06.08.2018, 16:57 | czytano: 7183

Msza Tischnerowska pod Turbaczem z metropolitą

Arch. Podhale24.pl
Tegoroczna Msza Ludzi Gór odprawiona zostanie w kaplicy pod Turbaczem w niedzielę 12 sierpnia. Eucharystii będzie przewodniczył Metropolita Krakowski, abp Marek Jędraszewski.
Organizatorem uroczystości jest nowotarski oddział Związku Podhalan. Co roku gromadzi ona górali z obu stron Gorców. Większość z nich uczestniczy w mszy św. w ubraniach góralskich, manifestując w ten sposób swoje przywiązanie do regionu i tradycji.
Nabożeństwa zapoczątkował śp. ks. Józef Tischner, legendarny kapłan i filozof z Łopusznej, w 1981 roku. To za jego życia msze pod Turbaczem zyskały ogromną popularność, którą cieszą się do dziś.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pół.l. na dwóch09.08.2018, 18:28
@czester. Bądżmy optymistami. W filozofii nawet Bóg prof .J .Tischnera nie przebije (może teraz bo ma Filozofa przy boku w Niebie).Co to jest nicość ?
@ czester08.08.2018, 09:30
Niestety masz dużo racji , ale pocieszające jest jednak to, że każdy kto choć raz miał styczność z Księdzem Kazimierzem do końca życia był pod jego wpływem. Nie że był świętym ale miał charyzmę , dar pokory i nieustępliwości wobec świata i wydarzeń .Logiczną i czystą ocenę danych zdarzeń ,a co mnie w Nim "uwiodło" - bezkompromisowość nawet wobec własnych przełożonych odwaga i coś w rodzaju ascetyzmu i w życiu i w posłudze kapłańskiej . Może dlatego przyciągnęli się z Czesiem Pajerskim .
Może dlatego podobną FALĘ mieli z Tischnerem i innymi księżmi .
I dobrze że ma godnego następcę SERCANINA KAZIMIERZA.
ALE ILEKROĆ TAM JESTEM NADAL CZUJĘ JEGO OBECNOŚĆ.
czester07.08.2018, 22:37
Ciekawe czy Metropolita przyjdzie na Turbacz tak jak wszyscy, czyli na własnych nogach, piechotą (czyli tak jak z pewnością zrobiłby to w takiej sytuacji papież Franciszek), czy raczej każe, lub pozwoli, przywieźć się samochodem terenowym.
czester07.08.2018, 21:11
@ Eremita:
Oby kapłan odprawiający tę mszę miał choć trochę tego poczucia humoru co Ty tutaj. Z autopsji wiemy przecież że msze są zazwyczaj smutne, kazania długie i nafaszerowane polityką, a po odprawieniu mszy kapłan ucieka od wiernych (na Zachodzie kapłan wychodzi do swoich wiernych, wita się z każdym, pełen uśmiechu i dobrego humoru, pyta o zdrowie, żartuje, itd.).
kazek07.08.2018, 18:53
By to była informacja trzeba jeszcze godzinę podać. Proszę.

O godz. 11.
Zapowiedzi także tego nabożeństwa są w dziale "co, gdzie, kiedy".
Moderator.
E RE MI TA07.08.2018, 16:30
K +ochać otwartym sercem i rozumem
R +egułę czy znam ,czy rozumiem ???
A +dvenat Regnum Tuum +++++++
K +aplica Na Rusnakowej-TłUM :))))))
O +PEN HEART I MIND !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W+dzięczny i wolny od win ??????????
C +zystych i serc pogodnych .............
Z +esłałaś Królowo kapłanów godnych
Y +ahwe im błogosławi i IIIIIIIIIIIIII
KAZIMIERZ CO NADAL JEST Z NAMI ;)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl