kwotę są glejty. A co tam w tak zwanym międzyczasie wyskoczy to się dopiero okaże. Do puki nie ma wyroku. Nie można mówić o winie. Nic tak nie rozwiązuje jęzorów jak 3 miesięczny areszt wydobywczy.
e-abw06.02.2018, 11:47
Łapówka to nie tylko kasa ,czasami to miejsce pracy ,czasami, dofinansowanie środka specjalnego ,czasami wpłata na fundację ,czasami zlecenie ,czy wyłączność na sprzedaż np betonu ,czasami sprzedaż mieszkań w cenach preferencyjnych doświadczyliśmy to z MF i EZ i co i nic
nawet prokuratura umorzyła wszystko.
esbek05.02.2018, 15:54
Czytając te komentarze stwierdzam - połowa z Was powinna się sama zgłosić do ABW, bo macie sporo informacji... Nie każdy urzędnik to łapówkarz i przekręt tyle w temacie.
Cwana Małpa05.02.2018, 12:20
Do Były drogowiec.... No wreszcie ktos cos im napisal z serca i prawde .. moze sobie uswiadomia ze kiedys ktos dzisiaj siedzacym na Monte bedzie musial zaplacic za skalane imie za urazy spsychiczne ich i ich rodzin .. Nie dolewajcie benzyny do ognia czekajmy na wyroki !!!!
k05.02.2018, 11:36
Dajcie spokój. Jak by rzeczywiście sprawdzano po kolei wszystko to we wszystkich państwowych placówkach jest tak samo. Popatrzcie kto pracuje w urzędach czyje dzieci i czyje rodziny. A Kto dostaje wsparcie z inkubatorów przedsiębiorczości? A kto wygrywa przetargi /nie tylko w drogownictwie?/ A dlaczego wygrywają te osoby? Toż to szambo bez dna. Sprawa jest rozwojowa i zależy jakiej klasy szpece się za nią zabrały. Ale dla mnie to pójdzie w liczby dwucyfrowe i starostwo niestety beknie i to bardzo głośno. Fizyczne ni ma takiej możliwości żeby nie wiedzieć co robi podwładny .
...05.02.2018, 11:22
ciekawae czy poprzedni starostowie trzesa porami, jak gleboko siegnie ziobro, bo waly nad walami szly tu od zawsze bo nie bylo zadnej kontroli
Krevan Espane ae Junginklaine05.02.2018, 09:59
do Były drogowiec

Drogi Kolego - im wszystkim właśnie o to chodzi (czyt. hejterom) - by ktoś stracił cierpliwość i zareagował na ich małostkowe i nieudolne wołanie o odrobinę uwagi. Dostępne są już publikacje próbujące tłumaczyć ten (ekhm...) element postępu cywilizacyjnego - zwanego "trollowaniem".

My wszyscy (czyt. normalni, dowartościowani) omijamy takie nic nie znaczące skamlenia wypisywane przez kompletnie nieradzących sobie w życiu ( i tu by pasowało napisać "ludzi", ale...) - tchórzy! No tak! Tchórzy - ponieważ trzeba być tchórzem, by zasłaniać się za pozorną (czyt. POZORNĄ!) anonimowością w sieci.

Tak więc Kolego, Twoja reakcja jest niczym innym jak pokarmem dla nich, a należy ich traktować jak rozwydrzone dziecko rzucające się po podłodze w sklepie, któremu rodzić nie chce kupić cukierka - należy lekceważyć.

Hejt pisany anonimowo nie ma żadnej wartości!

Tak ku przemyśleniu...

co do tematu:
jeżeli ktoś ma coś za uszami - niech poniesie konsekwencje, jeżeli jest czysty - trzymam kciuki by po tej chorej nagonce się pozbierał i potrafił powrócić do normalnego życia...
WIRTUALNY OFICER ABW05.02.2018, 09:42
Drodzy forumowicze piszcie wszystko co wiecie, co waszym zdaniem powinno zostać przeswietlone, a my zgodnie z wypowiedziami bedziemy, sprawdzać wg naszych ustaleń i typować podejrzanych, a także gminy.
Dziękuję.
orawiec05.02.2018, 08:28
Do Jabłonki trzeba przyjechać !!
Na co czekacie
wniosek05.02.2018, 08:25
Były drogowiec. Byłeś uczciwy i dlatego jesteś byłym drogowcem
siofer05.02.2018, 02:41
byly drogowiec ,przyjda i po ciebie
Były drogowiec04.02.2018, 23:16
To może i ja się wypowiem . Czytam te komentarze i trudno uwierzyć w tą ludzką zawiść . Pracowałem z tymi opluwanymi inspektorami przez wiele lat i krew się gotuje jak czyta się te kłamstwa . W nawiązaniu do inspektora MM : był moim inspektorem w jablonce na małych robótkach . Faktycznie , zasugerował mi wzięcie betonu z pewnej betoniarni . Dlaczego ? Ano dlatego ze tamten beton mostowy był robiony na grysach bazaltowych , najtrwalszym i najbardziej wytrzymałym grysie . Oczywiście ze można było kupić gdzie indziej tańszy . Ale po kilku latach ścianki czołowe są jak nowe i przynajmniej nie muszę się martwić o poprawki . Nadzorował mi tez roboty w Lipnicy na odludziu i powiem jedno , ze dał mi popalić . Nie był chamem ale lipy napewno nie przepuścił . Nie zauważyłem by był łapówkarzem . Wręcz odwrotnie , kulturalny człowiek z zasadami . Nadzorował mi tez chodnik i kanalizacje . Był gorszy od kierownika budowy mojego głównego zleceniodawcy . Nie odebrałby mi roboty gdybym wykonał je źle . I choć dziś już nie działam w tej branży to taka zwykła uczciwość nakazuje stanąć w jego obronie . Bo tak należy . A kto go opluwa ? Zapewne Ci którym właśnie lipy nie chciał przepuścić . Piszecie ze rozbijał się nowym volvo po budowach .. to moze z buta miał dawać po tych wszystkich budowach ? Tez mi osiągniecie . W dzisiejszych czasach wpłacić na Leasing 10 tys i wziąć na raty na 5 lat . No faktycznie przekręt bo już inżynier z uprawnieniami w tym kraju nie mógłby na to zarobić . Wy ludzie już z tej zawiści powariowaliscie do reszty . Co do Franciszka H . Tez go miałem na budowie . Tez robiłem chodnik z kanalizacja . Powiem wam tak , moi ludzie mieli go powyżej uszu . Nazywali go upe... liwą wszą . 3 raz musieliśmy rozbierać i układać wjazd a on podpisał mi protokół odbioru jak kwota zgadzała się co do złotówki . A w zasadzie to mnie wyrolował ale nie czas o tym pisać . Było minęło . Piszecie o jakimiś przekręcie na moście w Knurowie. Sady sądami a czasem trzeba nagiąć to i owo aby zrealizować zadanie . Ale i tak niczego nie zrozumiecie bo jesteście przepełnieni zazdrością i nic do was nie dotrze . Tak was boli ze ludzie pokończyli szkoły . Ze maja fach w ręku i ze może zarobią pare groszy więcej od was . A co do aresztowań dyrektorów PZD to ja dla nich nie pracowałem ale wiem ze już nie jedne spektakularne aresztowania były a jak przyszło co do czego to kończyło się procesami w druga stronę . Poczekajmy spokojnie na wyrok sądu a nie decyzje prokuratora . Nie opluwajmy tych ludzi . Nie zabierajmy prawa do obrony . Niech sąd się wypowie . A co do PP z czarnego d może i był zarozumiały . Może nawet bardzo . Ale napewno nie donosiciel czy konfident . Choć czesto czytam te artykuły to rzadko się wypowiadam . Ale jak czyta się te hamskie posty to nie można milczeć . Szanujecie chociaż trochę tych drogowców . Przecież wybudowali sporo dróg po których dziś można jeździć bezpiecznie . Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka . Nawet jak skażą dyrektorów PZD to jest to 1/50 wszystkich drogowców na Podhalu . I chociaż trochę szanujecie tych chłopaków w kamizelkach drogowych bo często dla was narażają życie . Mojego pracownika kierującego ruchem kiedys w krzeczowie ruchem rozpedzona ciężarówka o mało co nie zabiła . A stał tam bo budował chodnik dla was . Nie każdy drogowiec czy inspektor to bandyta . Proszę opamiętajcie się i trochę powściągliwości w hejcie nie zaszkodzi .
brawo wy04.02.2018, 22:33
" zatrzymanych zostało już 5 osób", może lepiej było napisać, że DOPIERO 5 osób
Kenia04.02.2018, 21:52
Brata dyrektora kiedy odwiedzi ABW ?
podróżnik04.02.2018, 21:15
Czy pod kolejną lupę pójdzie gminha czarny dunajec? Tam dopiero sie dzieje.............!
smialo04.02.2018, 20:58
15 osob to minimum !
palestra04.02.2018, 20:43
wiele osob zna watki, i te z innej beczki pograzajace mafie ,wiec gdzie moga zlozyc zeznania dotyczace przestepcow?
zarło04.02.2018, 20:28
A kilka lat wcześniej "Według starosty Krzysztofa Fabera sugestie, że dyrektor PZD zbyt dużo zarabia, są nieuzasadnione. - Mam wiele przeciwnych sygnałów. Kilkakrotnie otrzymywałem sygnały od radnych sugerujące, że dyrektor Waniczek zasługuje na nagrodę albo podwyżkę. Ludzie widzą, jak funkcjonuje PZD, ile pieniędzy pozyskuje. W budżecie zakładamy pule na drogi w wysokości 20 mln. Gdy przychodzi do realizacji - okazuje się, że PZD wydał 50 mln. Różnicę zarząd zdobył dzięki własnej inicjatywie i operatywności dyrektora Waniczka - uważa starosta".
dr inz mgr04.02.2018, 20:19
CZY to łacko i ochotnica / czy jeszcze nie?
Cwana Małpa04.02.2018, 19:51
Ile jadu w tych wypocinach, wlasma matke za lyzke wody by sprzedali - zalosne
qwe04.02.2018, 19:16
Bosok ale tyś naiwny !!!!!!!!!!!!
podatnik04.02.2018, 18:38
Nie ma się co denerwować i obrażać na rzeczywistość. Czy to PO czy PIS to tylko ludzie ze swoimi słabościami. Każdy chce żyć lepiej, a to mieć lepszy samochód, a to dziecko posłać do szkoły muzycznej, a to ciężarną żonę wysłać do prywatnej kliniki żaby rodziła po ludzku, a to być sponsorem zbiórek charytatywnych w gminie żeby ludzie podziwiali, a to kupić sobie i żonie strój góralski aby krzewić honor góralski itp.. Tak więc nie ma się co dziwić przedsiębiorcą że dają łapówki aby dobrze zarobić, a że urzędnik też człowiek i chce żyć pełnią życia to łapówki będzie brał. Zależy tylko od nas czy przyzwolenie na ten proceder będzie przemilczany (jak za komuny) czy też będziemy krzyczeć gdy nas okradają. Łapówki przecież to nasze pieniądze (podatki) na które wszyscy się składamy.
prawda04.02.2018, 18:33
Abw A kiedy kolejne urzędy bo w nowym targu jest ich sporo;)
neon04.02.2018, 16:39
Do Bosoka! Wiesz co mówisz? To Ci, którzy chcą być na listach PIS i wygrać wybory donoszą. Dużo prawdy i dużo nieprawdy. To Ci, którzy razem sitwę tworzyli donoszą po to, żeby stworzyć jeszcze większą SITWĘ po zmianie.W powiecie całe rodziny pracują,a w szaflarach Rodzina i powinowaci do 7 pokolenia u złobu. Projektów milion, a roboty nie widać. Inwestycje nieodebrane pozwala się użytkować.. Rozpoczęła sie kampania więc Ziobro przy pomocy swoich przedstawicieli działa. Czas ucieka więc liczba aresztowanych będzie wzrastać. Są takie 2 gminy, gdzie te same firmy wygrywają. Sa takie inwestycje co 3 lata sa ogłaszane przetargi i nic, a som takie co pieniendzy na nie nie maja ,a sa robione. Mafia po nowemu i po bozemu.
Chłopak z ulicy04.02.2018, 15:25
@ do Magda- ja przez taką temide musiałem zniknąć na kilka lat z miejsca zamieszkania bez słuchu,a teraz moja temida ich wsadzi tam gdzie im będzie lepiej niż u pana Boga za piecem. HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA
AŻ CISNĄ SIE SŁOWA TO NIEZGODNE Z KONSTYTUCJĄ-BRAWO WYKONCZYĆ ŁAPSERDAKÓW
Kapusta04.02.2018, 15:19
?Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiecie w zupie!?
abw04.02.2018, 14:40
Minister Ziobro urządza se szopke zfajermanami zamiast tepic oszustów i złodzieji z Podhala
Nieznajomy Naczelników04.02.2018, 14:35
Wydział Inwestycji w Starostwie w Nowym Targu....dramat. Zawsze ci sami, zawsze tak samo., zawsze ten sam. Jeden wykonawca na Podhalu? Znajomi znajomych, żon znajomi, straszne i wszyscy, wszyscy o tym mówią, tyle ze cicho...
onufry04.02.2018, 14:21
Czy ktoś wie co to za przedsiębiorcy lub z jakiej miejscowości pochodzą ?
Skierować się do gmin04.02.2018, 14:08
Pole do popisu dla ABW jest w urzędach gmin. Zwłaszcza w tych gdzie wójt ma związki z PiS. Tacy są pewni siebie że w biały dzień, nonszalancko jak inspektor MM, lekceważąco i w żywe oczy kręcą lody naganiając kasę sobie, swojej rodzinie i kolesiom. Na tyle są durni że nie są w stanie wydedukować że się im to źle skończy bo nawet ci z ich najbliższego otoczenia staną się sygnalistami i się Prezes dowie. A dowie się na pewno. Brak procedur przy udzielaniu zamówień, fatalna jakość inwestycji, nietrafione i przepłacone inwestycje niezgodne z prawem budowlanym, inwestycje pod wójta i jego rodzinę, dotacje z lokalnej grupy działania tylko dla jednej słusznej rodziny i przyjaciół. To akurat przykład z Szaflar ale podobnych jest wiele.
Kryl04.02.2018, 13:41
Sprawdxcie tez kto robił drogę na Lotników, tam też są fajne rzeczy....
podat nick04.02.2018, 13:27
Gazeta Krakowska informowała, że w areszcie przebywa jeden z przedsiębiorców podejrzany o wręczenie łapówki, a drugi jest na wolności. Musiał wpłacić poręczenie majątkowe.
Pies Gończy04.02.2018, 12:47
ABW musi teraz sprawdzić wszystkie przetargi spółek państwowych,w N.T od energetyki po kanalizacje tam też mafie albo inaczej Państwo w państwie!A szary człowiek traktowany jest jak trędowaty, układy układy układy.Chcesz coś załatwić to odsyłają do firm zaprzyjaźnionych,a tam płacz i płać!
Nie dla oszustow.04.02.2018, 12:39
Gdyby ABW zapukalo jeszcze nizej to jest do Gmin to by sie dopiero dzialo. Chodza sluchy, ze w niektorych pala dokumentacje z ostatnich 8 lat.
Murator04.02.2018, 11:50
Wydział inwestycji w starostwie i ta sama firma wygrywająca inwestycje w starostwie to kolejna sprawa dla ABW. Pracownicy którzy kilka lat temu pracowali w ulubionej firmie powiatu pana P...k powiedzą co i u kogo budowali lub remontowali podczas prowadzonych w powiecie inwestycji...będzie się działo!
mm04.02.2018, 11:40
Układ nowotarski to nie tylko PZD tak jest we wszystkich urzędach w NT
magda04.02.2018, 10:53
Do chłopak z ulicy-oby Cię nie zawinęli ,pracowite pokolenie wymiera niestety ,a kto będzie pilnował więzień,chyba roboty.
Obserwator222304.02.2018, 10:17
Za chwile się okaże, że wszystkie firmy żerujące na publicznych pieniądzach umoczone są po uszy w tym bagnie. Ciekawy układ mieli. Nadwyżką z zawyżonych cen dzielili się pod stołem. To jest chore i mam nadzieje, że ABW pozamyka ich.
Tedy04.02.2018, 09:54
czyli to była, jest zorganizowana grupa p... działajaca pod skrzydłami starostwa
Tak04.02.2018, 09:47
Ktoś tu zaczął sypać...Oj.To chyba początek sprawy...;/)
Gzyps04.02.2018, 09:42
Uuu ciekawe kto to taki......
CB04.02.2018, 06:15
A tych z PIs-u to nie zatrzymują są nietykalni ? bisnesmeni
aaa04.02.2018, 00:18
ktooo?
Chłopak z ulicy03.02.2018, 23:28
Proponuje wyjazd z kraju naepiej tam gdzie polska nima podpisany ekstradycji HAHAHAHHAHAHA
i jeszcze dodam,ze trafiają po nitce do kłębka
HAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA
POLSKA WSTAJE Z KOLAN
Maniek03.02.2018, 23:14
Jeśli starosta tolerował fakt , iż Inżynier który był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przekręty w aferze knurówgate na moście w Knurowie , jako były szef jednostki , stał na straży w wydawaniu i nadzorowaniu wydawania publicznych pieniędzy robot realizowanych przez PZD , a jednocześnie starosta niczego złego nie widzi i żadnych czynności nie zamierza podejmować to drodzy Państwo odpowiedzcie sobie sami na to pytanie czy to jest fair . A wybory niebawem wiec zastanówcie się na kogo głosujecie . Bo Ci ludzie są niereformowalni . Tutaj jedynym wyjściem jest wymiana kadr od sufitu do podłogi . Qvo Vadis Nowy Targu ?
Qwerty03.02.2018, 22:58
A jakie przedsiębiorcy mieli wyjście ? Mając firmę , ludzi na utrzymaniu i leasingi w obliczu postawienia pod ściana przez urzędników PZD i RDK ? Albo smarujesz i jesteś w grze albo nie ma Cie i bankrutujesz ? Przecież Ci urzędnicy stworzyli taką ośmiornice że chcąc w jakikolwiek sposób funkcjonować nie mieli wyboru . Byli zmuszani do łapówek . Dobrze się mówi ale jak się ma 50 pracowników i trzeba dać wypłatę czy zapłacić ZUS to nie było wyjścia . Były przypadki gdy przedsiębiorca się zbuntował i na sile wygrał przetarg to już ich kolega inspektor nadzoru wybrany przez tych urzędników niszczyli taka firmę w mig . Ludzie , nie macie pojęcia jaka siatka działała na terenie nowego targu . To może podchodzić pod zorganizowana grupę przestępcza . Czarny Dunajec , maniowy , ochotnica , Lipnica i nowy targ . Magiczny Romb ...
Anty Bolek03.02.2018, 21:54
Zrobili sobie układ za nasze dutki .
lulek03.02.2018, 21:52
no to chyba logiczne , że jak wzięli to ktoś im dał. A że to przetargów też dotyczyło to i biznesmeni weszli
xx He he xx03.02.2018, 21:41
Jak na takie zad***, to pięciu to jest istna mafia ;-)
Emirates03.02.2018, 21:39
No coś pięknego.
Teraz kolejnych łapać i zamykać.
Nowy Targ, Zabrzeż , Łącko - projektanci
Łapać aż schwytacie całe to żmijowe gniazdo.
Od początku PZD było pięknym rodzinny interesem
dla wielu !
osioł03.02.2018, 21:11
ale sypia metody przesłuchan pewnie z Starych Kiejkut maja od amerykanow z polskiego obozu ......''.przesłuchan''
ozon03.02.2018, 21:02
A to zapewne jeszcze nie koniec.... PK, PP, MM i reszta
Bosok03.02.2018, 20:23
Oby już nigdy PO nie powróciło do rządzenia,w jakiejkolwiek formie , nawet tej zakamuflowanej. Teraz nie dziwota dlaczego niektórzy tak ostro atakowali PiS i Prezesa .
Nm03.02.2018, 20:10
To i tak mało
recepta na całe zło03.02.2018, 20:04
Obowiązkowe badania wykrywaczem kłamstw urzędników na uczciwość sposobem na korupcyjną patologie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl