25.02.2018, 20:20 | czytano: 2648

Celina Sordyl - wśród wyróżnionych przewodników

Regionalne obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika, które zostały zorganizowane w Małopolsce już po raz jedenasty – były okazją do docenienia zasłużonych przewodników oraz instytucji, które promują turystykę aktywną wśród mieszkańców oraz osób odwiedzających nasz region.
Mają ogromną wiedzę, są pełni pasji, a miłością do Małopolski zarażają przyjezdnych z całego świata. Mowa o przewodnikach turystycznych, którzy są nie tylko prawdziwymi ambasadorami naszego regionu i zaangażowanymi edukatorami, ale dbają też o bezpieczeństwo turystów, chociażby podczas wspólnych wypraw w góry.
- To przewodnik jest często pierwszą osobą, z którą ma kontakt turysta przyjeżdżający do Małopolski. Dlatego to, jak postrzegany jest nasz region przez odwiedzających, to także ogromna zasługa wszystkich z państwa – mówił podczas wręczenia wyróżnień Leszek Zegzda, odpowiedzialny w zarządzie województwa za obszar turystyki.

Zegzda, będący równocześnie prezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej, przypomniał także, że tylko w ubiegłym roku nasz region odwiedziło aż 15,9 mln osób.Wśród przewodników uhonorowanych przez marszałka województwa za wkład w rozwój i promocję turystyki w Małopolsce jest Celina Sordyl - długoletni przewodnik beskidzki i terenowy, pilot wycieczek, organizatorka konkursów krajoznawczych dla młodzieży o Spiszu i Podhalu. Działa w PTTK oddział Gorce w Nowym Targu Emerytowana nauczycielka w Zespole Szkół w Leśnicy - nadal działa w szkole, opiekuje się jako przewodnik przedszkolakami z nowotarskiego "Promyka". Była inicjatorką założenia w Mieście Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Za swoje zaangażowanie otrzymała m. in.: Medal Ministerstwa Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej.

opr.s/ zdj. UMWM
Może Cię zainteresować
komentarze
sąsiadka27.02.2018, 09:32
Gratulacje, Pani Celino od byłej sąsiadki spod 42. Życzę dalszych sukcesów.
A126.02.2018, 09:43
Gratulacje!
e225.02.2018, 21:19
Pani Celinko! wszystkiego dobrego. Jest Pani wspaniałym przewodnikiem,ale przede wszystkim wspaniałą Kobietą!!! Oby jak najdłużej mogła Pani służyć swoją wiedzą; dzieciom i dorosłym!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl