16.07.2018, 20:46 | czytano: 3968

"Ujek" patronem stadionu w Białym Dunajcu (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Już po raz XV w Białym Dunajcu odbył się Memoriał im. Stanisława Trebuni-Tutki "Dunajeckie granie". Impreza była częścią cyklu Tatrzańskie Wici.
Podczas rodzinnego pikniku odbył się tradycyjny turniej piłki nożnej o puchar Starosty Powiatu Tatrzańskiego. Na scenie plenerowej występowały zespoły regionalne oraz gwiazda wieczoru - zespół Megitza.
Jubileusz piętnastolecia imprezy był okazją do odsłonięcia pamiątkowej tablicy, upamiętniającej nadanie Stadionowi w Białym Dunajcu imienia Stanisława Trebuni – Tutki „Ujka”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m.in. władze gminy z wójtem Andrzejem Nowakiem na czele, rodzicie Kamila Stocha, który objął wydarzenie honorowym patronatem oraz przedstawiciele instytucji powiatu tatrzańskiego.

O patronie stadionu opowiadali m.in. dr Anna Mlekodaj i Bronisław Stoch.

Zmarły w 2016 roku Stanisław Trebunia-Tutka był polskim zawodnikiem i trenerem narciarskim, wieloletnim trenerem skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w LKS Poroniec Poronin. Był założycielem i prezesem klubu LKS Biali Biały Dunajec oraz radnym gminy Biały Dunajec

pk/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
pilkarz17.07.2018, 16:17
Stanisław Staszek Trebunia -Tutka ,,Ujek" był inicjatorem przystosowania tego boiska dla klubu. Był jednym z zalożycieli klubu LKS ,,Biali" Biały Dunajec w 2000roku. Dążył do budowy szatni. To wszystko powstało.
Nie chcę szermować nazwiskami, ale byli i ludzie pomocni i ludzie rzucający kłody pod nogi.Powiem górnolotnie że sport ukochał i sport też go kochał.
Może patrzy na nas z góry i się cieszy widząc swój wkład.
Roman Matyasik17.07.2018, 11:51
Bardzo dobry patron , bo Św.P Stanisław jest największym orędownikiem budowy tego obiektu . Na pewno i teraz po jego śmierci trzyma nad nim pieczę i nad sportowcami których za życia ściagał na boisko .
Wicher17.07.2018, 11:30
Urabaś z PSLu ! :)
fbb117.07.2018, 08:20
Ujek, legenda - jak zdenerwował się to zawsze mówił, że już przeszedł dwa zawały i lekarz zalecał mu oszczędzanie zdrowia. Z perspektywy sędziego mogę powiedzieć, że pomimo gdy było coś źle, Ujek nigdy nie używał słów wulgarnych, pomimo tego, że mówił podniesionym głosem.
Julek16.07.2018, 23:43
Były także władze Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu, radny sejmiku województwa Małopolskiego, prezes Ludowych Zespołów Sportowych a zarazem Prezes PSLu, europoseł z PSLu /.../

Odsyłam do regulaminu nad dole strony. Moderator.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl