19.03.2018, 12:11 | czytano: 5870

Niedziela na używkach

Arch. Podhale24.pl
W niedzielę ok. godz. 8 rano funkcjonariusze zakopiańskiej drogówki zatrzymali w Kościelisku 45-letniego mężczyznę z woj. śląskiego, który prowadził samochód mając prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
Po godz. 12 w Zakopanem policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę, z powiatu tatrzańskiego, który prowadził samochód mając 0,7 ‰ .
Natomiast o godz. 17 policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. W trakcie kontroli okazało się, że 19-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku, w którym sprawca był wcześniej prawomocnie skazany za te przestępstwa zagrożenie karą wzrasta do kary pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl