27.05.2018, 11:47 | czytano: 3126

Młodzi przypominają o nadziei (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Już po raz piąty ulicami Miasta przeszedł Żonkilowy Marsz Nadziei, organizowany przez Fundację im. Adama Worwy. Zakończył go charytatywny koncert w MOK. Koncert z przesłaniem to tradycja nieco dłuższa - organizują go siedmiu lat uczniowie I LO.
Przed Ratuszem spotkali się uczniowie, wolontariusze i podopieczni fundacji zajmującej się się działalnością charytatywną, żeby przypomnieć jak ważna jest nadzieja.
Wspólnie odśpiewali hymn "Pola Nadziei", do którego słowa napisała Wanda Szado - Kudasikowa, a muzykę Jarosław Olszewski. Śpiewających wsparła mocnym, pięknym głosem Magdalena Ćwiertnia przy akompaniamencie Zespołu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu.

Fundacja im. Adama Worwy zajmuje się działalnością charytatywną. Jej celem jest pomoc ludziom cierpiącym oraz ich bliskim, którzy zmagają się z przewlekłą, ciężką lub nieuleczalną chorobą. Za zadanie postawiono sobie nie tylko łagodzenie ich cierpień fizycznych, psychicznych, ale także edukację społeczeństwa w zakresie opieki paliatywno- hospicyjnej.

s/ zdj. Michał Adamowski
komentarze
ela27.05.2018, 19:43
bez komentarza....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl