24.03.2018, 16:00 | czytano: 5125

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Targu będzie miała halę łukową

Fot. Robert Miśkowiec
Burmistrz Grzegorz Watycha nie zgadza się z opinią wiceministra sportu Jarosława Stawiarskiego, który po wizycie w SP nr 2 powiedział, że jeszcze nigdzie nie widział, żeby uczniowie mieli tak złe warunki do wychowania fizycznego jak tu. Miasto ma jednak plan, jak je poprawić.
O wizycie ministra w nowotarskiej szkole pisaliśmy w artykule pt. "Wiceminister obiecuje pomoc w zdobyciu pieniędzy: To co zobaczyłem dziś w Nowym Targu, to wstyd".
- Nie tylko "dwójka", ale też szkoła "jedenastka" czy "piątka" mają trudne warunki do uprawiania wuefu. Opinia ministra, że w "dwójce" warunki są aż tak złe, jest jednak zbyt krytyczna, bo znam szkoły w naszym regionie, w których w ogóle nie ma sal gimnastycznych - mówi Grzegorz Watycha. - Nie uważam więc, żeby to był wstyd.

Dlaczego do tej pory miasto nie wybudowało w "dwójce" nowej sali"? Zdaniem burmistrza, miasto ma potrzeby większe i szersze. Inwestycja ta nie jest też ujęta w planie inwestycji. Temat sali pojawił się przy okazji budżetu obywatelskiego. Okazało się jednak, że budowa sali pneumatycznej, o którą wnioskowano, będzie dwukrotnie droższa niż szacowano. Dlatego miasto zdecydowało się na budowę tymczasowe sali łukowej o wymiarach 32x19 m. Będzie ona montowana na okres zimy na mniejszym boisku ze sztuczną nawierzchnią, które znajduje się koło szkoły, by od jesieni do wiosny uczniowie mogli pod dachem brać udział w lekcjach wuefu. Burmistrz zapowiada też, że zwiększy uczniom "dwójki" dostęp do obiektów sportowych na terenie miasta.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
k26.03.2018, 09:28
Minister niech ruszy d..... w teren to zobaczy jak to jego NIGDZIE wygląda. Tylko jak się "sokół szkolnictwa' rozpatrzy .To go pozbawią stanowiska . A ten co przyjdzie po nim to mam nadzieję że takich głupot nie będzie opowiadał. Jak można beknąć taką brednie. Nie pojęte.
Elo z fartem i do książek25.03.2018, 16:34
Janko P - czasami warto zamilknąć, niż mówić głupoty/nieprawdę na tematy, o których nie ma się pojęcia. Tak jak ty o wskaźnikach zadłużenia miasta. Mogę się założyć, ze pisząc o 60% nawet nie wiesz do czego ta wartość się odnosi.
obserwator25.03.2018, 14:08
Do X
Wstyd się przyznać ale głosowałem na Pana Watychę i przeciwko Fryźlewiczowi. Teraz wiem, że zrobiłem największy błąd głosując na Watychę. Za Fryźlewicza dużo więcej było inwestycji a teraz lipa same zapowiedzi. Panie GW żegnamy Pa pa pa.
piotr25.03.2018, 14:05
Liszka już podczas poprzednich wyborów okazał się *** - ma ciśnienie na stołek.
Janko P.25.03.2018, 13:34
Do Clint Eastwood: 60% zadłużenia to już Twój Grześ zrobił. Liszka jaki jest taki jest ale działa. Grześ tylko mówi. Przez 3 lata nawet planów nie zrobił. Ścieżki? Fryźlewicz. Obwodnica? Fryźlewicz. Plany remontów? Fryźlewicz. Co zrobił Grześ sam? Wstążki. A nie, sorry to Asia.
My wyborcy mamy prawo i obowiązek rozliczyć i burmistrza i radnych. Mamy też i prawo ich krytykować, bo my im płacimy.
Ludzie w budżecie obywatelskim chcieli konkretnej sali a Grześ oferuje im byle co. To zwykła gra na zwłokę i półśrodek.
Na inne rzeczy jakoś mu naszych pieniędzy nie żal.
Staruch25.03.2018, 13:12
@Clint
Liszka 20 lat u boku Fryźlewicza? To ile on ma lat wg. Ciebie?
Coś chłopie Ci się pomerdało. Chyba za dużo medytacji.
Czornyj Liud25.03.2018, 11:31
Clinton o jedną szklaneczkę Whisky za dużo! Sam nie wierzysz w to co napisałeś. To są jeszcze jakieś efekty oprócz wieszania wstążek? Ciemność widzę, ciemność.
Rodzic25.03.2018, 11:05
Zapraszam Pana Liszke na Skarpe do sp 6 gdzie szkoła nie ma nawet własnego Orlika. Co z obietnicami że będzie burmistrz też już nie pamięta. Pewnie jakby dzieci chodziły jednego Pana z drugim to wszytko by było i orlik też znalazlbysie Tak mi się wydaje że jeżeli byłaby rejonizaxja to dzieci Pana Grzesia uczęszczałby właśnie do tej szkoły a nie do sp 5
Burmiatrzu Dzieci z Sp 6 Czekaj na Orlila
Clint Eastwood25.03.2018, 01:58
Rachmistrzu, coś słabo z twymi rachunkami. Oj słabo! Pan Liszka radny przez kilka kadencji, zawsze przy boku byłego burmistrza M.Fryżlewicza, razem na plakatach wyborczych, przez prawie 20 lat jego panowania ani raz nie podjął tematu złych warunków sali gimnastycznej w szkole podstawowej nr 2. Jest to o tyle zaskakujace, że w tej szkole naucza jego żona Liszka i miał pełną wiedzę o tej infrastrukturze. Siedział cicho, jak mysz pod mietłą i nie śmiał takim tematem zawracać głowy M. Fryźlewiczowi.Tematu sali gimnastycznej w szkole nr 2 nie miał również w swoim programie wyborczym w 2014r., jak to przez chwilę oddalił się od M.F., żeby znów po swojej wyborczej klęsce, do M.F. powrócić. Jescze bardziej zdumiewajace jest, że Pani dyrektor szkoły nr 2, Pyzowska-Foryt, siostra żony M.Fryżlewicza, mając takie rodzinne przełożenie, przez tyle lat nie zwróciła byłemu burmistrzowi uwagi, na tak dramatyczne warunki na sali gimnastycznej w jej szkole! Teraz się przebudziła i interweniuje razem z Liszką u wiceministra?? Czy sami są tacy przebiegli, czy też budząca się rodzina pomaga? Takie zachowanie jest mało wiarygodne i nikt w takie gierki nie uwierzy. Rozpaczliwe szukanie tematów wyborczych, aby za wszelką cenę zdyskredytować Grzegorza Watychę, który pomimo swojej świetności, nie jest cudotwórcą i w 3 lata nie nadrobi 20 lat zaniedbań swojego poprzednika, zwłaszcza, ze przejął miasto z przeszło 60% zadłużeniem. I teraz rachmistrzu ułóż sobie matematyczne proporcje, przedsięwzięcia Marka Fryźlewicza na przestrzeni pięciu kadencji i Grzegorza Watychy w ciągu 3 lat.Do obliczeń weź również pod uwagę wielkość środków zewnętrznie pozyskanych przez obydwu burmistrzów w czasie ich panowania. Jako rachmistrz i umysł ścisły, powinieneś poradzić sobie z tym zadaniem, bo nie jest to zadanie z sową.
???25.03.2018, 00:08
Burmistrz zna szkoły w naszym regionie? A czy szkoły w naszym mieście zna? Powinien je znać jak własną kieszeń, a później chwalić się, że zna szkoły w regionie...
A jeśli chodzi o SP 5 czy SP 11 to nic nie stało na przeszkodzie wziąć udział w BO. Jakaś inicjatywa!
A może tylko czekają, aż samo spłynie? Zero działania, bo nam się należy! Tak? Jak Wam źle, to zacznijcie coś robić, by to zmienić. Popatrzcie na kadrę nauczycielską i Panią Dyr w SP 2. Dzięki ich działaniu i złożeniu wniosku do BO, ta szkoła ma 3 nowoczesne pracownie! gdyby nie Obywatele, miasto miałoby w nosie nasze dzieci i szkołę.
A reszta szkół niech dalej czeka i narzeka.
X24.03.2018, 22:48
Do temacik:
No i dobrze, że promują Pana Liszke.
Do ogółu:
Co tak wszystkim wszystko przeszkadza ? taki burmistrz zły, inny burmistrz nie dobry będzie kolejny i znowu ludzie będą nie zadowoleni. Dlaczego skoro tak Komuś coś nie pasuje, sam nie startuje na burmistrza lub chociażby na radnego?? Ciagle tylko narzekania i narzekania.

Faktem jest jednak, że obywatele głosowali na sale pneumatyczną I przykro jeśli naprawdę padło z ust Pana Burmistrza, że inne rzeczy są ważniejsze niż nasze dzieci, które po pierwsze potrzebują ruchu ( a nie każdego stać ba dodatkowe zajęcia) po drugie tj jednak 8 lat w szkole..:/ i można by tak było wyliczać ..
Pozdrawiam
G24.03.2018, 22:37
Grzechu nie rób ze ...
Aśka24.03.2018, 21:59
Tylko jak do tego łuku przymocować wstążki?
Janusz Widelec24.03.2018, 20:49
Miasto ma większe potrzeby? Niż sala? Ponad 100 mln chcesz Grzesiu wydać na lodowisko, które wpędzi miasto w długi a na sale ci żal?
rachmistrz24.03.2018, 19:42
Chłopcy po czterech latach letargu nagle doznali olśnienia! O ludzie, co to za głupoty znów wymyślił ten nasz burmistrz w akcie rozpaczy... dramat. Jak tak ma wyglądać zarządzanie miastem, bez planu, bez pojęcia, bez wizji i zupełnie bez konsekwencji to lepiej już dzisiaj odejść i przeprosić Nowotarżąn za stracone lata. Przecież wszystko to działania w reakcji na zagrożenie utraty fotela. Marzy im się nowoczesna hala lodowa, a nie są w stanie oszacować prostych wydatków! Panie Burmistrzu! Przestań się Pan już kompromitować. Przecież realizację zadania budżetu obywatelskiego weryfikowali Pana urzędnicy i na koniec zapewne Pan. To samo było z kawiarenkami na Rynku, obchodami 670-lecia, MOKiem ... I na koniec dobra rada na przyszłość, aby nigdy nie szukać porównań z gorszymi tylko z najlepszymi. Wtedy jest szansa, że osiągnie się ciut więcej niż zaniżona przeciętność, którą prezentują obecni włodarze miasta.
rachmistrz24.03.2018, 19:41
Chłopcy po czterech latach letargu nagle doznali olśnienia! O ludzie, co to za głupoty znów wymyślił ten nasz burmistrz w akcie rozpaczy... dramat. Jak tak ma wyglądać zarządzanie miastem, bez planu, bez pojęcia, bez wizji i zupełnie bez konsekwencji to lepiej już dzisiaj odejść i przeprosić Nowotarżąn za stracone lata. Przecież wszystko to działania w reakcji na zagrożenie utraty fotela. Marzy im się nowoczesna hala lodowa, a nie są w stanie oszacować prostych wydatków! Panie Burmistrzu! Przestań się Pan już kompromitować. Przecież realizację zadania budżetu obywatelskiego weryfikowali Pana urzędnicy i na koniec zapewne Pan. To samo było z kawiarenkami na Rynku, obchodami 670-lecia, MOKiem ... I na koniec dobra rada na przyszłość, aby nigdy nie szukać porównań z gorszymi tylko z najlepszymi. Wtedy jest szansa, że osiągnie się ciut więcej niż zaniżona przeciętność, którą prezentują obecni włodarze miasta.
janek24.03.2018, 19:29
Grzechu Ty w podstawówce piłki nie widziałeś , więc nie dziwimy się że teraz nie dostrzegasz brak sal gimnastycznych . Chłopie rusz tym NIE tępym mózgiem , wybory tuż tuż....
mama24.03.2018, 18:48
Wstyd my głosowaliśmy na sale pneumatyczną a nie na salę łukową .Dla dzieci szkoda pieniędzy lepiej je wydać na nowe samochody i bankiety .Dobrze że wybory tuż,tuż zapamiętamy niespełnione obietnice .
Widz24.03.2018, 18:22
Ten cały Nasz Burmistrz powinien isc do lekarza. Wybory sie zblizaja a on nagle sie obudził z pomysłami dla mieszkancow . Troche za pozno Panie Grzegorzu. Ludzie na panu juz sie poznali.
Brawo dla Mieszkańców24.03.2018, 18:11
Brawo dla Mieszkańców, którzy pobudzili burmistrza do działania i złożyli wniosek w budżecie obywatelskim i na niego zagłosowali.
sokol24.03.2018, 17:24
niech burmistrz zainteresuje się salą gimnaztyczną w ,,Sokole" bo obecnie bardziej przypomina to katakumby niż salę gimnastyczną
STAŚ24.03.2018, 17:23
Trochę to wszystko nie jasne.
Burmistrz nie wiedział, że w jego obiekcie będzie minister !
A, może za sprawą ministra, szkoła zyska cokolwiek ?!!
baciok24.03.2018, 17:15
3611 głosów więcej na Liszkę! Leśnik i Wstążka pogrążają GW.
Rodzice z Suskiego24.03.2018, 17:04
Grzegorz Przeciwobywatelski. Wypacza ideę budżetu obywatelskiego. Zapamiętamy przy urnie.
Obiektywny24.03.2018, 16:14
Panie Burmistrz oprócz obietnic co Pan zrobił dla Nowego Targu?
temacik24.03.2018, 16:14
Ministrowi nie zależy na dzieciakach tylko na tym żeby razem z całym PiSem promować Liszkę. Tyle w temacie
AAA24.03.2018, 16:05
To zapraszam pana ministra po wioskach. Łapsze Wyżne, Trybsz i wiele wile innych. Ale to przecież NOWY TARG.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl