28.04.2018, 10:50 | czytano: 3006

Olimpijczycy z Pjongczang w zakopiańskiej szkole sportowej. Justyna Kowalczyk zostawiła odcisk swojej dłoni (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem spotkali się z absolwentami zakopiańskiej szkoły, którzy reprezentowali kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang.
Wśród przybyłychbyli m.in. Justyna Kowalczyk i Konrad Niedźwiedzki, którzy zakończyli swoją sportową karierę.
Sportowcy zawiesili tabliczki ze swoimi nazwiskami na drzewkach w Alei Olimpijskiej przy nowej hali sportowej SMS w Zakopanem. Dodatkowo Justyna Kowalska odbiła dłoń na specjalnie przygotowanej tablicy.

ZSMS w Pjongjangu reprezentowało 20 sportowców, a na piątkowe uroczystości przybyli: panczenistki - Katarzyna Woźniak i Magdalena Czyszczoń, snowboardziści - Weronika Biela, Karolina Sztokfisz i Oskar Kwiatkowski, biegaczki Martyna Galewicz i Ewelina Marcisz, alpejka Maryna Gąsienica-Daniel, dwuboista Wojciech Marusarz.

Do grona uhonorowanych w zakopiańskiej kuźni mistrzów dołączyli również związani ze szkołą uczestnicy igrzysk paraolimpijskich w Korei, w tym przewodnik niepełnosprawnych zawodników Wojciech Suchwałko i trener Zofia Faron. Byli też: brązowy medalista w narciarstwie alpejskim Igor Sikorski, biathloniści Iweta Faron, Witold Skupień i Kamil Rosiek oraz biegacz Łukasz Kubica.

ms, s/ zdj. Marcin Szkodziński
zobacz także
komentarze
Królowa lodu29.04.2018, 00:19
Justyna Kowalczyk światowa ikona sportu w biegach narciarskich która wygrała nawet z dopingiem Norweżek. Dziękujemy Justynko!
pod skoczek28.04.2018, 19:34
Ludzie piękni i zadowoleni gratulacje. Szkoda że jeden smutas choć był nie popsuł uroczystości szczerej i spontanicznej.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl