30.05.2018, 15:02 | czytano: 8546

Wypadek podczas prac polowych. 58-latek przygnieciony przez ciągnik

Do wypadku doszło w Kacwinie. W trakcie koszenia trawy na wzniesieniu ciągnik rolniczy marki Ursus przewrócił się i przygniótł 58-letniego mężczyznę.
- Kierowca ciągnika doznał ciężkich obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala - informuje m. asp. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Poszkodowany był trzeźwy. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone przez Posterunek Policji w Łapszach Niżnych postępowanie.
Policja apeluje o zachowanie ostrożności w trakcie prac polowych. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia co może kosztować utratę zdrowia, a czasem nawet życia. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie najmłodszych oraz o tym, że pojazdy i maszyny rolnicze mogą stwarzać dla dzieci bardzo duże zagrożenie.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Łysy co je irysy31.05.2018, 11:02
W polu trzeba mieć oczy dookoła głowy.
Rróbmy swoje bo g. zalewa nas z za granicy31.05.2018, 00:30
To drogie hobby kosztuje nawet życie. Moim zdaniem zrzeszyć wszystkich rolników na Podhalu tych którym się chce pracować i skomasować pola przede wszystkim nie użytki dać właścicielom nawet przysłowiowe dwa worki gruli ( i tak będą zadowoleni bo większość nie wie gdzie ma pole}. Ponieważ te nasze bidy nie gospodarstwa to nie mają racji bytu i dla tego upadają. Więc żeby przynosić zyski gospodarstwo musi mieć przynajmniej 50 ha w górę bo tak nie ma żadnej siły przebicia ani manipulacją cen wyprodukowanych przez siebie produktów. Jak to mówią w kupie siła ale trzeba chcieć bo można produkty przetwarzać na miejscu i kierować cenami a nie sprzedawać po ustalonej cenie z góry.
dwarl30.05.2018, 23:09
@Chłop.Pierwszy raz w lesie był jak ty teraz na kompie? Daruj se.Z kabiną też może i by się tak stało (pewnie inaczej) Byś dziś z gościem gadał.
Chłop30.05.2018, 22:14
Pie***lenie skąd wiecie czy mówił że nie chce kabiny może nie miał możliwości zainwestować, taki mądry jesteś jak nie jesteś na jego miejscu, współczuję chłopu ale wy już wiecie że z kabiną by się mu to nie stało...
szczery30.05.2018, 19:40
@bhp Nie raz to mówię w lesie chłopom a najlepiej kabinę z szerokimi drzwiami ale znawcy twierdzą że bez kabiny w razie czego lepiej wyskoczyć... następny co wyskoczył... ludzie za pare stówek ryzykują życiem
bhp30.05.2018, 18:09
Zainwestować parę złotych w pałąk z grubej rury nad kierowcą ciągnika ii po ,,ptokach,,.
Boczek w morde Jeża30.05.2018, 16:56
Wracaj do zdrowia kolego
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl