25.03.2018, 19:56 | czytano: 5860

Są chętni, by skorzystać z ciepła oferowanego przez miejską spółkę? MPEC bada rynek

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. W tym tygodniu Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej roześle ok. 400 ankiet do mieszkańców Miasta, by sprawdzić, ilu jest chętnych do podłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej.
"Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Nowy Targ Sp. z o.o. planuje w najbliższych latach rozbudowę i remont istniejącej sieci ciepłowniczej oraz przyłączenie nowych odbiorców. Działania Spółki ukierunkowane są na docelowe wykorzystanie energii geotermalnej dla potrzeb grzewczych. Ich celem jest zmniejszenie emisyjności w regionie oraz redukcja cen ciepła" - przypomina spółka.
Rozbudowa miejskiej sieci ciepłowniczej obejmuje następujące lokalizacje:
- ul. Krzywa na odcinku od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi do Zespołu Szkół im. Orkana,
- ul. Kolejowa na odcinku od ul. Krzywej do ul. Szaflarskiej (również rynek główny),
- ul. Podtatrzańska na odcinku od ul. Szaflarskiej do Al. Solidarności oraz od ul. Szaflarskiej do ul. Gen. Sikorskiego,
- ul. Na Równi,
- Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Szaflarskiej,
- ul. Szaflarska na odcinku od Al. 1000-lecia do Al. Kopernika,
- Starostwo powiatowe, wraz ze Szkołą Podstawową nr 5 oraz nowo projektowanym osiedlem przy ul. Orkana.

Ankietę, dzięki której określone ma zostać zapotrzebowanie na ciepło, co pomoże doprecyzować cały projekt - otrzymają mieszkańcy i użytkownicy obiektów w tych właśnie rejonach.

- Ankieta ma charakter informacyjny, jej uzupełnienie i dostarczenie do Biura Obsługi Klienta Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Nowy Targ Sp. z o.o. nie skutkuje żadnym zobowiązaniem - przypomina prezes Grzegorz Ratter.

Spółka prosi, by wypełnione druki dostarczyć do 23 kwietnia br. - osobiście do Biura Obsługi Klienta Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, listownie na ten adres lub pocztą elektroniczną: sekretariat@mpecnowytarg.pl.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Orkan29.03.2018, 16:46
o co wam chodzi z tym osiedlem ? Prawo wlasnosc posiada i ma prawo zrobic z tym co chce ! Bedzie budowal i ... wam do tego! Beda tam mieszkac kiedys byc moze wasi bliscy ! Ktos sobie wyslil ze tam w centru bedzie cale zycie parking! Polacy to zawistnicy az przykro patrzec ! Ta zółć kiedys was zaleje ! Polecam mniejsza dawke mediow liberalnych bo oni was tak nakrecaja!
nowotorzon29.03.2018, 15:52
nadmłynówka tez chetna na przyłącz
xxx27.03.2018, 11:07
gdzie oni tam na orkana chcą osiedle jakieś budować?
Obserwator27.03.2018, 07:12
do@gsdgdsgsgfsgdsgfdsgfdsgdsgdsgdsgkkk, problemem są nowe grzejniki, które każdy na niższych piętrach sam sobie odpowietrza i jest jak jest a po za tym w starej instalacji nie było odpowietrzników na każdym pionie i fachowiec przychodził raz na rok albo w ogóle gdyż grzało jak potrzeba.
gsdgdsgsgfsgdsgfdsgfdsgdsgdsgdsgkkk26.03.2018, 18:17
Spoko, niech się rozbudowują. Ale najpierw niech zadbają o już przyłączonych klientów. Z resztą sam nie wiem, kto to ma zrobić. Na ostatnim piętrze w bloku codziennie zapowietrzają się kaloryfery. ZGM odsyła do ciepłowni, ciepłownia do ZGM-u. Nie ma kto tego naprawić.
I nie jest to problem moich kaloryferów. Był u mnie fachowiec. Poodpowietrzał co się dało. I stwierdził, że w instalacji jest za małe ciśnienie (za mało wody). Przez co powietrze jest zasysane odpowietrznikami na pionie. O dopuki woda nie zostanie uzupełniona, to problem będzie wracał bardzo często i szybko. W sąsiednich klatkach i blokach jest dokładnie to samo. Z powietrzem w instalacji wiąże się jeszcze inny problem. W grzejnikach słychać charakterystyczne trzeszczenie podczas przejścia powietrza przez zawór grzejnika. Do tego, nawet przy zakręconych kaloryferach coś wyje i tłucze się w rurach. Czasem tak, że spać się nie da. A to wycie i tłuczenie w rurach przy zakręconych kaloryferach przekonuje mnie, że licznik ciepła cały czas się kręci. Kaloryfery zimne, a pompka gdzieś tą wodę pompuje. Czyżby na mój licznik coś się nabijało, czego ja nie używam?
Nie ma odpowiedzialnego. Pewnie będę musiał dostać się do skrzyni na klatce i coś tam rozwalić. Może wtedy fachowcy przyjadą i naprawią.
derr26.03.2018, 12:34
Brawo MPEC! Wreszcie jakiś pozytywny ruch w tym mieście stagnacji.
KG26.03.2018, 12:34
Co jest przyczyną takich ograniczeń skoro jakość powietrza u nas jest często bardzo zła?
ja26.03.2018, 08:54
jaie osiedle nasz Rydzyk zamierza budować na orkana ? spółka z klapkiem ?
jk26.03.2018, 08:08
a gdzie dalsze ulice?, ja się z chęcią podłączę
qwer26.03.2018, 07:48
I super, w chałpie nie ma pieca, mniej roboty nawet niż przy gazie. Odkręca się kurek i ciepło leci. Budować jak najszybciej!
nieeee26.03.2018, 00:27
Rury pod ziemią, kopać będą?(znowu ?) /.../.Zapewnią że tym samym wykopem metro będzie .(wybory)
NT25.03.2018, 22:53
Skoro bedzie już ul. Krzywa, to dlaczego nie pociągnąć Kilińskiego i Mickiewicza do dwupasmówki?
Sąsiad25.03.2018, 22:21
Z relacji ludzi znających właścicielkę działki przy Orkana wynika, że ta Pani przekazała całą działkę na cele Caritasu.Może mi ktoś, jako sąsiadowi, wytłumaczyć, w jaki sposób w jej posiadanie wszedł nasz nowotarski Rydzyk. Ateraz słyszę , że założył spółkę i faktycznie złożył wniosek o pozwolenie na budowę. I tak wygląda prawdziwa twarz naszego "polskiego" kościoła.
Lampas25.03.2018, 21:14
Trzy lata wieszali wstążki w czwartym pociągną nitkę!
Picu picu25.03.2018, 21:12
Picu picu w roku wyborczym. A co z tanim węglem który miał sprzedawać nowotarżanom MPeC? O innych obietnicach nie wspomnę. Obudzili się.
Ona25.03.2018, 20:44
Osiedle przy ul. Orkana? To juz po parkingu naprzeciw szkoly
miple25.03.2018, 20:13
Starostwo powiatowe, wraz ze Szkołą Podstawową nr 5 oraz nowo projektowanym osiedlem przy ul. Orkana. Wyszło szydło z worka? Księdzu?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl