04.08.2018, 10:52 | czytano: 4874

Rusza budowa chodnika przy zakopiance (aktualizacja)

Arch. Podhale24.pl
W poniedziałek rozpoczyna się budowa lewostronnego chodnika z kostki brukowej przy zakopiance w Szaflarach i Bańskiej Niżnej. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.
Chodnik budowany będzie na trzech odcinkach. W miejscach jego budowy będzie utrudniony przejazd. Robotnicy zawężą jezdnię, miejscami ruch będzie odbywał się wahadłowo, będzie ograniczenie prędkości do 60 km/h i zakaz wyprzedzania.
Jak poinformował we wtorek Urząd Gminy w Szaflarach, po trzech latach usilnych starań, niezliczonych spotkaniach i rozmowach prowadzonych przez wójta gGminy Szaflary zakończył się proces uzgadniania i projektowania, a rozpoczęła długo wyczekiwana budowa chodników o łącznej długości ponad 7 km. - Na odcinku od granicy z Nowym Targiem do ulicy Augustyna Suskiego realizowany będzie chodnik po obu stronach jezdni a od ulicy Augustyna Suskiego do granicy z Białym Dunajcem po wschodniej stronie drogi krajowej. Realizacja całej inwestycji wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa pieszych wzdłuż drogi krajowej DK47. W sierpniu rozpoczęto długo wyczekiwane prace przy budowie chodników wzdłuż „Zakopianki”. Planowany koszt całej inwestycji (cztery etapy) sięga prawie 15 000 000 zł i jest finansowany w całości z budżetu państwa za pośrednictwem GDDKiA, nie obciążając tym samym budżetu Gminy Szaflary - czytamy w komunikacie podpisanym przez Annę Golonkę.

- Inwestycja ta stała się możliwa dzięki osobistemu zaangażowaniu ministra Andrzeja Adamczyka, dyrektora gabinetu politycznego ministra Łukasza Smółki i ogromnemu wsparciu i pomocy posła Edwarda Siarki oraz współpracy z dyrektorem Tomaszem Pałasińskim z krakowskiego oddziału GDDKiA i kierownik rejonu GDDKiA Nowy Targ pani Kingi Obyrtacz.

Całość inwestycji podzielona jest na cztery etapy. Trzy z nich tj. na odcinku od granicy z Białym Dunajcem aż do skrzyżowania z ulicą Augustyna Suskiego jest realizowana obecnie. Czwarty etap budowy chodników będzie wykonany po uzyskaniu przez GDDKiA prawomocnej decyzji umożliwiającej realizację inwestycji.

W związku z trwającymi pracami budowlanymi będą spodziewane utrudnienia na całej długości od strony wschodniej DK47. Przedstawiciele GDDKiA będą starali się etapować prace aby nie była ona zbyt uciążliwa zarówno dla mieszkańców jak i przejeżdżających turystów. Planowana jest również zmiana organizacji ruchu oraz ruch wahadłowy. Za utrudnienia przepraszamy i liczymy na dobrą współpracę i wyrozumiałość - dodaje.

r/ źródło: UG Szaflary
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zamęczony12.08.2018, 18:23
Czy ktokolwiek jeszcze panuje nad tą masakrą budowlaną na Podhalu czy to już zapowiedź syfu przedwyborczego ??????
To zaczyna graniczyć z jakimś absurdem !!!! Wyrozumiałość kierowców ???
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skała05.08.2018, 10:03
To jest szczyt głupoty, a nawet chamstwa w stosunku do kierowców, żeby w najwiekszym szczycie ruchu sezonowego utrudniać dodatkowo przejazd. Chyba nie muszę przypominać, że Zakopianka już jest blokowana w Poroninie przy zjeździe na Suche... Po to płacimy podatki - także te ukryte w cenie paliwa, żeby mieć jako taki komfort przejazdu. Domagam się ukarania tego idioty, który wydał pozwolenie na rozpoczęcie tych robót w sierpniu
kierowca04.08.2018, 16:53
`Wybudują chodniki obustronne , to wreszcie podniosą prędkość do 90km/h /tak powinno być/ to i szybciej i bezpieczniej będzie się jezdzić zakopianką .
PasterzPPP04.08.2018, 14:57
I tak i tak zakopianka o tej porze roku nie przejezdna to czym tu się przejmować Panowie
baciok@04.08.2018, 13:48
Myśli ktoś jeszcze ??????? Armagedon , a tu się zaczyna chodnik budować.
masakrrra04.08.2018, 13:44
Jeszcze tylko dojdzie Tour de Pologne i można sie pochlastać
Szary04.08.2018, 12:16
Brawo! W końcu jakieś ciekawostki na zakopiance ,przecież tak mało jest utrudnień w te wakacje ,że teraz jest czas na budowę...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl