28.05.2018, 14:34 | czytano: 4499

Radni nie zajmą się kwestią legalności postawienia pomnika pod Kopcem Wolności

NOWY TARG. Nie udała się próba wprowadzenia do porządku obrad dzisiejszej sesji punktu dotyczącego "zlecenia Komisji Rewizyjnej przeprowadzenia kontroli działalności burmistrza". Chodziło o zbadanie, czy postawiony obok Kopca Wolności obelisk, który ma być odsłonięty za kilka dni - stanął zgodnie z prawem.
Jak już informowaliśmy, nowy obelisk postawiono na terenach miejskich bez zgody i wiedzy Rady Miasta. Zdaniem burmistrza - zgoda nie była potrzebna.
Dziś przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski (na zdjęciu) omawiając porządek obrad sesji - zaproponował trzy nowe tematy: podsumowanie sezonu hokejowego, uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia i przekazanie środków na Fundusz Wsparcia Policji oraz zlecenie komisji rewizyjnej kontroli działalności burmistrza. Dwa pierwsze tematy zostały przez radnych zaakceptowane. Trzeci przepadł.

Zanim doszło do głosowania - przewodniczący Komisji Rewizyjnej Grzegorz Grzegorczyk sprzeciwił się wizji nałożenia nowego zadania na kierowaną przez niego komisję. Stwierdził, że Komisja Rewizyjna ma nad czym pracować i zaproponował, że sprawą obelisku "zajmie się w drugiej połowie roku". Powstał mały spór między radnymi, który został rozstrzygnięty przez głosowanie.

Za wprowadzeniem tego punktu pod obrady zagłosowało 8 radnych, 2 było przeciw, 9 wstrzymało się od głosu. W przypadku zmian w porządku obrad - potrzebna jest wola większości obecnych na sali radnych. W tym wypadku to 11 głosów.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Baciok29.05.2018, 22:51
Jesienią obelisk zostanie zdemontowany przewieziony pod zajazd Pan Tadeusz z,dotacji UP. Nazwisko Watychy obok zdrajców wyrzuconych z AK? Ten kto mu to doradził. Ach....
rozmowy kontrolowane29.05.2018, 22:05
W normalnym cywilizowanym Mieście Przestrzegającym Prawo i pielęgnującym wartości Patriotyczne, w tym Pamięci Osób poległych w walce o Niepodległość Ojczyzny (Rotmistrz Pilecki ) itd, nie dopuszczalne jest by osoba widniała na tablicy pamiątkowej,mająca zarzuty, w tym wyprowadzenia archiwum AK ŚZŻAK w Nowym Targu, i wykorzystania go , bez zgody osób pokrzywdzonych do publikacji swoich książek. Ta potomność będzie świadczyć to o tym , o władzy Nowotarskiej Burmistrza oraz radnych którzy zapomnieli o swojej przysiędze służbie dla dobra mieszkańców i Miasta.Będzie on przestrogą dla potomnych że był w Nowym Targu taki Burmistrz dla którego Honor w służbie mieszkańcom został przyćmiony przez Ludzi nie mający nic wspólnego z Honorem , i kierują się nienawiścią do innych osób .Mnie osobiście te dzieło nie interesuje gdyż została zachwiana równowaga przyzwoitości oddania Hołdu w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez mieszkańców Nowego Targu,a na pomniku widnieją tylko 4 osoby ,wiec mnie to nie dotyczy i poczekam aż Nowa Rada i Burmistrz i postawi inny Pomnik w Imieniu Mieszkańców.Chciałem Podziękować 8 radnym którzy swój mandat radnego traktują z Honorem w służbie społeczeństwa .
besala29.05.2018, 21:15
Pan Morawa nie potrafi zrozumieć, że przeciwnicy tego pomnika-obelisku-tablicy nie godza sie wyłacznie z kontrowersyjnym sposobem jego postawienia a nie z ideą, która jest w pęlni słuszna i szlachetną. Jeżeli funkcjonuje samorząd i posiada określone prawem kompetencje to należy ich przestrzegać. Rozumiem chęć szybkiej realizacji tego pomysłu przez Pana Morawę i innych pomysłodawców. ale zachowanie burmistrza Watychy jest kompromitujące! Mógł zaoferować pomoc UM i mógł przekonywać Radę Miasta, ale nie powinien szukać prawnych kruczków i nie powinien wpychać swojego nazwiska na ten pomnik! Postawienie tego pomnika-tablicy-obelisku w zgodzie i zgodnie z prawem służyłoby wyłacznie upamietnieniu bohaterów. Stało sie inaczej bo przed wyborami samorzadowymi ktoś chciał coś sobie ugrać.
Tadeusz Morawa syn żołnierza AK,WiN29.05.2018, 20:15
,,Niech Nowy Targ zna jakich synów ma"
nadal żadnej refleksji29.05.2018, 17:03
Tadeuszu ! Znam nazwiska -są wyryte na skale -
dla potomnych .
To jedyni sprawiedliwi w tej Sodomie i Gomorze.
To przecież uczestnicy wszystkich wymienionych
tam dni chwały oręża Polskiego -jedyni partioci .
Toż to przecież rekonstrukcja bo na poprzedniej
tablicy (czytaj obelisku) też były ich nazwiska
jakże je pominąć .
Tadeusz Morawa syn żołnierza AK,WiN29.05.2018, 13:27
Ta sama grupa radnych PO PIS,która była przeciwko Rondu Pileckiego teraz jest przeciwko Tablicy Patriotycznej przy Kopcu Wolności.Kto zna nazwiska wymieniać po kolei i piętnować
do miasteczkowy29.05.2018, 10:23
To jest jedyne rozwiązanie!!! :):):)
miasteczkowy29.05.2018, 08:24
Ale czego się czepiacie? Może być mobilny telebim w rynku, sezonowe kawiarenki (czytaj budy) to i może być mobilny pomnik (znaczy tablica). Na noc panowie fundatorzy będą pomnik (tablicę) zabierać do domu (kolejność rozlosują pośród siebie), a w dzień stawiać przy kopcu. I nadzór budowlany może im naskoczyć!!!
Burmistrzowi wyjdą oczy28.05.2018, 21:36
Wystarczy zawiadomić Powiatowy Nadzór Budowlany, oni tam nie głosują, czy będą pracować, czy nie. Ten obelisk, to ewidentna samowola budowlana. Idę o zakład.
Gienka28.05.2018, 21:15
No i klawo jak w Misiu. Ten burmistrz i ta rada, jak widać hołdują zasadzie, że mierna władza może uprawiać bezprawie i barykadować się w swojej twierdzy, bo przecież ma większość. Tylko wszystko miało być inaczej, a dzisiaj nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi? Rozlazło się wszystko i został jeden wielki układ małych interesików i przepychania nawet największych głupot. Może jednak ratując Nowy Targ należałoby ogłosić referendum i pogonić ich wszystkich raz na zawsze.
Ja28.05.2018, 16:59
To są radni! ?? Tylko im wystarczy komeszki ubrać
acc28.05.2018, 16:31
Kwestią pomnika się nie zajmą, kwestią opłaty targowej też, kwestią Kowańca również, natomiast zajmują się pierdołami typu 25 tys na dodatkowe patrole policji, chyba pora na wcześniejsze wybory i przerwanie tego cyrku zwanego RM Nowy Targ. Panowie i panie radne chyba się mocno zapominają. Kto jest za przeprowadzeniem takiego referendum?
Cvic28.05.2018, 16:21
Kto zna cv Pana Macieja
STAŚ28.05.2018, 15:18
Dziwne, to wszystko.

Z drugiej strony, gdy się nie siedzi w tym wszystkim, to inaczej wygląda, ta rzeczywistość !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl