12.02.2018, 23:58 | czytano: 4788

Strażackie zmagania na stoku (zdjęcia)

Na stoku Polany Sosny rozegrane zostały dobyły się VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. W pierwszym dniu zawodów druhny i druhowie rywalizowali w konkurencjach indywidualnie w drugim - odbyły się zmagania drużynowe. W szranki stanęło 110 zawodników i 26 drużyn.
Podczas uroczystego otwarcia 6. edycji mistrzostw wśród gości znaleźli się m. in.  poseł na sejm RP  i zarazem prezes ZOW ZOSP RP w Małopolsce Edward Siarka, wójt gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz, wójt gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, prezes zarządu ZEW Niedzica Leszek Bajorek, dyr. zarządu wykonawczego ZOW ZOSP w Krakowie, wiceprezes ZOP ZOSP RP w Nowym Targu dh Tadeusz Firek.
Wyniki:
Konkurencja indywidualna 
druhny gr. A 
1. Bożena Opyd OSP Szczawa
 
druhny gr.B
1. Renata Rusnarczyk OSP Szczawa
2. Kinga Chlipała OSP Szczawa
3. Anna Twardosz OSP Kobielnik
 
druhowie gr.A
1. Stanisław Mastalski OSP Szczawnica
2. Leszek Surdy OSP Gorzyce
3. Bogdan Kmietowicz OSP Dąbrówka Tuchowska
 
druhowie gr.B
1. Łukasz Brożek
2. Szymon Krzeptowski-Sabała OSP Zakopane Olcza
3. Paweł Zawadzki OSP Wielopole Rybnik
 
snowboard
1. Jakub Niziołek OSP Staszkówka
2. Krzysztof Cichy OSP Łoniowa
3. Michał Kazatel OSP Makoszowy Zabrze
 
Na zakończenie zmagań indywidualnych, wręczono także dodatkowe pamiątkowe medale dla najstarszego druha narciarza - druh z OSP Stara Jabłonka woj. warm.-mazurskie i najstarszego snowboardzisty - druh z OSP Stary Cykarzew woj. śląskie.

Konkurencja drużynowa
Druhowie narty
1.OSP Ząb
2.OSP Wielopole Rybnik
3.OSP Lutcza
 
Mikst narty
1.OSP Ząb
2.OSP Szczawa
3.OSP Wielopole Rybnik
 
snowboard
1.OSP Ząb
2.OSP Piekielnik

Najlepszym drużynom oprócz pamiątkowych pucharów wręczono  nagrody rzeczowe od sponsorów oraz ZW ZOSP RP w Małopolsce. Ważnymi dla druhów nagrodami były bony na zakup sprzętu strażackiego ufundowane przez Zarząd Główny ZOSP RP w Warszawie.

Zwycięska drużyna druhów z OSP Ząb  otrzymała puchar od Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa.
Pomysłodawcą i inicjatorem zorganizowania mistrzostw jest Dariusz Tokarski z OSP Szczawnica. W przygotowaniu zawodów i w sprawnym jego przebiegu pomagał mu ojciec, Zbigniew Tokarski. - Strażacy doskonalą swoją sprawność fizyczną i bojową na ćwiczeniach i w akcjach przy gaszeniu pożarów i innych zdarzeniach losowych, dlaczego by nie mieli sprawdzić się na stoku narciarskim. Jak się okazało wielu z nich naprawdę nieźle jeździ na nartach, co może się przydać podczas prowadzenia akcji ratunkowej w trudnych górskich warunkach – mówią Tokarscy.

Zawody prowadził Jacek Śliwiński.
 
 WB, pieniny24
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl