09.03.2018, 10:01 | czytano: 3238

Pieniny pod obstawą policji

Fot. Urząd Gminy w Krościenku
W maju ma rozpocząć się budowa Komisariatu Policji w Szczawnicy, a jednocześnie ruszyły przygotowania do budowy posterunku w Krościenku.
Na ostatniej sesji Rady Powiatu Nowotarskiego komendant powiatowy Robert Bartosz poinformował, że w maju ruszy budowa komisariatu w Szczawnicy. Policjanci nie wyprowadzą się jednak definitywnie z Krościenka, bo właśnie rozpoczęły się przymiarki do budowy posterunku w tej miejscowości. W Urzędzie Gminy w Krościenku odbyło się spotkanie w tej sprawie z udziałem m.in. poseł Anny Paluch, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinspektora dr Krzysztofa Pobuta i wójtów okolicznych gmin.
Komendant wojewódzki zapewnił, że środki na ten cel są zabezpieczone. "Wszystko zależy od samorządu lokalnego, którego zadaniem będzie przekazanie gruntu pod inwestycję i przygotowanie dokumentacji. Włodarze ościennym gmin zadeklarowali współfinansowanie dokumentacji budowlanej. Lokalizacja posterunku planowana jest przy al. Wędkarzy w Krościenku" - poinformowano w komunikacie ze spotkania.

oprac. r/ źródło: UG Krościenko
zobacz także
komentarze
jaś26.03.2018, 15:57
A samochody jak stały na zakazach tak stoją.Nawet przed komisariatem na pasach.!!!!!!!!
Gdzie tu sens i logika12.03.2018, 02:29
Chwila, chwila coś tu nie pasuje. Dlaczego włodarze gmin mają się dokładać do budowy komisariatu. Czyżby policja nie posiadała swojego budżetu. Może wystarczy zmniejszyć premie dla komendantów i przełożonych wszelkiej maści, a pieniądze się znajdą. Jaki sens ma przenoszenie całego komisariatu do Szczawnicy skoro to Krościenko jest najlepszą lokalizacją we wszystkich kierunkach? Przecież po to przeniesiono pogotowie ratunkowe do Krościenka. Ewentualnie sensowne byłoby zlikwidowanie całkowicie komisariatu i stworzenie posterunków w Krościenku, Maniowach, Ochotnicy i w Szczawnicy. A wg prokuratury przestępczość rośnie. Zupełny brak logiki takich działań.
Tak Będzie10.03.2018, 13:15
Po podjęciu budowy komisariatu w Szczawnicy ,opowiadanie o posterunku w Krościenku, to jest bezsensowne ratowanie twarzy Pani Poseł Anny!!!

Jeszcze rządzicie, ale doczekamy czasów gdy ten posterunek zostanie zlikwidowany. Krościeńczany narobią dla ideologi kolejnych długów i będą je spłacać jak po likwidacji gimnazjum na Białym Potoku.

Jeżeli za grube miliony "chowamy" komisariat do Szczawnicy ( wyjazd 40 min w korkach ) to posterunki powinny być w Maniowach i w Tylmanowej na Rzece , a nie w Krościenku.

Gdyby komisariat był lokowany w Krościenku, czyli w centrum obsługi administracyjnej rejonu , to nie potrzeba budować posterunków.

Jak łączono Krościenko ze Szczawnicą to obiecywano podobne dogodności jak teraz z Policją . Na sławnym zebraniu w Krościenku 2 listopada w roku rozłączenia miejscowości - góral opisywał drogę z Niwek do urzędu w Szczawnicy po kartki na cukier.
Wyszło mu, że miał poświęcić dwa dni - teraz wracamy do tego samego.

Jeszcze rządzicie - wydacie miliony jak przestaniecie zlikwidują posterunek - "ratunek" Pani Poseł.
kupiec09.03.2018, 15:40
To już nie będzie targowicy w Krościenku?
Marzena09.03.2018, 14:45
ale po co budować w Szczawnicy komisariat jak to będzie tak samo jak w Krościenku policja na posterunku będzie siedzieć już od dwóch miesięcy nie widziałam samochodu policyjnego w Maniowach ani na Czorsztynie to po co taka policja przenieść ich do Nowego Targu przynajmniej będą mieć dalej do Roboty
jaro09.03.2018, 10:35
Pobut to ten co był komendantem w Przemyślu i zgodzil się na wizytację komendy przez....konsula upainy?To ten co był nieprzychylny środowiskom Narodowym a przychylny upaińcom.I za to zyskał awans?!!!!!
Ofiara po09.03.2018, 10:25
Super!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl