22.05.2018, 15:01 | czytano: 9642

Neurochirurgia od lipca w nowotarskim szpitalu? Ordynator już wybrany

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. Dr n. med. Sławomir Dyszkiewicz będzie ordynatorem oddziału neurochirurgii, który po siedmiu latach ma zostać ponownie uruchomiony 1 lipca w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym.
Dokładnie w grudniu 2010 roku Narodowy Fundusz Zdrowia nie dał kontraktu nowotarskiemu szpitalowi na prowadzenie neurochirurgii, mimo iż działający w Nowym Targu oddział miał lekarzy, lokum, dobry sprzęt i setki pacjentów. Od lat w powiatach nowotarskim i tatrzańskim nie ma gdzie leczyć pacjentów z groźnymi urazami głowy.
To czy szpital dostanie kontakt na neurochirurgię zależy już tylko od wyników konkursu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia w Krakowie. - My jesteśmy gotowi ruszyć z oddziałem od 1 lipca. Wszystko zależy od tego czy dostaniemy kontrakt, ale jesteśmy dobrej myśli - mówi Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu (na zdjęciu).

Na nowo powstałym oddziale ma być 20 łóżek i 5 lekarzy.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Bolek29.10.2018, 08:36
Za jakie grosze, pielegniarkom ciagle malo, lapy tylko umia wyciagac po kase a nawet lekow p/ bolowych nie mozna sie doprosic. Ja bym im obcial no maja o wiele za duzo. Ja ciezko charuje za 1560 zl i mam magistra, wiec mi nie pieprzcie panie pielegniarki ze zarabiacie malo. Wstydu nie macie za grosz
ehh25.05.2018, 09:45
tubylec, widzę że już rozdwojenie jaźni się wtargło między twoje uszy... Ale to już zadanie dla psychiatrii a nie neurochirurgii...
A w temacie - d*** ( bez cenzury proszę) bo inaczej cię nazwać nie można- ani razu nie odpowiedziałeś na zadane pytanie,odwracasz kota ogonem i próbujesz pokazać że coś wiesz a tak naprawdę g...no wiesz.
Procedury- są jakie są w wypadku pacjentów neurochirurgicznych i są po coś stworzone - chyba że ty d*** przejmiesz odpowiedzialność i konsekwencje związane z ewentualnym zgonem pacjenta podczas transportu - odważysz się cwaniaczku? Oddział bez pielęgniarek? Jak ciężkim idiotą trzeba być żeby myśleć że skoro p24 tego nie napisało to tak będzie? "Wyspecjalizowane" pielęgniarki do pracy na neurochirurgii? Ci ty chłopie bierzesz? Ty w ogóle wiesz na czym praca pielęgniarki polega? Chyba nie bardzo.... KAŻDA pielęgniarka jest wykwalifikowana żeby pracować na takim oddziale, jak i na każdym . Wyjątkiem jest blok operacyjny. Ponawiam d*** pytanie- Dalej uważasz że Neurochirurgia jest niepotrzebna w NT ? Zaryzykujesz w krytycznej sytuacji życie swoich bliskich ryzykownym transportem i przedłużeniem krwawienia ( pęknięty tętniak, udar krwotoczny) do mózgu przez kolejną godzinę transportu? No czekam cwaniaczku!

Proszę spróbować rozmawiać bez wyzwisk i epitetów. Więcej nie poproszę. Moderator.
tubylec24.05.2018, 19:49
@ tubuś:
Nie przejmuj się, Tubuś, tym co tu wypisuje Ehh, bo to Twoje uwagi są celne, słuszne i merytoryczne, a nie jego. Mógłbyś jeszcze napisać temu całemu Ehh tak dosadniej i na temat, może w końcu choć raz i przynajmniej Tobie jednemu odpowie na ciężkiego kalibru zarzuty i krytykę pod adresem tak pieczołowicie przez Ehh bronionych i uwielbianych procedur, które są tak intensywnie i merytorycznie krytykowane przez zdecydowaną większość społeczeństwa, lecz Ehh jakoś tego w ogóle nie zdaje się dostrzegać i dalej z uporem godnym lepszej sprawy nagina procedury do swojej księżycowej koncepcji oddziału neurochirurgii bez pielęgniarek (jego uwielbiane procedury być może zezwalają na to by zatrudniać na ściśle określony kontrakt pielęgniarki z łapanki na ulicy, niska płaca za pracę od .. do .., bez ubezpieczenia ani liczenia wysługi lat, premii, dodatków, itp., ale zdrowy rozsądek pielęgniarce na to nie pozwoli - ale to chyba tak się rozumuje jak się miało bliski kontakt z tą betonową ścianą o której Ehh wspomina - rozumiem ten ciążki przypadek i dlatego bardzo mu/jej współczuję).
Wypadałoby jeszcze, Ehh, ustosunkować się do tego czy to aby jest zgodne z jakimikolwiek procedurami powoływać oddział bez żadnych pielęgniarek, no ale tu byś musiał coś merytorycznie odpowiedzieć, a Ty jesteś dobry jedynie na poboczne tematy. Dowiedz się więc, Ehh, że żadna pielęgniarka, która ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie do pracy na tego typu oddziale i wie z jaką odpowiedzialnością taka praca się wiąże, nigdy nie podejmie się pracy na warunkach jakie przypuszczalnie zaproponuje im dyrekcja. Dowiedz się, i to jak najbardziej merytorycznie i na temat, Ehh, że żaden wysoko wykwalifikowany specjalista spoza Nowego Targu nie podejmie się pracy na przywracanym oddziale, jeśli ma to być oddział efemeryda na jeden tylko rok. Chyba upadłby na głowę jakiś renomowany specjalista, za którym rozbijają się najwyżej w rankingach stojące szpitale w całej Polsce, żeby miał się w te pędy spakować, porzucić stałą pracę np. w Krakowie, i przeprowadzić na niepewne i chwilowe do Nowego Targu, w którym po roku powiedzą mu: bye, bye, panie kolego, kontrakt się skończył, wracaj skąd przybyłeś. Wiem, wiem, Twoja wielce merytoryczna odpowiedź na te wszystkie, oczywiście że w Twoim mniemaniu niemerytoryczne, argumenty będzie jak zwykle w postaci złowróżbnych pod moim adresem uwag w rodzaju że oby mnie spotkał wypadek wymagający hospitalizacji na oddziale neurochirurgicznym oraz inne równie merytoryczne wstawki typu że motam się jak potłuczony - oto jest Twój poziom merytorycznej argumentacji, Ehh, lecz na szczęście bardzo wątpię aby naprawdę zatroskani o służbę zdrowia na naszym terenie ludzie brali pod uwagę cały ten Twój bełkot tutaj. Żal mi Cię, bo też i żałosny oraz godzien pożałowania jesteś.
ehh24.05.2018, 12:33
tubuś...,a coś na temat? Bo znowu bełkot ci wyszedł...
tubuś24.05.2018, 10:56
Ehh tak strasznie lubuje się powoływać się na procedury. Powiedzmy więc wreszcie co to są za procedury. To są procedury które również zabraniają podać dożylnie askorbinian sodu umierającemu na sepsę. To są te same procedury które również nakazują wstrzykiwać zaraz po urodzeniu toksyn (rtęć, aluminium, ołów) niemowlakom u których nie wykształciła się jeszcze bariera krew-mózg. To są te procedury na które Ehh tak uwielbia się powoływać. Do chrzanu z takimi procedurami.
Ziuta24.05.2018, 08:53
Klotnie czy oddzial jest potrzebny czy nie to zastanawianie sie sie " co bylo wczesniej jajko czy kura " ! Problemem jest ,gdy funkcjonuje oddzial niosacy pomoc chorym terminalnie ,gdzie pacjenci otrzymuja fachowa pomoc , pojawia sie kontrola z NFZ ....i moze sie okazac ,ze oddzial zostanie zamkniety .Pacjenci ,ktorzy mieli pomoc zostana bez niej . Zostanie Nowy Targ i okolice bez pomocy w tej dziedzinie ,a najblizszy taki specjalistyczny oddzial ma Zakopane .Pod przemyslenia Szanowni Forumowicze .
lilka24.05.2018, 07:54
Pierwszy w kraju oddział bez pielegniarek , Da się? Da się .
tubylec23.05.2018, 23:44
Uogólniałem, przy czym nawet nie myślałem tutaj o Waszej redakcji. Teraz dopiero myślę, że mogła Was ta moja uwaga o linii poirytować na tej zasadzie że przykro się robi gdy ktoś, tak jak P24 tutaj, maksymalnie się stara (co obecnie jest piekielnie trudną sztuką) o bezstronność i obiektywizm, dopuszczanie różnych głosów, itd., a ktoś tego nie dostrzega i sugeruje, chcący czy niechcący, że jest inaczej. Jesteście bodaj najbardziej otwartą na wielość opinii i poglądów redakcją jaką znam.
Oczywiście szanuję P24 za bezstronność, obiektywność i profesjonalizm. Natomiast gdyby się kiedyś zdarzyło że redakcja odrzuci mój komentarz ze względu na inną linię czy opcję polityczną, bo wyobrażam sobie możliwość zajścia takiej sytuacji, to ja też będę to rozumiał i nie będę wnosił żadnych zastrzeżeń z tego powodu, gdyż cenzura w dobrym znaczeniu tego słowa czasami też jest potrzebna.
Cieszę się że jest taki rzetelny portal na naszym terenie, prowadzony na bardzo wysokim poziomie dziennikarskim i życzę dalszych sukcesów i rozwoju, powiększania liczby czytelników, wielu konstruktywnych polemik na bieżące tematy, itd.
ehh23.05.2018, 23:14
tubylec, ty miałeś jakiś bliski kontakt z betonową ścianą, czy innym ciężkim przedmiotem? Chłopie motasz się jak potłuczony w tych swoich wywodach. To jeszcze raz(mam nadzieję że ostatni) żebyś zrozumiał
- w którym momencie *** zabroniłem ci krytykować ten system? Cytat mojej wypowiedzi w której ci zabraniam proszę - a jak nie to nie *** kłamstwami.
- twój post na który odpowiedziałem, przypominam ci dotyczył tego iż wg ciebie ten bee szpital w NT nie powinien mieć oddziału Neurochirurgii
- napisałem ci jasno że są przypadki (bardzo częste) gdzie przekazanie pacjenta do szpitala w którym jest oddział Neurochirurgii jest niemożliwe ze względów proceduralnych - i twoje "życzenia" nic nie zmienią - pacjent zostanie w NT - z jakimi skutkami zdrowotnymi to się domyśl i pomyśl jaką miałby szansę na przeżycie jeśli oddział Neurochirurgii byłby w NT
- nie wypowiadaj się na temat transportu medycznego bo nie masz bladego pojęcia jak i na czym polega zarówno śmigłem jak i S-ją.
tubylec23.05.2018, 22:07
@ ehh:
Ależ ja jako finansujący ze swoich podatków służbę zdrowia w Polsce obywatel właśnie "od podszewki" chcę ten fatalny stan naprawiać! Nie masz prawa zabraniać mi krytykować źle funkcjonującej służby zdrowia w Polsce. Kimkolwiek byś nie był, nie masz do tego prawa!
Jeżeli rzeczywiście nie każdy szpital z neurochirurgią ma lądowisko dla helikopterów to jest to olbrzymie niedopatrzenie, które natychmiast, ale to natychmiast, należy naprawić budując odpowiednie lądowisko w pobliżu danego szpitala, a nie używać ten fakt jako argument w jakimkolwiek sporze.
A co do przeciwwskazań do transportu helikopterem to stosując przez moment tę Twoją dziwną, odwróconą logikę myślę, że wielominutowe stanie w korku na Zakopiance, albo jazda po aż trzech odcinkach ze zdjętą nawierzchnią asfaltową z jezdni na trasie do Nowego Sącza powinna być zalecana dla poszkodowanych pacjentów z urazami czaszki, myślę że lekarze w Austrii i w Niemczech będą wkrótce przepisywać swoim pacjentom oddziałów neurologicznych przywracającą do zdrowia przejażdżkę po pełnej wyboi, rafowanej jezdni od Harklowej do Maniów, i że będą przysyłać nam na tę uzdrawiającą przejażdżkę swoich pacjentów.
Kończąc podkreślę, że absolutnie nie masz żadnego prawa zabraniać mi wypowiadać się na ten tak ważny, zaniedbany i istotny temat jakim jest źle funkcjonująca służba zdrowia w Polsce; nie masz prawa (owszem, redakcja P24 może uznać mój komentarz za nieodpowiedni i zdecydować się że go nie opublikują lub usuną po publikacji, bo to jest ich prawo jako administratora. Mój komentarz może nie pasować do linii przyjętej przez redakcję i jest ok. Ale Ty jesteś takim samym użytkownikiem tej strony jak ja, a znać na służbie zdrowia w Polsce to niestety każdy się musi znać, bo tak strasznie ona niestety działa, że nie sposób o niej nie dyskutować ze znajomymi, krytykować i szukać rozwiązań; notabene najczęściej tak to zwykle jest że to ktoś spoza profesji jest w stanie najszybciej dostrzec mankamenty i sposób naprawy problemu, gdyż ludzie z branży na pewne najistotniejsze aspekty funkcjonowania swojej własnej profesji są często po prostu ślepi (tak, tak, to co jest chlebem powszednim staje się dla nas z czasem niewidoczne, bezrefleksyjnie wykonujemy pewne czynności myślowe i manualne i dopiero ktoś z zewnątrz musi nam na pewne powiązania zwrócić uwagę, bo sami tego nigdy nie dostrzeżemy, gdyż od wewnątrz inaczej się nam te rzeczy jawią - krytyka jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła).

Tak z ciekawości, a jaka jest Pana zdaniem "polityka"czy "linia portalu" w sprawie służby zdrowia. Pytam, bo może czegoś nie wiem... Moderator.
ehh23.05.2018, 18:29
tubylec, po raz kolejny ci powtórzę - jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Oświecę cię - niektóre sprawy (urazy) neurochirurgiczne są takie że przeciwwskazaniem jest transport helikopterem - łapiesz tym razem? To raz. Dwa ty myślisz że szpital każdy szpital z neurochirurgią ma lądowisko dla helikopterów? Sam transport z lotniska w Krakowie na miejsce przeznaczenia może zająć godzinę - już ci coś świta że neurochirurgia jest potrzebna w NT czy nie bardzo? Poza tym twoja znajomość procedur wysyłania pacjenta na Neurochirurgię do Krakowa jest na poziomie seriali TVN i ma się do rzeczywistości jak piernik do wiatraka... Więc jeszcze raz - nie znasz tematu od "podszewki" to się nie wypowiadaj.
tubylec23.05.2018, 17:54
@ EHH:
Czytam jeszcze raz i widzę że nie za bardzo rozumiesz że tu jest mowa o neurochirurgii, a przy takich obrażeniach konieczny jest transport helikopterem, nieważne czy do szpitala w Nowym Targu, w Krakowie czy w Sosnowcu. Więc co ty tu wypisujesz że transport jest ryzykowny albo że duży czas upłynie do przybycia do Krakowa? Neurochirurgia zajmuje się przypadkami gdzie pogotowie ratunkowe po przybyciu na miejsce wzywa helikopter, ponieważ transport drogowy równa się śmierć poszkodowanego z uwagi na wstrząsy i czas transportu.
A bogów na Olimpie to niestety lekarze sami zgrywają, przy czym robią to już od dawna, przez co brakuje prawidłowych relacji międzyludzkich pomiędzy lekarzami a pielęgniarkami, i - tu ważna uwaga - powoli zaczyna przez ten brak umiejętności międzyludzkich lekarzy cierpieć dobro pacjentów, wdziera się do polskich szpitali toksyczna atmosfera, a to nie sprzyja leczeniu. Jak mogą lekarze polscy patrzeć spokojnie na coraz dalej rozwierające się nożyce zarobkowe między nimi a pozostałym personelem szpitalnym? Czy nie jest im wstyd? Bo kanadyjscy lekarze odmówili przyjęcia dla siebie podwyżek, argumentując to tym, że nie mogą godzić się na to, by pozostały personel szpitala nie dostał podwyżek (chodziło im też jeszcze o pieniądze na wyposażenie szpitali itp., a miało to miejsce w Kanadzie parę miesięcy temu).
tubylec23.05.2018, 17:12
@ ehh:
Wobec tego jako obywatel będę głosował w każde wybory za tymi politykami którzy będą mieli w swoim programie rozwalenie tego złodziejskiego procederu, ponieważ pieniądze moje co miesiąc biorą, ale usługi na poczet której te pieniądze biorą nie wykonują. Dziś jest takich jak ja jeszcze niewielu, ale jeszcze parę takich blamaży służby zdrowia jak ten tutaj, to większość Polaków masowo opowie się za tymi radykalnymi zmianami w finansowaniu polskiej służby zdrowia.
To byłoby logiczne oczekiwać że jeśli poszkodowany ubezpieczony ma uszkodzone okolice głowy to przybywa po niego helikopter i transportuje go do takiego szpitala w Polsce do jakiego poszkodowany się kwalifikuje z uwagi na swoje obrażenia, a tę decyzję podejmuje lekarz na pokładzie helikoptera gdy helikopter jest już w powietrzu, bo liczą się sekundy. To byłoby logiczne i tak jest w krajach OECD, no ale my chcemy do trzeciego świata, więc niech poszkodowany leży i czeka na decyzję urzędnika w NFZ. Odpowiem Ci szczerze że nie za bardzo jestem w stanie to pojąć i dziwię Ci się jeśli Ty sam jesteś w stanie to pojąć.
xxx23.05.2018, 17:11
zzz -
1. Pielęgniarka/położna bez specjalizacji zasadnicza brutto - 2369 , łączne(+dodatki) 3647
2.Pielęgniarka / położna ze specjalizacją zasadnicza- 2579, łączna - 4035
3.Pielęgniarka/położna ze specjalizacją i tyt mgr zasadnicza-2726 , łączna -4174.
Przewidziane wynagrodzenie zasadnicze brutto na koniec 2019r
1.2496
2.2847
3.4095
zzz23.05.2018, 15:01
xxx; to dziwne, bo mam 34 lata pracy i płaca zasadnicza 2595, to jak to się ma do rzeczywistości?
ehh23.05.2018, 13:56
tubylec możesz sobie tupać, krzyczeć i klaskać uszami nawet - ale jak Kraków odmówi ci przyjęcia to g..o zrobisz i będziesz się modlił do tych swoich bożków z Olimpu żeby Neurochirurgia była w NT- jesteś w stanie to pojąć czy nie bardzo? I nie pieprz mi że nie mają prawa odmówić, bo wystarczy że napiszą że transport jest ryzykowny, że czas jaki upłynie do przybycia do Kr jest za długi i operacja nie rokuje itp.itd...
tubylec23.05.2018, 12:14
@ ehh:
Znam realia, nie odpowiadają mi one, i dlatego chcę je zmieniać krytykując obecny stan spraw gdy widzę że ewidentnie sprawy poczynają iść w odwrotnym od pożądanego przeze mnie kierunku.
Czyżbyś sugerował mi że nie przysługuje mi prawo do korzystania z pomocy medycznej w Polsce, pomimo że z moich zarobków są odprowadzane spore podatki na ten cel? I ja mam siedzieć cicho, tak? Niedoczekanie Twoje!!!
xxx23.05.2018, 11:19
zzz....bo tyle zarabia( poczytaj sobie masz stawki w ustawie o reformie służby zdrowia) , co nie zmienia faktu że zarabia za mało- lekarz tyle zarobi w półtorej dyżuru na kontakcie.
chyba nie23.05.2018, 11:16
Patriota, bo przecież proszę otworzenie oddziału to tak samo proste jak otworzenie kiosku z gazetami....
ehh23.05.2018, 11:13
tubylec,pamiętaj te słowa jak ktoś z twoich znajomych / najbliższych będzie miał tętniaka, wylew czy krwawienie po urazie i Kraków czy i inny "rekomendowany" przez ciebie szpital odmowi(co robią w tym momencie) przyjęcia tej osoby - będziesz wtedy też takim cwaniaczkiem? Nie znasz *** realiów jak i kiedy inny szpital przejmuje pacjenta to się weź nie wypowiadaj.
hmm?23.05.2018, 11:07
Jola,a tyś widziała lekarza który nie chce być na kontakcie i woli być TYLKO na etacie??? Czy tak bredzisz żeby bredzić?
tubylec23.05.2018, 11:00
Ależ mierzi ta maniera robienia bogów z lekarzy. Planowana liczba lekarzy których ma być aż pięciu jest wielce kontrowersyjna zważywszy na normy w kodeksie pracy, no ale jak się przyjmie że lekarz to bóg a nie człowiek, no to niech rywalizują między sobą który przyjmie najwięcej dni dyżuru pod rząd i bez przerwy, po zapałce między powieki u obu oczu żeby nie zasnąć i w ten sposób pokazać że się jest jednym z bogów na Olimpie. W tej żałosnej mitologii nie brak oczywiście i wzmianek o prywatnych konfliktach i animozjach pomiędzy herosami, na przykład doktor C. miał przymusową banicję z Krakowa - już zaraz spieszmy wszyscy pytać co to była za banicja, bo to ma na pewno bardzo wiele wspólnego i z lekarskim profesjonalizmem i z interesem pacjentów żeby wszyscy wiedzieli o co żrą się lekarze między sobą. Mamy również piękną opowieść Maćka o ratowaniu córki jego serdecznego kolegi o imieniu Magda, w trakcie której wymieniane są po kolei nazwiska herosów lekarzy, niczym wyszczególnienie dowódców okrętów i państewek greckich biorących udział w mitycznych walkach w epopei Homera. Szanowni lekarze, mamy 21 wiek, poziom wykształcenia i świadomości społeczeństwa bardzo wysoki (bodaj najwyższy w dotychczasowej historii ludzkości), są standardy i procedury, dlatego skończcie z tym robieniem z siebie bogów bo się ośmieszacie.
Oby nie kliient23.05.2018, 06:21
Naczelna pielęgniarek obrobi za inne pielęgniarki. Oszczędności będą. Pielęgniarki ........ po co tylko koszty.
nadzieja23.05.2018, 06:16
Oddział który był, był najlepszym oddziałem w tym nie najlepszym szpitalu.Powstał dla doktora C.który miał przymusową" banicję"z Krakowa.Był tam najlepszy personel.Pielęgniarki pierwsza klasa. Było to zasługą właśnie doktora C.który nie był jego ordynatorem ale nim zarządzał. Bardzo dobrze się dzieje że ten oddział ma wrócić do Nowego Targu i dr.Dyszkiewicz jest świetnym neurochirurgiem. Miejmy nadzieję że dorówna poziomem leczenia i opieki pacjenta na oddziale poprzednikowi.
ahm23.05.2018, 01:16
Pielęgniarki zbierają po oddziałach. Wiadomo trzeba oszczędzać by doktory mieli godne wynagrodzenia ...
Jola23.05.2018, 00:18
Az pięciu lekarzy? Jak to sie ma do norm godzinowych zawartych w kodeksie pracy? Chyba, ze lekarze na kontraktach to bedą leczyć na tygodniowych dyżurach nieprzerwanie
tubylec22.05.2018, 22:21
Po co tworzyć taki oddział w kiepskim (tu chyba nie ma sporu) szpitalu w Nowym Targu, jeśli w paręnaście minut i bezpiecznie poszkodowany w wypadku może zostać przetransportowany helikopterem do Krakowa, Sosnowca czy Warszawy, gdzie zostanie objęty lepszą opieką? Niech decydent który będzie przydzielał ten kontrakt popatrzy też na jakość dróg wokół Nowego Targu: drogi na Zakopane non stop zablokowane, na Szczawnicę w trzech miejscach od jesieni zerwany asfalt, co powoduje ogromne wstrząsy przy transporcie karetką, w innych trzech miejscach w tym kierunku trwają próby pobicia rekordu Guinessa na najdłużej trwający remont mostów i ruch jest tylko jednostronny. Najważniejsza jednak powinna być spora liczba przypadków sepsy w nowotarskim szpitalu, oraz ogólnie kiepska opinia o tym szpitalu w środowisku. Nie powinno się nagradzać dodatkowym kontraktem źle funkcjonującego szpitala, w którym umierają ludzie bo zostają w nim zarażeni sepsą.
Patriota22.05.2018, 22:19
Tyle lat rządzi szpitalem i dopiero teraz to uruchamia wstyd i tyle w temacie gdzie był do tej pory.
pielęgniarka22.05.2018, 21:10
hmmm lekarzy pięciu a to że pielęgniarek nie ma bo nikt nie chce pracować za grosze to już dyrektora nie obchodzi.....
Czarna22.05.2018, 20:57
Super ! Oby była tak wspaniała jak ostania , wspaniali lekarze i pielęgniarki ! Moja mama zawdzięcza im zdrowie :)!
Becia22.05.2018, 20:23
pacjent22
Jakiej oddziałowej?pan dyrektor powiedział wyraźnie 20 łóżek i 5 lekarzy.pieięgniarki nie są tu potrzebne.nie zasługują nawet na wzmiankę.
pacjent2222.05.2018, 18:52
ale drugiej takiej siostry oddziałowej jaką była p. Iza na poprzedniej neurochirurgii to pan dyrektor szybko nie znajdzie...
zzz22.05.2018, 17:10
do pst
trzeba było słownie napisać, że robi za trzech, bo pomyślą, że za trzy, ale tysiące i będą mówić czego chce jak tyle zarabia
Di22.05.2018, 16:53
Super
Neurochirurgia baaaaardzo potrzebna ,Brawo.
abaj22.05.2018, 16:43
Wreszcie!!! ileż osób straciło życie, gdyż przy urazach głowy liczy się 1 godzina aby trafić na stół operacyjny. Niestety droga do Krakowa często jest zbyt długa i ludzie umierają. To skandal, że przez tyle lat nie było na górskim terenie neurochirurgii. Dr Dyszkiewicz jest jednym z najlepszych neurochirurgów w Polsce, wielu pacjentów z Podhala do niego trafiało zbyt późno, a i tak zdołał uratować im życie. Trzymam kciuki, aby kontrakt był.
Maciek22.05.2018, 16:32
Właśnie dzięki neurochirurgi w nowotarskim szpitalu doc. Czepko i dr Skrzypek uratowali córkę mojego serdecznego kolegi usuwając guza w mózgu, który jej pękł. Było to w sierpniu 10 lat temu. Pamiętam to jak dziś, bo Magda była niezwykłą dziewczyną (przyjaźniła się z moją córką). Potem NFZ zlikwidował nowotarską neurochirurgię, a doc Czepko odszedł do Krakowa. Gdy pojawił się u niej następny guz doc. Czepko skierował ją do Sosnowca i tam ją operowali, gdyż był to nadzwyczaj skomplikowany zabieg trwający ponad 13 godzin. Pamiętam jak dziś ilu to lekarzy po każdym zabiegu walczyło, by wróciła do normalności (w skrócie tak nazywając), m.in. zakopiańscy dr G.Małek, L.Jurecka itd. i nowotarscy jak wspomniany dr Skrzypek, czy Wolski itd. ale tez w Centrum Onkologii w Gliwicach. Gdy już było jako tako i dochodziła do siebie, pojawiał się następny i następny. Mówi się, że do trzech razy sztuka. W tym przypadku Magda przezwyciężyła trzy, ale czwarty rok temu ją pokonał. Mam nadzieję, że następca dr Czepki stworzy znakomity oddział ratujący pacjentów w potrzebie, czego im z całego serca życzę.
chory22.05.2018, 16:08
wolałbym prof. Cz.R
pst22.05.2018, 15:24
a pielęgniarki i położne jak robią za grosze tak dalej robią za grosze. jeszcze ich jest za mało no ale kto by się przejmował, że lekarz ma jak trzeba a pielęgniarka robi za 3
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl