05.02.2018, 11:05 | czytano: 7234

Nielegalne wyścigi samochodowe w rejonie Zakopanego

Wczoraj ok. godziny 22.00 zakopiańscy policjanci zostali poinformowani, że w rejonie Wiktorówek kilkunastu kierowców urządza sobie wyścigi samochodowe.
- We wskazany rejon pojechał z Zakopanego patrol drogówki, a także od strony Wierchu Poroniec, policjanci z Bukowiny Tatrzańskiej – relacjonuje Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Na miejscu funkcjonariusze zastali kierowców z powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, ale również z rejonu Krakowa, Tarnowa oraz Łodzi. Wystawili siedem mandatów karnych na łączną kwotę 2350 złotych m.in. za stan techniczny pojazdów, zatrzymanie w miejscu stwarzającym niebezpieczeństwo oraz brak dokumentów. Ponadto zatrzymali trzy dowody rejestracyjne z powodu stanu technicznego samochodów, przy czym w dwóch przypadkach kierowcy otrzymali zakaz dalszej jazdy. Ciekawostkę stanowi fakt, że czwórka spośród ukaranych uregulowała mandaty karne na miejscu, korzystając z możliwości zapłaty kartą płatniczą bezpośrednio u policjantów.
- W tym miejscu należy przypomnieć, że ze strony policji nigdy nie będzie przyzwolenia na traktowanie drogi publicznej jako toru wyścigowego - podkreśla przedstawiciel zakopiańskiej policji. - Takie zachowanie stwarza realne zagrożenie zarówno dla osób zaangażowanych w wyścigi, jak również dla postronnych uczestników ruchu drogowego. Brak infrastruktury właściwej do realizowania pasji motoryzacyjnej nie może stanowić wytłumaczenia dla narażania na niebezpieczeństwo uczestników ruchu na drodze publicznej.

Oprac. r/ źródło: KPP Zakopane
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Magia RWD ABS off09.02.2018, 02:58
Ludzie I ludziska ilu z was wogóle wyprowadzi poślizg? Haha 30% ? A ilu czerpie z tego radość?

Ciemnogród a nie społeczeństwo :D, smutne

Te auta I ich kierowcy są bardziej przygotowani do latania niż Wy do życia. Wtoro kobita albo chłop co mo prawo jazdy za mlyko, e bo zdałak, umie robić z autem co chce? Jak ino sypnie to jezusmario, same dzwony -pogromcy abeesu I kontroli trakcji , niedzielnych nie licze bo uważają sie za nojepsyk, a ich brak świadomośći I niereformowalność są tragiczne w skutkach! !!!
Ilu z was rozbiło auto ebo nie zahamowało samo? Hahahaha
Wolicie spotkać na drodze typka co leci piękny zakręt I wie co robi w pełni świadomy czy Ziajoka w passacie co rznie bez świateł I połowy auta (e bo zezarło ale jesce jeździ) do sklepu po flaske na letnich a dmuchnoł by ze dwa promile? No ?
A zresztą co ja sie produkuje
Jak 3/4 z komentujących to wżyciu za kierownicą nie siedzieli
hahaha06.02.2018, 22:16
nigdy nie popierałem takich zachowań kierowców, ale wiecie co? patrząc na to państwo a przede wszystkim ludzką zawiść powiedziałem ch wam w d...
jeżdżę na crossie po lesie i gdzie się da, ścigam się autem jak szalony i będę robił wszystko to na co mi sie podoba, w tym państwie nie ma prawa. tobie mandat dadzą za bzdurę a pijane staski juzki i janusze rajdują w swoich wiochach po wódkę do sklepu bo brakło... raczej ludzie mający pasję mają na tyle rozumu żeby wszsytko robić w miarę bezpiecznie, a zazdrość ludzka jest nieogarnięta, żal komuś że go nie stać na crossa czy rajdówkę?? to niech pije dalej za sklepem i użala się dalej:) zawsze do powiedzenia najwięcej mają ludzie puści, blokusie albo bukiety. Miłego nudnego życia:) ja jadę polatać trochę na skuterze (też illegal) :)
jurek06.02.2018, 17:06
Wyjątkiem dla policji jest letni tor wyścigowy Patelnia Chabówka :)...
stary06.02.2018, 15:46
Większe zagrożenie życia jest na skrzyżowaniu al.Tysiąc Lecia,Szaflarska i dalej. w N.Targu.Tam zapraszam Policję.Brawo młodzi,wściekli.
JFK06.02.2018, 07:55
Do "ty" to tylko kwiestia czasu kiedy pirat drogowy kogoś zabije... a po twoim wpisie widać że troszkę rozumu Ci brakuje tak wiec kup sobie rower to bedzię bezpieczniej na drodze. P>S> Stać ich na rajdowe samochody ale na to żeby poscigać się na torze to już nie. "Typowi wiochmeni" zafascynowani "szybkimi i wściekłymi"
ff05.02.2018, 18:07
Za chwilę zacznie się płacz, że nie mają gdzie jeździć, to będą jeździć po drogach. Albo niech im ktoś zbuduje tor. Tak jak pseudo krosowcy w lasach.
Nowy05.02.2018, 15:08
Po co policja na patelniach jak sami siebie likwidują
ty05.02.2018, 15:02
do "ja" proszę o podanie daty i liczbę osób którzy ci "zabójcy" zabili, datę i sygnaturę wyroku sądowego skazującego kogoś z nich za zabójstwo - liczy się chociaż jeden potwierdzony przykład. A jeśli nie to cieciu pomyśl zanim kogoś bezpodstawnie oskarżysz - bo takie kłapanie sloganami bez pokrycia na dzień dzisiejszy jest karalne. I żeby nie było ŻADNEGO piractwa drogowego nie bronię, tylko kur...ca mnie bierze jak jeden pajac z drugim rzuca słowami których znaczenia nie zna.
ja05.02.2018, 11:59
*** . policja tam nic nie robi to znajdziemy inny sposób na wariatów i zabójców drogowych
paatyki05.02.2018, 11:20
Jak się chcą ścigać to tylko na patelniach w Chabówce. Tam nie ma problemów z policją :-)
bumelant05.02.2018, 11:19
wychowankowie need for speed
com05.02.2018, 11:11
A to ciekawe... bo z motocyklistami na patelniach nie potrafią sobie poradzić od lat. Więc jak się mają słowa policji do rzeczywistości?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl