24.05.2018, 11:20 | czytano: 4914

Więcej patroli policyjnych w Mieście

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Z budżetu Miasta przekazana ma być kwota 25 tys zł. na Fundusz Wsparcia Policji. Środki te trafią do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z przeznaczeniem na dodatkowe patrole, które pojawią się na ulicach w wakacje, szczególnie w trakcie dużych imprez. Ale radni mają dla funkcjonariuszy więcej zadań. I to do realizacji nie tylko latem.
Urzędnicy dopytywani przez radnych z Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju o to, gdzie pojawią się owe dodatkowe patrole, wymieniają: "Rynek i przylegające ulice, Park Miejski, os. Topolowe, Suskiego, blokowiska i miejsca wskazane przez mieszkańców do umieszczenia na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa".
Przy okazji wywiązała się wśród radnych dyskusja na temat "złego parkowania". Padały przykłady bezrefleksyjnego zostawiania pojazdów na zakazach, w miejscach utrudniających widoczność innym kierowcom, czy pieszym. Zaproponowano, by w ramach tych zwiększonych patroli - "uczulić funkcjonariuszy, by reagowali na zachowania kierowców".

- I jak już policjanci jadą, to niech zwracają uwagę na to co się dzieje, a nie - że tylko przejadą i nic ich nie obchodzi, a patrol mają z głowy - mówili poirytowani radni.

Dodatkowo do komendanta wysłane ma zostać pismo z wykazem miejsc, które szczególnie należy sprawdzać i reagować, bo parkujące tam samochody stanowią realne zagrożenie bezpieczeństwa innych użytkowników drogi.

s/
zobacz także
komentarze
ntm26.05.2018, 20:16
i niech kontrolują ''psie kupy'', tez by się sypnęły mandaty...
Władek26.05.2018, 20:04
Likwidacja Straży Miejskiej. Miały być oszczędności. Za straż miejską mamy firmę ochroniarską, która siedzi na monitoringu, brak jest faktycznych interwencji, brak jest kontroli w parku i kontroli parkowania byle gdzie, i teraz kasa na Policję. Czyżby te oszczędności nie stały się większym wydatkiem.?
paul26.05.2018, 16:19
A po co ta straż miejska, dziwię się tym wszystkim płaczącym za niby dobrymi czasami, straż miejska w Nowym Targu nie robiła nic ale to nic dla dobra i bezpieczeństwa miasta, była to służba, która dbała o swój prywatny interes i gnębiła mieszkańców, *** formacją, dlatego została zlikwidowana w wyniku referendum.
CitiZen25.05.2018, 19:07
Pamiętajcie że straż ma prawo do dbania o porządek a tylko policja może zajmować się bezpieczenstwem. Powołanie straży która miałaby zastąpić braki w patrolach policji mie ma sensu bo mieszkańcy będą znów od strażników wymagać interwencji lezacych tylko w gestii policji. Nowy Targ to minimum 20 strażników aby sprostać codziennym zgloszeniom mieszkańców, zabezpieczaniem miejskich imprez i asyst w dzialaniach kontrolnych urzędników. 1 DYZURNY 1 PATROL PIESZY 1 PATROL SAMOCHODOWY od 7 00 do 24 00 trzy zmiany. Fakty.
do radnych25.05.2018, 13:06
Miasto zlikwidowało straż miejską liczącą kilkanaście osób. Podpowiem Wam! te osoby nie zostały przyjęte do Policji, nie zwiększyła się liczba funkcjonariuszy w Nowym Targu, z Krakowa nie przysyłają codziennie wsparcia swoich policjantów! Myślicie, że w powiecie nowotarskim jest tylko miasto Nowy Targ, otóż nie. Są jeszcze inne miasta i wioski, gdzie również policja ma swoje zadania. Policjanci z drogówki maja cały powiat do obsługi zdarzeń i patrolowania! Nowy Targ nie jest pępkiem świata! Mam nadzieję, ze wybory i wyborcy dadzą szansę osobie kompetentnej na to stanowisko!
Jan Sięka25.05.2018, 09:09
To może warto byłoby rozważyć powołanie na nowo Straży Miejskiej? Ale z założeniem, że ma służyć mieszkańcom i podejmować interwencje. Moim zdaniem likwidacja była wylaniem dziecka z kąpielą. Jeśli były sygnały (a były), że SM źle działa, to należało podjąć działania naprawcze, zreformować ją, a nie likwidować.
girl9025.05.2018, 08:34
W końcu. ... A nie że policja reaguje tylko wtedy jak ktoś zgłosi ze ktoś źle stoi ... A takto mają w d***. ..
jantar25.05.2018, 07:10
Może nigdy nie wiedzieliście o tym ale porównując statystyki małopolskich straży ta nowotarska zawsze była na pierwszym miejscu pod względem ilości interwencji i nałożonych mandatów. Za połowę wypłaty policjanta i bez wcześniejszych emerytur. Jeden patrol na zmianie. Takie to nieroby były! Po prostu egzekwowali obowiązujące przepisy i za to przepadli.
Obserwator25.05.2018, 06:38
czwartek około 15 ulica KR.Jadwig i stojący na chodniku patrol samochodowy interwencja dwóch matołów bo jak nazwać dwóch młokosów siedzących w samochodzie i robiących niby interwencje tak że nie można przejść normalnie chodnikiem na uwagę czy mogli by stanąć tak by można normalnie przejść młokos mówi robimy interwencje chyba nie tak to powinno wyglądać bo jezeji jest miejsce to powinni tak stanąć by ludzie mogli przejść normalnie chodnikiem i chyba kultura jakaś obowiązuje ze powinni wyjść z samochodu a przynajmniej jeden z nich
Chłopak z ulicy24.05.2018, 23:22
Moim zdaniem te 25 wiele nie zmieni srodki prewencyjne powinny być nieco inne ,monitoring by się przydał w niektorych miejscach bo to co sie dzieje w ostatnich dniach w nowym yargu to jakieś barbarzynskie tsunami, a policja niedaje sobie z tym rady moniroring odstrasza od popełnienia przestepstwa czy wykroczenia ,natomiast policjant to może nie zjawić sie we wlasciwym czasie i o wlasciwej porze jesli ktos ma klopoty, z monitorinfu są chociarz dowody. A parkingi zostawcie spoleczenstwu niech dzwonia po drogowke tak myślę skoro juz niema strazy bo życie jest wiecej warte niz 5 minut w korku
arsen lupin24.05.2018, 23:21
Nie rozśmieszajcie ludzi z tymi patrolami. Albo goście po 50kg albo jakieś dziunie które boją się własnego cienia ,a co dopiero interwencji. Przyjadą,popatrzą i wezwą wsparcie najlepiej AT z Krakowa. Równie dobrze mogą zwiększyć patrole składające się z uczniów liceum o profilu policyjnym. Mundury już mają a efekt będzie podobny.
iga24.05.2018, 21:53
jakoś sceptycznie podchodzę do tej informacji, a co da straży miejskiej,to mieszkańcy głosowali za jej zlikwidowaniem nie dlatego,że była niepotrzebna, ale dlatego,że to były nieroby
Grzywa24.05.2018, 20:55
Bezmyślność w likwidacji Straży Miejskiej to także brak działań miasta w zakresie estetyki. Wystarcz popatrzeć na poniszczone tablice kierunkowe np. w Rynku w stronę ul. Kościuszki
F-1624.05.2018, 20:28
Mam nadzieję,że więcej patroli tzn.PIESZYCH PATROLI,a nie patroli wyłącznie samochodowych. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem pieszy patrol policyjny z psem służbowym.
xxd24.05.2018, 19:31
Co to znaczy BLOKOWISKA?
Podatnik24.05.2018, 17:56
Proponuję wcielić do szkoły policyjnej panów którzy poswiecili swój cenny czas na likwidację straży i prosto na patrole pomiędzy osiedlami. Będą mieli pełne uprawnienia policjantów i pełne pole do popisu. Potem zapytamy mieszkańców czy są potrzebni.
hary24.05.2018, 16:08
25 tyś . i co zatrudnią jednedo krawężnika za tą kase i od razu ma byc wiecej patroli. Nierozumie na co ma być ta kasa przeznaczona , na wrotki rowery czy używany samochód ?
Mechanic24.05.2018, 14:51
Czy jakies nose miejsca dla nich zostana wyasfaltowane ??? Bo za krzakami juz sa znani
he,he,he24.05.2018, 14:08
Kochani mieszkańcy mieliście Straż Miejską , która tępiła źle parkujących kierowców, to zagłosowaliście za tym, żeby ją rozwiązano, Teraz burmistrz musi kupić samochód urzędnikom, dopłacać policji a straż gminna okoilicznych wiosek funkcjonuje, załatwia problemy mieszkańców i na wsiach ludzie się cieszą, a głupie mieszczany narzekają . ' Na wieś po rozum a...."
farmer24.05.2018, 13:36
Komentarz "KRUCHY" nic dodać nic ująć....
besala24.05.2018, 12:51
Trzy lata zwlekano! Po zlikwidowaniu Straży Miejskiej burmistrz Watycha publicznie stwierdził, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną wydane na zwiększenie ilości policyjnych patroli. Kadencja sie kończy, pora więc udawać, że się realizowało obietnice. Jeszcze jest czas na wyrzucenie jednego zastepcy, bo obiecywano tylko jednego (którego nie wskażę!). I najwazniejsze! Zapowiadany "świeży oddech" okazał się i mało świeży i lekko smrodliwy.
KRUCHY24.05.2018, 12:04
Niewłaściwe parkowanie w ciasnym Nowym Targu, to fakt. Miasto ma swoje płatne odcinki parkingowe i radnym nie zależy na bezpieczeństwie pieszych i wygodzie mieszkańców tylko na przymuszeniu kierujących za sprawą policji do uiszczania stosownych opłat ;)
jajakobyły24.05.2018, 11:36
Rada zabrała głos sprawa zakończona . Ciekawe czy ktoś Panów radnych poinformował ilu realnie policjantów ma RPI. Podpowiem zapytać o stan ewidencyjny po odliczeniu szkół długotrwałych L-4 itp bo to dopiero to da właściwy obraz . Nie dać się zbyć podaniem stanu etatowego.Żadne pieniądze niczego nie zmienią bo nie spowodują cudownego rozmnożenia funkcjonariuszy a ich po prostu w patrolówce jest zbyt mało . Co do parkowania i wykroczeń tzw porządkowych Straż Miejską trzeba było zreformować a nie rozwiązywać . Policja lojalnie uprzedzała , że tych zadań w całości nie jest w stanie przyjąć.
zbulwersowana24.05.2018, 11:25
I co to da skoro dzwoniąc na Policję oni wszystko mają gdzieś? Odsyłają tylko do wszystkich dookoła byle im roboty nie dokładać! Od Annasza dl Kajfasza, tyle potrafią
Zobacz pełną wersję podhale24.pl