20.05.2018, 22:19 | czytano: 7804

Cmentarz komunalny niczym angielski ogród

zdj. Czytelnik P24
"Byłem dzisiaj na cmentarzu w Nowym Targu. Ciężko dojść do grobów, bo taka trawa. Ktoś chyba dba o to miejsce" - pisze w liście do naszej Redakcji pan Jacek.

Czytelnik przesłał nam zdjęcia z cmentarza komunalnego, na których widać mocno zarośnięte przestrzenie między grobami.


s/
komentarze
moim_zdaniem27.05.2018, 15:58
do @frenka...
żeby ci tylko,gościu
guma w majtkach nie pękła!
Jesteś tak nabuzowany,
masz tyle w sobie pary,
że zaczniesz niedługo gwizdać
jak parowóz stary.
Uczepiłeś się mnie i nożyczek
jak rzep psiego ogona
bo głupio ci przyznać
po prostu,
że wolność słowa jest dozwolona
Nie obrażałam nikogo,
nikogo (prócz siebie) nie bronię.
Trawa znowu urośnie
co wtedy się stanie?
Ty zaś w kółko- ''nożyczki- deptanie''
Na kogoś ''nadajesz'' a sam jesteś
uparty i zacietrzewiony
ostatni b...anie - wełniana istoto!
Tu już rymu nie dałam
bo nie pozwoli modeator
dosadnie ci odpowiedzieć co ja myślę na to.
Śmieszny osob-nik z ciebie
z IQ wysokości trawy
i nawet nie wiesz mier
no
to
ile mam z tobą zabawy! :)
frenk27.05.2018, 06:51
doczepiła się "baba" moim_zdaniem-do frenka i jęczy,i stęka!Prezenty"nożyce do trawy" daje i ciągle na innych nadaje!
frenk27.05.2018, 06:32
@moim-zdaniem-miałaś kobieto już nie pisać a nadal te brednie i majaczenia zamieszczasz?:(Jakieś rymy dziadowskie!Żalosna jesteś!Weź lepiej nożyce i idź trawke poprzycinać bo to co Tu wyprawiasz jest żalosne!
moim_zdaniem25.05.2018, 23:53
do @Moderator
Dziękuję za informację.
Szkoda że mój wcześniejszy wpis dla frenka nie może zostać wyświetlony
z powodu dosadności choć należałoby mu się przeczytać ten post.
Ale to już łagodniejsze:

Szarpała cytrę
szarpała biedna Erato
a frenk bez ,,prezentu,, zostanie :)
lecz nie dbam już o to
co z tym ,,prezentem,, się stanie
I tylko frenkowej
oznajmić chcę Waszmości,
że lato idzie wielkimi krokami
i może trawy wraz z mleczem
w Mieście naszym zagości.
A frenk ?
Jak to frenk...
Znów będzie się na coś/kogoś
złościł.
moim_zdaniem25.05.2018, 21:53
do @kosynier
zniknął frenk
pojawił się kosynier
cuda ludzie w tej budzie.
tutejsy od urodzenia
Ja.
swojak
Jacy wy-ty jesteś śmieszny.
Hipokryzja wysokich lotów.
Stawiam na zawodowe belferstwo starej daty.
A mojego''prezentu'' dla frenka moderator nie puścił.. za mocny był?

Za mocny. Moderator.
kosynier25.05.2018, 05:45
do @moim_zdaniem-oto Twój pierwszy komentarz od którego się zaczęła jazda!moim_zdaniem23:46, 20 maja 2018
daj daj chce mieć sie mi należy... nożyczki w łapkę i sobie ścieżkę zrób. problem jakiś? brak nożyczek? a trawa to udeptać się nie da? betonowa trawa? czy tak z braku innych tematów fotka wrzucona?!!!!!!!!-CZY TO JEST KOMENTARZ MERYTORYCZNY?????Pouczasz w sposób idiotyczny a potem masz pretensje że ktoś na Ciebie naskoczył i obrażasz ludzi!!Weź się kobieto ogarnij i przestań się lansować i odgrywać pierwszą najmądrzejszą!I to by było na tyle!Nie jestem niczyim poplecznikiem-stwierdzam tylko fakt że jesteś osobą która zawsze chce mieć ostatnie zdanie chociaż plecie bzdury!Konieć dyskusji z Tobą bo jesteś osoba nie reformowalną i nie przyjmującą żadnych argumentów!
moim_zdaniem24.05.2018, 22:21
do @ kosynier.
Poczytaj od początku forum UWAŻNIE kogo zaczepiał kto i kto komu ubliżał i dopiero stawaj w obronie kogokolwiek. Ja na początku napisałam krótką opinię nie odnosząc się do wypowiedzi kogokolwiek ( chyba istnieje coś takiego jak wolność słowa i opinii. prawda?) a ''panowie'' oburzeni naskoczyli na mnie w niewybredny sposób, chyba sądzili że pozwolę się obrażać ale się pomylili. Poczytaj proszę forum od początku zwróć uwagę kto zaczął kogo obrażać od mędrków,napuszonych i bufonów oraz zalecał usuwanie włosów których nie posiadam, to tak w skrócie, potem OBIEKTYWNIE POMYŚL. No chyba że jesteś poplecznikiem frenka to wtedy o obiektywizm trudno. Tak czy siak nie zamierzam się wdawać w kolejną dyskusję bo to na tym forum moja ostatnia wizyta. Weszłam tu tylko po to by zostawić prezent dla frenka bo w pełni sobie na to zasłużył chłopina a więcej nie zamierzam tu zaglądać bo szkoda mi czasu i temat już nieaktualny ( trawa skoszona :D )
kosynier24.05.2018, 15:24
do osobnika o nicku-moim_zdaniem!!Jeśli się nie mylę to interwencja i artykuł był o nie skoszonej trawie na cmentarzu komunalnym!Nikt Cię nie prosił o mędrkowanie na temat nożyc teleskopowych i metod ich używania!Nie jesteśmy i nie byliśmy ciekawi Twoich "mądrości" z zakresu botaniki i pielęgnacji trawy!Jeśli się zabiera głos w dyskusji to dobrze by było aby to był głos w temacie a nie wykłady z zakresu sprzętu ogrodniczego!Zakrecileś się gościu a potem nie wiedząc jak się wybronić zacząłeś atakować Frenka i Ja!Na drugi raz zanim zabierzesz glos w dyskusji przemyśl najpierw co chcesz powiedzieć!Pomysły ze strzyżeniem trawy nożycami(nawet jak by były teleskopowe) czy deptanie musisz przyznać są nie tyle absurdalne co śmieszne!I nie nabzdyczaj się tylko przemyśl swoje zachowanie i nie obrażaj innych wyskakując z "krowim G... i muchami"!Inteligentnej osobie(a za taka się uważasz )takie zachowanie nie przystoi!I tyle mojego podsumowania!
frenk24.05.2018, 06:01
do @moim_zdaniem-nigdy bym nie przypuszczał że kobieta może być tak zadufana w sobie i zacietrzewiona!Dlatego wząłem Cie za jakiegoś bufonowatego chłopa!Ale jak widać pomyliłem się-kobiety tez mogą być nadętymi pyszałkami i mędrkujacymi"autorytetami"No to weź kobieto Pietrka,nożyce i sobie deptajcie i wycinajcie!Jak widzisz też się mylisz bo frenk to frenk a Ja to Ja!Nie mamy ze sobą nic wspólnego!Łatwo to możesz sprawdzić po IP(ZAKLADAM ŻE WIESZ CO TO JEST)?ŻEGNAM Z ŻENADĄ ŻE TAK MOŻE SIĘ ZACHOWYWAĆ KOBIETA!my sobie będziemy krążyć jak muchy koło krowiego g..... a Ty sobie deptaj i używaj nożyczek!A może i tak wdepniesz w g..... w nie koszonej trawie!
moim_zdaniem23.05.2018, 21:37
Do @ Ja. oraz do @frenk choć podejrzewam że to jedna i ta sama osoba, bo i styl pisania podobny i pieniaczość też. (rozdwojenie osobowości?)
Zejdę więc do waszego poziomu, choć trochę się obawiam bo mogę zostać pokonana waszym doświadczeniem jakie posiadacie w głupich pyskówkach.
Żaden z was się nie zastanowił nawet że może to wszystko pisać kobieta?
Tylko Pan to waść tamto...
Chodząc po trawie (boso- dla zdrowia i relaksu) Zastanawiałam się o co Chłopaczki wam tak naprawdę chodzi???
Że mam swoje zdanie, czy że wiem coś czego wy nie wiecie na temat botaniki, sprzętu do pielęgnacji ogrodu czy czego tam sobie ubzduracie...
Nie odpowiadajcie, nie obchodzi mnie to.
Już odtrąbione.
Trawa skoszona, wyszło na wasze.
A wy dalej krążycie przy temacie jak muchy koło krowiego g***.
Papa pieniacze hahahaha.
Ja.23.05.2018, 20:19
do Frenk
Popieram Pana i tez odpuszczam nie ma sensu dalej dyskutować z Panami od deptania trawników hahahaha :)
frenk23.05.2018, 19:12
do moim_zdaniem- na zakończenie-jesteś bufonem i mędrkiem jak Bolek!Wiesz o kim mówie?Wszystko wiesz najlepiej i wszystkich pouczasz!Żenada!Kończę tą dyskusje bo nie ma sensu a Ty sobie idź z nożycami teleskopowymi na cmentarz i ulżyj sobie na trawce bo widzę że jesteś bardzo podniecony, a potem ją podeptaj!Możesz też zaprosić do deptania Pietrka!:)
moim_zdaniem23.05.2018, 16:58
do@ Ja. Panie? nakręcił to się Pan! I to jak bączek- taka zabawka- i buczysz Pan non stop. Nikogo nie obrażam i nie nazywam ''typem'' jak Pan tą osobę o nicku Pietrek który wyraża swoje poglądy i tym mnie broni? Rozumiem że Pana obrońcą jest ten Waść o nicku frenk? Bo on też tak pieniaczy. Żarty. Żarty. Wspomniana przez Pana ''niby wiedza'' jest dostępna w każdej encyklopedii i nie potrzeba z tego wykładów robić. Zamiast próbować doskoczyć mi do gardła( bez powodu) a administratora cmentarza za fraki szarpać polecam (tak jak frenkowi) napisać skargę do administracji cmentarza a może lepiej petycję o wysypanie ścieżek korą lub żwirkiem. Problem szybko rosnącej trawy się zmniejszy. Tyle w temacie,bo trawa na cmentarzu pewnie już skoszona a Pan ciągle jeszcze nogami tupiesz.
moim_zdaniem23.05.2018, 16:33
do @frenk Zdaje się że Waść nie czytasz tego co piszesz. Ja się tu nie puszę. Nie mędrkuję. Wyrażam własne zdanie. Mam do tego prawo a Waść nie musisz się ze mną zgadzać. Nie bronię administracji cmentarza. Co do rzekomej ironii... To wszak Waść zaczął ''waściować'' i polecał mi nożyczki do zabiegów higienicznych związanych z nosem ( dla informacji- mnie wystarczają chusteczki higieniczne do nosa -nożyczki są zbędne,Waści zaś polecam,jeśli waść masz potrzebę ''koszenia nosa'' trymer,jest bezpieczniejszy i do uszu też się nadaje) A Waść zamiast kłapać bez sensu, innym zarzucając( bezpodstawnie) bełkot napisz waść skargę do administracji cmentarza, zamiast podejmować próby wyładowania na mnie swoich frustracji, które mnie nie obchodzą tyle co zeszłoroczny śnieg. Na tym kończę dyskusję bo do niczego nie prowadzi a zaczyna sięgać wysokiego poziomu...nieskoszonej trawy. Żegnam oschle.
frenk23.05.2018, 14:18
reasumując tą pożyteczna dyskusje-oznajmiam!!TRAWA WYKOSZONA!BEZ UZYWANIA NOŻYC I DEPTANIA!!!!Można?Można!!a Pan o nicku-moim_zdaniem niech sobie trawke Nożycami teleskopowymi"strzyże:)
Ja.23.05.2018, 06:29
do moim zdaniem
Weż Pan przestań bo chyba się Pan za bardzo nakręcił i zaczyna tu pokazywać swą "niby "wiedze .Wyuczony człowiek się nie chwali ani nie poniża nikogo a Pan tu mi wykłady daje??? Hahaha Tępakiem nie jestem a właśnie dbając o dziadka reaguję na nie wykonaną pracę administratora który nie dopilnował porządku.Jeśl imógł bym to sam bym skosił i nawet nikt by o tym nie wiedział ale niestety nie mieszkam w Nowym Targu i nie jestem w stanie tego zrobic chyba że mam urlop a tego nie ma sie na zawołanie i na koszenie trawnika na Cmentarzu .w odróżnieniu on innych typow jak Pan PIETREK który tak bardzo Pana broni nie Deptam trawników do MC I MFC poprostu nigdzie trawnika nie deptam .A jeśli chodzi o wysokość trawy to prosze sobie dobrze przyjżeć czy nie mam 20-30 cm ? bo chodnik koło grobu jest troszkę u nas wiekszy i nawet teleskopowe nożyce dla Dziadka to jest problem utrzymania ich w dłoni ...Skończ wiec Pan juz dyskusje bez sensu bo tym i tak trawy nie skosisz...trzeba administratora wziąć za fraki i niech dba o nasz Cmentarz koniec tematu.
Ja.23.05.2018, 06:07
do Pietrek
Skoro Pan Lubisz deptać drogi do MC i KFC to moze Pan udepta ta trawe na Cmentarzu??? ja szanuje zieleń i wiem ze trawę sie ścina nie depta ......
swojak23.05.2018, 06:02
Do Pietrek
Coś mi sie wydaje ze masz cos Pan wspolnego z ta trawa na Cmentarzu hahahaha i widac efekty zamiast do Pracy odwiedzasz MC Donaldy i Kf :):):):) Życze smacznego tylko prosze trwke skosić bo kary poleca i nie stać bedzie na fryteczki
tutejsy od urodzenia23.05.2018, 05:56
do @moim_zdaniem-jedno malutkie pytanko!Ty jesteś fryzjerem że tak o tych nożyczkach piszesz?No i może mniej napuszenia i pouczania innych!Nie jesteś krynicą mądrości!Inni tez mogą mieć swoje zadanie i nie mędrkuj!
frenk23.05.2018, 05:50
do@moim_zdaniem-posłuchaj Waści-zanim usiądziesz do laptopa czy innego urządzenia do przenoszenia swoich myśli do sieci-zastanów się co chcesz przekazać,bo jak do tej pory to to jest bełkot!Piszemy o nie wypałnianiu obowiązków przez pracowników Zarządu Cmentarza a Ty o nożyczkach i innych sposobach usuwania trawy którą to trawę powinni w ramach swoich obowiązków usunąć osoby które maja za to płacone!I nie pouczaj na temat żmiji bo nie masz do czynienia z matołami!Nowotarżanin pisze z sensem-nie koszona trawa to siedlisko "nieproszonych gości" no i z estetyką cmentarza nie ma nic wspólnego!ATy zamiast chwalić się sprzętem do usuwania trawy(nożyce")-to weź i sobie używaj w swoim ogrodzie albo na cmentarzu w ramach promocji zamiast kosiarki!Proszę na temat słomy nie pisać i nie używać ironii, oraz nie bądź Waści taki napuszony swoją mądrością bo zwieracz Waści puści i będzie nieszczęście! a chwalony przez Waści Pietrek-niech sobie depta co chce!Jego sprawa!Nie pozdrawiam napuszonego mentora!
moim_zdaniem22.05.2018, 23:01
do @Ja. Nie wiem jak odczytać ten symbol ''***'' kierowany w moim kierunku ale nie dbam o to. Zupełnie też nie rozumiem dlaczego napisałeś że się żalę?? Wszak to ty rozpaczasz, jakby ci ktoś lizaka zabrał, z powodu rzekomej plagi węży wśród nieprzetartych szlaków cmentarnych traw...Nie wiem czy wiesz ale w Polsce nie ma jadowitych węży, prócz żmii zygzakowatej która nie jest tak niebezpieczna jak się o niej mówi i ponadto nie szuka kontaktu z człowiekiem. Nie wiem czy wiesz też, ale większość ludzi w wieku Twojego dziadka ma problemy z chodzeniem i to nie tylko po trawie ale nawet po betonie. Ty natomiast jako dobry wnuk (dobry?) powinieneś iść i pomóc dziadkowi jeśli zachodzi taka potrzeba. O sprzęcie do pielęgnacji zieleni zwanym potocznie nożyczkami już nie chcę powtarzać. Pisząc 30cm mam na myśli pas wokoło nagrobka a nie wysokość trawy. Powtórzę jeszcze raz- nie bronię administracji cmentarza tylko mam nieodparte wrażenie że temat jest napuszony jak przekwitły mlecz wystarczy dmuchnąć (wykosić) i po temacie. Tobie zaś życzę więcej dystansu i spokoju bo jak będziesz tak pieniaczył to dziadka raczej nie pobijesz w długości życia. 82 lata piękny wiek. Ukłony dla dziadka.
Pietrek22.05.2018, 22:23
@nowotarżanin i absurdy,lenie.Trawkę do MC kaczki,KF udeptaliście jest OK co?(byliście kiedyś na cmentarzu?).
moim_zdaniem22.05.2018, 22:22
do @frenk. Czytaj Waść ze zrozumieniem. 1. Nikogo nie bronię a już osób unikających obowiązków im przypisanych tym bardziej nie. 2. Powtórnie napiszę: ''jeszcze się taki nie narodził aby wszystkim dogodził'' czyli jednym przeszkadza wysoka trawa innym ubrudzone skoszoną trawą nagrobki, tak samo z kurzem. Jeszcze innym będzie przeszkadzać częste koszenie bo znajdą się głosy że ''czemu tak często hałasują...'' zaś hałas na cmentarzu?! wstyd i hańba ( chyba nie sądzisz Waść że z sierpami będą biegać). 3. Pisząc ''nożyczki'' mam na myśli sprzęt do pielęgnacji zieleni (są nawet takie teleskopowe - nie trzeba się schylać) a nie nożyczki kosmetyczne, krawieckie czy szkolne. Cóż, jak się niektórym nie napisze ''dużymi literami'' to nożyczki kojarzą się im z zajęciami plastycznymi w podstawówce. 4. Swoimi nożyczkami Waść możesz sobie wycinać co tylko chcesz i gdzie chcesz: własne włosy we własnym nosie, trawę, czuprynę o ile posiadasz, ba nawet przyciąć słomę jeśli za bardzo wystaje... Miłego wieczoru.
Moto to zło wszystko co złe kocham22.05.2018, 17:13
Zglaszana była sprawa już na początku miesiąca... Był post na fb trawa miała być koszona tydzień temu jak widać płaci się za nic..
popieram p. Jacka22.05.2018, 15:32
wiosna ich zaskoczyła, przyszła za wcześnie.
tropiciel absurdów22.05.2018, 15:16
do Pietrek!Udeptać to sobie możesz kapustę!!
nowotarzanin22.05.2018, 15:06
do Pietrek -Szanowny Panie deptać trawkę to Pan możesz ale w swoim ogrodzie... na pewno będzie PIĘKNIE wyglądał :)
Ja.22.05.2018, 14:56
do moim zdaniem . Życzę Tobie *** żebyś w wieku mojego dziadka 82 lata miał siłę iść nożyczkami ścinać trawę przy nagrobkach .Uwierz mi chciałbym to zobaczyć....a trawa 30cm jest niebezpieczna ze względu na to ze dziadek ma trudności z chodzeniem oraz przez węże które juz nie jeden raz na cmentarzu spotkałem ,więc nie żal sie jak dzieciak tylko zastanów sie co piszesz ok??? A gdyby trawniki były koszone nie przy 30 cm tylko przy 10cm na pewno i nagrobków by tak nie brudziło wiec wiecej chęci ze strony administracji do pracya Tobie życzę duzo siły i wytrwania do wieku dziadka .
frenk22.05.2018, 14:50
@do "moim_ zdaniem"-Moim zdaniem bredzisz Waść!Wykonywanie swoich obowiązków Zarządcy cmentarza to jak amen w pacierzu!Przestań bredzić o nożyczkach i wycinaniu trawy nożyczkami!Nozyczkami to sobie możesz wyciąć włosy które wystają Ci z nosa!Nikt tu nie jest roszczeniowy tylko domagamy się wykonywania swoich obowiązków przez ludzi którym się za to płaci!To takie trudne do zrozumienia?Nie wymagamy nic ponad to!Wycinać to sobie możesz a jak chcesz to sobie też podeptaj!Tego Ci nikt nie broni!
moim_zdaniem22.05.2018, 14:18
do@ Pietrek I takie samo moje zdanie jest :) ale po wygłoszeniu opinii oburzeni "roszczeniowcy" (patrz: filozof, Ja. , obiektywny) rzucili się na mnie jak pazerne dziecko na cukierki!:) Jak skoszone - niedobrze bo groby brudne z trawy, jak nie skoszone- jeszcze gorzej, bo 15 cm trawy to busz nie do przejścia i jak to określił ''Ja.'' niebezpieczne :). Jak nie zamiecione to wstyd i hańba! Jak pozamiatane to niedobrze bo zakurzone nagrobki! To co ci biedni ludzie sprzątający mają wymyć jeszcze groby waszych bliskich??! Bo WY płacicie to ŻĄDACIE ale chyba sami nie wiecie czego chcecie, a jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził! I dla informacji- nikogo nie bronię, nie tłumaczę z zarządcą cmentarza nie mam nic wspólnego ale ludzie włączcie myślenie! Czy to naprawdę tak ciężko wyciąć nożyczkami / tak choćby nożyczkami ! / 30cm wokoło nagrobka? i marmuru trawa spod kosiarki nie zabrudzi wtedy. Modlitwę za zmarłych można zmawiać podczas pracy i myślę że taka modlitwa nawet Bogu milsza.
Ula22.05.2018, 12:42
Fakt - cmentarz zaniedbany jak nigdy wcześniej. A jak skoszą trawę, to trudno grobowiec wymyć. Wstyd dla miasta. Należy dbać szczególnie o to miejsce.
n22.05.2018, 08:35
bo to ciemnogrod
Pietrek22.05.2018, 00:25
Częściej zmarłych odwiedzać,trawę udeptać i problem sam się rozwiąże.
f/x21.05.2018, 22:24
Do kkkkkk
Wiem że są ludzie którym nic nie przeszkadza, nie mają poczucia estetyki i wyglądu obojętne im czy pójdą po chodniku czy błocie ,czy coś będzie zrobione dobrze czy spartaczone to tak zwani ''obojnaki " Im wszystko jedno a najlepiej abyśmy nie szli do przodu tylko wrócili do średniowiecza ,wtedy nie trzeba się myć ,ubierać i załatwiać pod płotem
kkkkkkkk21.05.2018, 17:58
trawa to źle, śnieg to źle, błoto to źle,deszcz to źle czy wam kiedy kto dogodzi? to najlepiej by było tak jak ze śniegiem każdy właściciel niech sobie koło swojego miejsca pokosi
Dobromir21.05.2018, 15:29
A jeszcze czyszczenie ścieżek przy pomocy dmuchawy co powoduje wywiewanie kurzu i piasku na nagrobki. Robią tak stale i nie pomaga upominanie sprzątającego. Zapytał mnie to gdzie ja mam ten kurz wywiać?
grazia21.05.2018, 14:33
Miejscowy11:09, 21 maja 2018
Do nowotarzanin
Popatrz dobrze na zdjęcia , a potem się wypowiadaj.
Okulary zmień na bliż.
Pozdrawiam-no to teraz brachu walnąłeś jak łysy o beton!!Na zdjęciach bez okularów i w okularach widzę zaniedbany cmentarz a nie drogi gminne w Łapszach Niżnych!Teraz to już nie wiem o co Ci chodzi?czytaj człowieku ze zrozumieniem!To nie boli!!
frenk21.05.2018, 14:17
@DO Miejscowy-tak sobie czytam polemika Twą z Nowotarżaninem i śmiech mnie okropny bierze!Okulary radzisz zmienić!!Hahaha!A gdzie Ty tu widzisz pobocza ulic gminnych na tym zdjęciu?No chyba że pobocza alejek cmentarnych to te pobocza?:)Człowieku-ogarnij się!Nowotarżanin ma racje-zdjęcia są nowotarskiego cmentarza i komentarze tego powinny dotyczyć a nie dróg gminnych!
Eryk21.05.2018, 13:10
Zgadzam sie z (123) i radni powinni zajac sie porownaniem ile miasto placilo w poprzednie lata za administrowanie cmentarza a ile kosztuje teraz bo pracownikow przybylo a porzadku nie widac..no i w jesieni to mozna po kostki w liscich chodzic........
12321.05.2018, 13:00
To prawda Cmentarz zarosniety i zaniedbany i tlumaczenia niektorych ze padalo to zadne tlumaczenia . Takie miejsce szczegolnie powinno byc zadbane panie Burmistrzu . Zgadzam sie ze poprzedni Administrator lepiej wywiazywal sie ze swoich obowiazkow i z pewnoscia byl tanszy niz obecne rozwiazanie .
nowotarzanin21.05.2018, 12:44
do Miejscowy

Na zdjęciach jest pokazany zaniedbany Cmentarz w Nowym Targu i o nim sie tu pisze wiec nie rozumiem kogos kto do tych zdjęc pisze o poboczach dróg jakiejs Gminy...... jak chce ten ktos o tym napisac to prosze zrobic sobie zdjęcia tych poboczy i pokazać wtedy o tym możemy popisac :)Pozdrawiam.
Kuba21.05.2018, 12:34
Przecież to nie nowość w zeszłym roku było to samo a jak przyjdzie jesień to liście omal nie zakryja cmentarza na poprzednim psy wieszaki ale takiego bałaganu nie było widać że państwowe
Miejscowy21.05.2018, 11:09
Do nowotarzanin
Popatrz dobrze na zdjęcia , a potem się wypowiadaj.
Okulary zmień na bliż.
Pozdrawiam
Dana21.05.2018, 10:59
Cmentarz jest zaniedbany jak nigdy wczesniej zarosniety trawa niepozamiatane a sa przepisy dokladnie jak ma wygladac cmentarz i my mieszkancy za to placimy bo cmentarz jest komunalny. Za poprzedniego Administratora bylo zawsze czysto i zadbane alejki i posprzatane i pracownicy pracowali a nie tak jak teraz ze czesto widzi sie ich jak siedza i odpoczywaja w czasie pracy ....Rozliczyc za to Dyrektora Zieleni Miejskiej
nowotarzanin21.05.2018, 10:20
do Obserwator-
Przepraszam ale co mają wspólnego pobocza dróg jakiejś Gminy do Cmentarza w Nowym Targu??? czy aby obserwator nie zapędził się troszkę??? Jak juz chce sie wypowiadac to proszę na temat :) Pozdrawiam.
xyz21.05.2018, 10:20
Jest chyba jakiś administrator tego miejsca? A jak nie ma to go powinien burmistrz wyznaczyć. To tragiczne co sie widzi na tym miejscu
Gienka21.05.2018, 08:50
Zaniedbany jak nigdy dotąd.
ipn21.05.2018, 08:47
Nie wiem kto jet administratorem tego obiektu. Zarządzanie nie polega tylko na sprzedaży za kolosalne sumy" piwniczek" czy miejsc na pochówek, to także dbanie o resztę obiektu.
Zresztą chyba już nie ma co sprzedawać.
Obserwator21.05.2018, 08:44
Alejki rowniez bardzo zaniedbane nie pozamiatane
f/x21.05.2018, 08:40
Czy ta trawa wyrosła przez te trzy dni deszczowe ??
Stary Duchu to chyba ty się nudzisz .... HEY
kasiorz21.05.2018, 08:34
Dziś ludzie czepiają się wszystkiego , kiedyś robili wiele rzeczy sami dziś płace podatki to żądam i marudze
obserwator21.05.2018, 08:33
przyjedźcie do gminy Łapsze Niżne tam to można utonąć w trawie na skwerach i poboczach dróg gminnych. Zaniedbanie totalne jak busz w Afryce!!! chyba że to teraz taka moda na dzikość łąk i traw. :-)
Cmentarz komunalny w rabce21.05.2018, 08:33
W Rabce na Zaborni też cały cmentarz zarośnięty. A prezeska komunalki zarabia koło 10 tyś. zł na miesiąc. To na koszenie już brakuje.
Uart21.05.2018, 08:15
Faktem jest że miasto jest zaniedbane. Padał deszcz pare dni, ale ewidentnie taki przyrost roślin to nie kwestia kilku dni. Gołym okiem widać że utrzymaniem miasta zajmuje się ktoś bardzo niekompetentny albo fleja. Obywatele płacą podatki które wracają do gmin i miast, do tego lokalne podatki od nieruchomości i mają pełne PRAWO wymagać utrzymania miasta na europejskim a nie afrykańskim poziomie i pitolenie - jak ktoś napisał - żeby sobie autor ścieżkę wydeptał - to bardzo kiepski żart albo równie kiepska obrona winowajcy.
obiektwyny21.05.2018, 08:10
Wstyd , hańba i brak poszanowania dla miejsca .... które winno wymagac ogromnego szacunku - a to jest jego brak.

Po drugie ludzie płacą nie małe pieniądze za miejsce na cemntarzu a " moim_zdaniem " ma jeszcze czelnośc pisać tak hamskie sformułowania. Trzeba mówić o takich rzeczach. Za wcześniejszego rządu kiedy cmentarz nie należał do Zakładu zieleni naprawde było czysto.
Teraz nie wspomne też o walających sie przepełnionych koszach. Jak to wygląda? To wysypisko ? Pole ? Pastwisko ? Tam leżą ludzkie szczątki a dba sie gorzej niż o oborę.
Ja.21.05.2018, 07:07
do moim-zdaniem .
Czy Twoim zdaniem nie jest to problem ze osoba mająca 82 lata idzie odwiedzić grób żony czy męża i nie może dojść bezpiecznie do grobu ..co ma wziąć nożyczki i ścinać trawę ??? weż się lepiej nie wypowiadaj bo skoro to dla Ciebie nie problem to bierz nożyce w łape i zasuwaj po cmentarzu rób ścieżki *** a co do deptania to weż sobie podeptaj po swoim trawniku jesli go posiadasz bo po co masz kosić ???
kg21.05.2018, 06:58
do STARY DUCH

A u nas (na cmentarzu nowotarskim) koszą wtedy właśnie, gdy popada i w wyniku tego pomysłu całe groby - zwłaszcza granitowe - oblepione są przyschniętą trawą, którą bardzo trudno usunąć. Bardzo to drażni właścicieli grobów dbających o miejsce wiecznego spoczynku bliskich.
Rysio21.05.2018, 06:52
@DO STARY DUCH-to dni deszczowe były stale?Jak się nie mylę to było pięknie i słonecznie i ludzie narzekali że maja sucho w ogródkach! Deszczyk sobie popadał raptem dwa dni!No to raczej nie jest wytłumaczenie dla nieudolności pracowników odpowiedzialnych za stan cmentarza i trawę która zarasta nasz cmentarz!
filozof21.05.2018, 06:45
do@moim_zdaniem-może weź nożyczki w łapke i sobie włoski z czuprynki zetnij bo Cię ugniatają i bredzisz!A potem sobie udeptaj kapusty!Będzie jak znalazł na zime!Cmentarzem ktoś zarządza,bierze kase to i obowiązki powinien wykonywać!A obowiązkiem Zarządu jest utrzymanie cmentarza w normalnym stanie a nie tworzyć tam dżungi!
Ja.21.05.2018, 06:33
Co to za komentarze? Popieram Pana Jacka , ktos ma za to płacone to jego praca ,wiec niech sie z niej wywiązuje.Tłumaczenie sie ze leje to wymówka bo nie leje cały czas .
moim_zdaniem20.05.2018, 23:46
daj daj chce mieć sie mi należy... nożyczki w łapkę i sobie ścieżkę zrób. problem jakiś? brak nożyczek? a trawa to udeptać się nie da? betonowa trawa? czy tak z braku innych tematów fotka wrzucona?
STARY DUCH20.05.2018, 23:38
Panie Jacku od kiedy to kosi się trawę w dni deszczowe....?????
W czasie deszczu to dzieci się nudzą......HEY
citi20.05.2018, 23:17
Wały nad Dunajcem wcale nie wyglądają lepiej, metrowe pokrzywy i pełno śmieci...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl