05.08.2018, 09:10 | czytano: 4800

11. Podhalański RC AIR SHOW (zdjęcia)

zdj. Krzysztof Garbacz
NOWY TARG. Na lotnisku zaroiło się od bezzałogowych statków powietrznych. Trwa tam bowiem 11 Podhalański RC AIR SHOW z udziałem ponad 70 pilotów.
Wczoraj odbyły się loty modeli silnikowych, acro, makiety, heli, szybowców oraz indywidualne pokazy. Dzień zakończył nocny pokaz.
Dziś drugi dzień Pikniku Modelarskiego. Pogoda się pogorszyła, ale w programie ponownie są loty modeli silnikowych i szybowców. W południe rozpoczną się pokazy grupowe lub indywidualne. Druga część pokazów przewidziana jest na godz. 14.00 - 16.00. Wcześniej zaplanowano widowiskowe akrobacje do muzyki.

Nie zabraknie konkursów dla dzieci oraz innych atrakcji.

Na płycie lotniska oraz w powietrzu można podziwiać modele dwupłatów, makiet, helikopterów i odrzutowców. W tym roku dopuszczone zostały także modele klasy Gigant, czyli bezzałogowe statki powietrzne o masie startowej do 150 kg. Swoje maszyny prezentują piloci z całego kraju, ale także z Czech i Austrii.

s/ zdj. Krzysztof Garbacz
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
motolotnia05.08.2018, 23:19
Coś niesamowitego.Własnymi rękami zbudowali.(wiem że ,pasją, ale jak takie cuda zbudowali i latają tym ?).Czapki z głów ,,piloci,, cesenek ,robinsonów,i latadełek z kasą.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl