26.06.2018, 11:04 | czytano: 3856

Ośrodek zdrowia nie będzie stał pusty

Fot. UG Ochotnica Dolna
Niewykorzystany do tej pory, a oddany do użytku kilka miesięcy temu budynek ośrodka zdrowia w Tylmanowej, będzie miał najemców. Wójt Ochotnicy Dolnej Stanisław Jurkowski ogłosił sukces negocjacji.
Konflikt o pusty i niewykorzystany budynek ośrodka w Tylmanowej poróżnił wójta i przewodniczącego Rady Gminy Franciszka Ziemianka. Ziemianek wytykał Jurkowskiemu, że załatwia sprawę dzierżawy ośrodka długo, rozmowy z potencjalnymi dzierżawcami prowadzi za zamkniętymi drzwiami i ukrywa informacje o nich. Wytykał też wójtowi, że nie chce ogłosić otwartego przetargu i wyłonić firmy, która da najkorzystniejszą ofertę. Radni zgodzili się, żeby wynajął obiekt w trybie bezprzetargowym. W tle sporu jest kampania wyborcza, bo obaj samorządowcy zamierzają walczyć o fotel wójta gminy w jesiennych wyborach samorządowych.
Sprawę niewykorzystanego budynku zamyka umowa na dzierżawę budynków, jaką w ostatnich dniach wójt Stanisław Jurkowski podpisał z doktor Anną Piergies-Zachwieja i Kazimierzem Mierzyńskim. To umowa na prowadzenie w nowo powstałym ośrodku zdrowia w Tylmanowej podstawowej opieki zdrowotnej. - Wcześniej podpisano umowę na prowadzenie apteki „MALINA” z Janem Zaziąbło. W tym budynku przewidziana jest jeszcze rehabilitacja, stomatologia i gabinety specjalistyczne - ogłosił sukces wójt Jurkowski.

- Niezmiernie cieszę się, że pomimo wielu, wielu trudności i kłód rzucanych pod nogi już w najbliższym czasie podstawowa opieka zdrowotna dla naszych mieszkańców będzie prowadzona w nowoczesnym budynku - skomentował całą sytuację wójt. - Wiem, że wszyscy z niecierpliwością czekali na to, aby nowy obiekt w końcu został oddany do użytku.

Apteka i POZ mają rozpocząć działalność w lipcu. Umowa z NZOZ „Medic” S.C. została podpisana na okres trzech lat. Kwota wynajmu wynosi 2 tys. zł miesięcznie plus dodatkowo płatne media, ogrzewanie budynku i ciepłej wody we własnym zakresie wynajmujących.

oprac. r/ źródło: UG Ochotnica Dolna
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kis spod sobla26.06.2018, 13:04
Tylmanowa nie potrzebowała nowego osrodka zdrowia połozonego w tym miejscu i tak drogiego, był stary dobry, lekki remont i byłby bardzo dobry i to tyle o gospodarności wójta i radnych
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl