21.07.2018, 12:51 | czytano: 7191

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu podsumowuje straty po powodzi

Fot. PZD
Wysoki stan rzek i potoków, szczególnie we wschodniej części powiatu nowotarskiego, spowodował liczne podmycia oraz zerwania dróg, uszkodził mosty, zatkał przepusty i zasypał fosy. Największe zniszczenia są na drodze powiatowej prowadzącej przez gminę Ochotnica Dolna.
W Ochotnicy Dolnej podmyte zostały dojazdy po obu stronach do mostu "Pod Słubicą". Wstępnie należy przyjąć, że woda powodziowa naruszyć mogła również przyczółki oraz korpus przedmiotowego mostu.
W Ochotnicy Górnej, w rejonie osiedla Gabrysie z powodu podmycia zniszczeniu uległ około 80 - metrowy odcinek drogi powiatowej. Wysoki poziom stanu wody w potoku Ochotnica naruszył również przepusty w bezpośrednim sąsiedztwie wymienionego odcinka.

W Nowej Białej rzeka Białka podmyła przyczółek mostu i zniszczyła stożki przyczółkowe. Niektóre obiekty mostowe w rejonie miejscowości Trybsz wymagają gruntownego oczyszczenia. W ich obszarach powstały zatory z drzew i konarów, które osadziły się na filarach mostów.Niezwłocznie po opadnięciu poziomu wód na rzekach i potokach komisja dokona pełnych szacunków strat. W dalszej kolejności, Powiatowy Zarząd Dróg przystąpi do naprawy uszkodzeń, szczególnie w zakresie zapewnienia przejezdności obiektów w ciągu drogi powiatowej nr 1637K Harklowa - Tylmanowa, gdzie na chwilę obecną (w związku z dużym nasączeniem gruntu i wciąż wysokim stanem rzeki Ochotnica) wprowadzony jest zakaz ruchu.

Źródło: PZD, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nogaty23.07.2018, 17:20
Górskie rzeki.Coś na ten temat niby,,inż,, powinni wiedzieć.Takie gałno,teraz po studiach(omletu na patelni nie przewrócą bez mamy) piotrek.!!! nic dodać
Do Alika - speca od dróg i mostów23.07.2018, 08:48
Aliku! Natura dała Ci kurzy móżdżek i właśnie go obnażyłeś!
alik22.07.2018, 21:57
Tak jest jak nie dba się o drogi mosty . Kurzy móżdżek obnażył siłę natury.
piotrek21.07.2018, 19:56
i kto to zrobi jak fachowcy od takich robót siedzą ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl