23.04.2018, 22:20 | czytano: 3498

Mieszkańcy ponaglają władze Miasta w decyzji dot. otwarcia przedszkola: "Liczymy na podjęcie stosownych działań"

NOWY TARG. "Brak działań lub opieszałość w realizacji uchwały stwarza ryzyko, że nie uda się uruchomić przedszkola począwszy od nowego roku szkolnego 2018/2019" - piszą w liście do władz Miasta mieszkańcy centrum, zainteresowani uruchomieniem przy parafii pw. Św. Katarzyny - przedszkola. Pod pismem podpisało się blisko 120 osób.
List w imieniu mieszkańców odczytał na sesji Jan Sięka. Oto treść pisma:
"My, niżej podpisani, mieszkańcy Nowego Targu wyrażamy swoje zaniepokojenie brakiem działań zmierzających do przeprowadzenia zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego Nowy Targ 22 (Centrum), których celem jest umożliwienie uruchomienia przedszkola w budynku starej, obecnie remontowanej, plebanii przy Parafii pw. Świętej Katarzyny.

Od momentu podjęcia przez Radę Miasta uchwały nr XLV/426/2018 o przystąpieniu do zmiany w/w. planu minęły już ponad dwa miesiące i nie widzimy, aby w tym okresie został ogłoszony przetarg na wykonanie stosownego projektu, nie ma również wzmianki o konsultacjach społecznych dotyczących tego zagadnienia. Brak działań lub opieszałość w realizacji tej uchwały stwarza ryzyko, że nie uda się uruchomić przedszkola w tej lokalizacji począwszy od nowego roku szkolnego 2018/2019.

Brak przedszkola w centrum miasta jest dużą niedogodnością dla rodziców, którzy pracują w starej części Nowego Targu. Przedszkole w pobliżu reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 1 w znacznej mierze ułatwiłoby codzienną logistykę wożenia/prowadzenia dzieci do szkoły i przedszkola rodzinom z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. Tworzenie przyjaznej atmosfery dla rodzin z dziećmi, w obliczu niskiej liczby urodzeń winno być priorytetem dla władz naszego Miasta.

Liczymy na zrozumienie naszego stanowiska i podjęcie stosownych działań.
Z wyrazami szacunku ..."

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Mamuśka28.04.2018, 18:36
Panie Janie może uda się Panu nauczyć palić od góry
w tym miejscu bo to najgorsze miejsce w Nowym Targu
na przedszkole. Widziałam co w zimie wylatuje z kominów
w tej okolicy.
Dzieci bym tam nie wysłała.
Jan Sięka25.04.2018, 08:49
@Matka: Przedszkole w tej chwili jest parafialne. Urząd jak na razie powinien jedynie przygotować szybko uchwałę o zmianie planu, żeby nie blokować otwarcia przedszkola przez papierkową robotę. Z rozmowy z p. wiceburmistrz, którą odbyłem w trakcie sesji wynika, że jest ona przychylna tej inwestycji (a ona odpowiada w mieście za sprawy edukacyjne), więc myślę, że UM się szybko upora ze zmianą w planie.
Matka24.04.2018, 11:48
Jest zupełny brak informacji na ten temat. Urząd miasta odsyła z pytaniami do dyrektorki szkoły, w szkole oddalają do księdza proboszcza A proboszcz twierdzi, ze w tym roku nie ma szans uruchomić przedszkola. Może mi ktos wytłumaczyć kto jest odpowiedzialny za to przedszkole i kto moze udzielić jakicholkiek informacji?
@SP124.04.2018, 11:19
Oooho zaczynają się komentarze przywołujące wybory... Nie ważne, co teraz zrobisz to wybory...
Może ksiądz proboszcz ze św. Katarzyny też na wybory przedszkole szykuje? Hahahah
&24.04.2018, 10:42
UM sie nie spieszy, są inni którzy mają chęci na przedszkole. Parafialne przedszkole tylko tutaj psuje intetesy tych innych, większych lub mniejszych znajomych.
Zmiany planu w trakcie realizacji... Może, ale miszkańcy chcą by ta realuzacja szybciej się posuwała, a nie z opóźnieniem... Dkatego jak czytasz @sp1 "ponaglają".
k24.04.2018, 10:02
Bu ha ha ha. Metropolia nowotarska wymusza lokalizacje przedszkola w centrum!!! Bu ha ha ha. Co za bzdura. Kościół jak ma pustostan to niech go sobie sam zagospodaruje albo przekaże biednej wielodzietnej rodzinie. Na przykład.
POZYTYWNY24.04.2018, 09:36
Było by, szkoła i przedszkole, obok siebie !

Trzeba pomóc rodzicom !
SP124.04.2018, 08:07
Pan Sięka wybrałby sie do wydziału to by sie dowiedział, że zmiany planu są w trakcie realizacji. No ale idą wybory...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl