09.07.2018, 23:51 | czytano: 2569

Delegacja Miasta na Festiwalu Europejskiego Rzemiosła Ludowego w Kieżmarku (zdjęcia)

zdj. UM Nowy Targ
EL'Ro, czyli Festiwal Europejskiego Rzemiosła Ludowego to największa impreza prezentująca rzemiosło ludowe na Słowacji. W tym roku na EL'RO gościła delegacja Nowego Targu. W oficjalnym otwarciu 28. edycji Festiwalu wzięła udział wiceburmistrz Joanna Iskrzyńską - Steg i Przewodniczący Rady Euroregionu "Tatry" Bogusław Waksmundzki.

Trzydniowy Festiwal organizowany jest w drugi weekend lipca.


Swoje wyroby prezentują mistrzowie tradycyjnej sztuki rzemieślniczej, nie tylko ze Słowacji, ale z całej Europy. Są wśród nich kowale, druciarze, garncarze, tkacze, rzeźbiarze, twórcy pisanek, pierników, fujar, czerpaków, biżuterii, krawcy i farbiarze.Nowotarskim akcentem było stoisko z tradycyjnymi kożuchami.

W skład delegacji nowotarskiego Urzędu Miasta weszła także m, in. naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji - Katarzyn Put.

opr.s/ zdj. Waldemar Adamowski

Informacje na temat tegorocznego ELRO i poprzednich jego edycji znaleźć można na portalu AhojSlowacja.pl
zobacz także
komentarze
tubylec10.07.2018, 22:35
@ małomiasteczkowy:
Ostatnia rzecz o jakiej pomyślałem oglądając te zdjęcia to ich rzekoma fatalna jakość - ja tak nie uważam, wręcz przeciwnie, bardzo dobrze ukazują to jak cała impreza wyglądała, dzięki nim mam dość dobre wyobrażenie o tym co tam było, ile ludzi, co oglądali, itp. Paradoksalnie to właśnie takie zdjęcia ogólne najlepiej promują miasteczko, ponieważ ukazują imprezę od strony szarego przechodnia. Bez tricków, efektów i fotomontaży, autentyczne.
buczy i trzeszczy10.07.2018, 09:46
Jest nasza Królowa, nasza Pani, jeno jej berła brakuje. Skarbówka czeka.
miasteczkowy10.07.2018, 09:26
Jakoś tych zdjęć fatalna (pod każdym względem). Jak ma wyglądać promocja tego miasteczka jak urząd zatrudnia takiego fotografa.
STAŚ10.07.2018, 09:22
Warto organizować takie imprezy. Ludzie, od zarania, łączyli się poprzez rzemiosło. !

I trzymam się tematu, to dobrze ?
Nowotarżanin10.07.2018, 00:14
Bardzo dziękuję Pani Katarzynie Put - Naczelnik Wydziału Promocji Kultury i Sportu za "trzeszczące" i "morderczo głośne nagłośnienie imprezy " Przywitanie Lata 2018 na Nowotarskim Rynku".
To naprawdę "wielka fachowość" ze strony tej Pani. Widać "dobrą zmianę". To właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Proszę trzymać się tematu artykułu. Moderator.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl