11.08.2018, 12:14 | czytano: 10657

List-skarga na Tour de Pologne

Fot. Marcin Szkodziński
- Jestem osobą poruszająca się niemal codziennie na trasie Słowacja - Kraków. Pozwalam sobie podzielić się spostrzeżeniami podczas tegorocznego Tour de Pologne. Etapy prowadzące przez Podhale w dniach 09.08.2018 i 10.08.2018 są bardzo źle zorganizowane - pisze w liście do redakcji czytelniczka Yvona Danisova.
"A to z następujących powodów:
1. *brak jakichkolwiek informacji dotyczących tras objazdowych na drogach*. Dojeżdża się do miejsca samego zakazu i tam dopiero człowiek jest "skazany" albo na długie czekanie ( godzinami ) co w przypadku podróży w dziećmi nie jest takie łatwe w tych upałach. Nie mówiąc już o podróżnych z zagranicy, którzy są po prostu szokowani i albo wyjeżdżają, ze lekkim niesmakiem czy szukają innego objazdu kosztem uszkodzenia samochodu ( naprz. w
Bukowinie ), bo z tego ciepła trzeba jakoś uciec.

2. *brak jakichkolwiek informacji na stronie organizatora*. Na stronie istnieje zakładka "Utrudnienia drogowe" jednak pokazuje się tam informacja ...Już w krótce.....

3. dzięki braku informacji *polska policja jest degradowana do pozycji biura informacyjnego* gdy zaskoczeni i zdenerwowani kierowcy jedynie u nich dowiadują się o sytuacji i próbują jakoś rozwiązać swoją sytuację co skutkuje korkami, stresami i złymi wspomnieniami.......

Nie mam nic przeciwko Tour de Pologne, ale jestem przekonana, że lekceważenie osób żyjących i przejeżdżających regionem w okolicy poszczególnych etap słusznie nie przynosi dobrej opinii temu wyścigowi. A przy tym by wystarczyło trochę chęci i dobrej organizacji wyścigu.
Jestem aktualnie w Krakowie i naprawdę nie wiem jak dojadę do domu, bo jadąc rano brak jakichkolwiek informacji :-(" - pisała jeszcze wczoraj.

oprac. r/ w galerii zdjęcia Marcina Szkodzińskiego w piątkowego, siódmego etapu Tour de Pologne Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska
Może Cię zainteresować
komentarze
Mieszkaniec wsi16.08.2018, 10:26
Weźcie się ludzie ogarnijcie.
To były tylko dwa dni utrudnień A nie tydzień. Na Google map było pokazywane że są drogi pozamykane lub jakieś utrudnienia, a wam się nawet nie chciało popatrzeć w Internet. Najlepiej to tylko narzekać jak typowe Janusze. Takie służby jak Pogotowie Ratunkowe, Policja, czy OSP (którzy robią to beziteresownie) dbali o bezpieczeństwo kolarzy jak i oglądających i jeżeli tylko mogli dawali wskazówki jakie są objazdy. A jak nic nie jest organizowane na Podhalu to mówicie że nikomu nic się nie chce. Zastanówcie się nad swoim zachowaniem ludzie!!!
Mikko13.08.2018, 17:44
Ale marudy już te dwa dni w roku wytrzymacie nawiedzeni kierowcy co chcą wszędzie być szybko powolutku na rowerku spokojnie piękny wyścig niech żyje tour de pologne
Smok12.08.2018, 19:36
Ta pani nieświadomie poruszyła bardzo ważny dla podhala problem jakim są przyjezdni, turyści, czy jak tam se nazwiecie, cały ten tłum ściągający tutaj, żeby "wypoczywać" czy cokolwiek tam se ubzdurają.
lokalny12.08.2018, 18:14
Totalna masakra powinni ten wyścig organizować na innych trasach. Może i przyjezdni turyści mają odrobinę rozrywki, ale miejscowi maja tylko całą "kupę" kłopotów.
A wszystkie mądre głowy od objazdów i rozkładów niech się w d**... pocałują. W tej chwili na Podhalu jest taki bajzel komunikacyjny, że jak słyszę taki mądre rozważania to, aż się słabo robi. Chcę normalnie rano wstać i do pracy zajechać, a po pracy wyjść i do domu zajechać bez patrzenia na strony info, kamery i inne ustrojstwa czy czasem nie mam problemów na drodze.
Z pozdrowieniami dla Wszystkich zmotoryzowanych.
...12.08.2018, 12:32
Jak chcą jeździć to niech jeżdżą ścieżkami rowerowymi, a nie blokują drogi przez 3dni ..
TJ12.08.2018, 12:13
A moim zdaniem problemem nie jest wyścig - na całym świecie takie są organizowane. Trochę tolerancji, głowa na karku i da się te parę dni przeżyć. Prawdziwy problem to kilka dróg na krzyż i tysiące samochodów turystów. Pani Słowaczce polecam pod rozwagę komfort jazdy po ich drogach i zalecałbym zapamiętać że wyścig TdP odbywa się dorocznie w sierpniu - może dla odmiany sprawdzić przed wyjazdem z domu na stronie organizatora i pojechać np. przez Chochołów, czy Niedzicę?
dodi12.08.2018, 11:50
A jeszcze zapytam się kto i za ile posprząta śmieci rzucane przez kolarzy do przydrożnych rowów, na relacjach z wyścigu widać co chwilę co nie potrzebne do rowu.
Obiektywny12.08.2018, 08:20
Wczoraj w Nowym Targu był istny Armagedon, z chorym dzieckiem do lekarza przejazd przez miasto był koszmarem ulice zapchane przejechać nijak a kierowcy zachowują się jak wysłodki buraczane. Pytanie do policji, czy obstawianie imprez to główny cel? a co z bezpieczeństwem na drodze, dlaczego nie można pomóc w rozładowaniu korków? Pytanie dla wszystkich jakie korzyści ma miasto z tego Tur de Pologne?
....rwiony12.08.2018, 06:16
Wku .....Uuuuu.... Jak ty jeździsz tak jak piszesz to.. :D:D:D:D lepiej nie rób tego więcej ;)
majka12.08.2018, 00:33
To jest rzeczywiście wszystko słabo przemyślane. Przecież tyle jest pięknych dróg, gdzie można by poprowadzić taką trasę, a nie powodowałoby to aż takich utrudnień. Powinno to być robione tak, że łatwo znaleźć objazd, jak i informowanie rzetelne, nie tylko przez internet, ale też np. na tablicach/telebimach, którędy można objechać. Jak na taką bogatą imprezę, to ktoś poskąpił pieniążków chyba. Albo brakło wyobraźni, empatii dla zwykłych ludzi, kierowców.
Wku .....11.08.2018, 23:45
Dla mnie to chore w szczycie nie dość że wakacji to jeszcze ruchu drogowego zamykają drogi.Może nie wiedzą że ludzie tu mieszkają i pracują. I jeszcze policja od Sącza dojeżdżała zabezpieczać wyścig i jechała na sygnałach i stwarzała nie potrzebne niebezpieczeństwo na drodze w którym to ruch był bardzo duży a oni jechali zabezpieczać wyścig. Takich karawan minąłem 3 i zjeżdżaj za każdym razem z ciężarem bo jadą wyścig zabezpieczać. Następny wyścig na torze niech sobie zrobią lub w nocy
cyklista podhalanski11.08.2018, 23:16
Po komentarzach nasuwa sie spostrzeżenie .... jak sie nic nie dzieje u nas na terenie Podhala -to dramat !!! Bo dziura , bo zaścianek , bo ciemnota i zacofanie. Jeśli zaś , cześć naszego regionu , 2 dni ma kłopoty w komunikacyjne w ramach dużej imprezy sportowej ....to jest katastrofa. Od maja tego roku było wiadomo jak i kiedy będzie ten wyścig przebiegał . I co , zaskoczenie?
abc11.08.2018, 22:48
Ja napisałem do gm. Szaflary to skierowali do PZD. twierdzą że na stronie gminy podają informacje. niestety ich dokładność oznacza całodzienne siedzenie w domu bo nie wiadomo o której godzinie.
fbb111.08.2018, 21:47
Starżaku dyndu dyndu - w samo sedno.
Wąski11.08.2018, 21:42
Zakopane była stolica Tatr a teraz będzie stolica rowerów.
opamiętajcie się11.08.2018, 19:25
ja tez wiedziałem info była ale pani ze Słowacji czytać nie umie
...11.08.2018, 18:58
mieszkaniec weź Se baranka walnij...w taka betonową najlepiej.
strażak dyndu dyndu11.08.2018, 18:54
aha i jeszcze jedno . Dlaczego ten marny przejazd nazywa się Tour De Pologne a nie Wyścig Dookoła Polski . Tour to może byś De France a ta marna impreza powinna się nazywać Wokół Płotów Podhala
strażak dyndu dyndu11.08.2018, 18:47
Ta impreza to wyjątkowa żenada ! Jaki to tour de Pologne jak etapy są tylko na mikroskopijnej części Polski a właściwie Małopolski a własciwie na kawałku podhala . Komentatorzy telewizyjni sę podniecają jakby mieli orgazm a widoki z helikoptera które mają promować region pokazują ten gnój architektoniczny z lat 70tych i 89 tych . Po takich obrazkach tylko ślepy przyjedzie do Bukowiny . Nie dziwię się ,że gminy wycofują się z tej pseudo imprezy . Panie Czesławie Lang - kończ waść wstydu oszczędź !
szczery11.08.2018, 18:22
Nie widziała du.. słonka.Za to na słowacji wszędzie znaki 40 i też szybciej nie ma.Poza tym ja jakoś znalazłem informacje w sieci i dostosowałem się do utrudnienia na drodze nie stojąc w korkach.Są też inne drogi ale jak się jest /.../ to zwala się na wszystkich tylko nie na braki swojej wiedzy
Siymia11.08.2018, 16:08
Pracuję w Zakopanem i dojeżdżam z NT. Weszłam na stronę TdP i kliknęłam w opisie danego etapu a tam kliknęłam ?CZASY PRZEJAZDÓW? i już wiedziałam okropnej przejadę bez problemów zakopianką, zanim peleton mnie zatrzyma na 20-30 minut. I wiecie co? Zakopianka była niemal pusta, czego nie widziałam od czerwca, bo ludzie się korków wystraszyli. Dzięki temu byłam po 25 minutach w domu zamiast po 70... Informacje są, tylko trzeba umieć z nich skorzystać a od tego jest ta cześć ciała na karku ;)
góral11.08.2018, 15:57
co racja to racja
Kuba11.08.2018, 15:49
Ja stałem wczoraj 1,5 godziny w słońcu przed mostem w Szaflarach, bo jakiś idiota nie poinformował, że jedzie TDP amatorów. Nigdzie żądnych informacji ani nic. A już w ogóle w d*** byli ludzie z Bukowiny, trybsza czy Łapsz co byli przez 2 dni odcięci od świata. A najlepsze jest to, że gminy muszą dopłacić za to że wyścig przejeżdża przez ich teren. Niech Lang robi ten wyścig gdzie indziej!
mieszkaniec11.08.2018, 14:58
a cz zapytał ktoś mieszkańców co o tym myślą ? straty jakie ponosimy co roku musimy odrobić a po to by Lang zrobic biznes mam dosyć!!!!!!!!!!
Gerwazy11.08.2018, 14:18
Racja!!! Niech sobie robią ten cały wyścig gdzie indziej, jeśli nie potrafią go normalnie zorganizować!
zosia_z_dzianisa11.08.2018, 14:14
dlaczego ci mężczyźni z wygolonymi nogami muszą tu jeździć a nie np. w Warszawie na Marszałkowskiej, czy Woronicza....wszystko dla hype-u i kasy, zablokowane wszystkie drogi a nie mamy ich dużo więc objazdy odpadają, szkoda że nie jeżdżą po ścieżkach jak normalni rowerzyści ?.
kibic11.08.2018, 14:14
To nie jest już żaden wyścig, to jest ustawka, nie ma ucieczek wszystko pasywne i przemyślana reżyseria. Przed wyścigiem wiadomo kto ma wygrać, nie ma żadnej dramaturgii sportowej, to jest prymitywny poker w wykonaniu dyrektorów poszczególnych grup, którym zachwycają się tylko sprawozdawcy tv, oraz firmy reklamowe.Jednym słowem żenada, oraz brak ducha sportowego, i prawdziwej walki sportowej.
miejscowy11.08.2018, 14:14
i bardzo dobrze .Jako mieszkaniec B -T popieram Panią w pełni . Moja żona na nocną zmianę do Zakopanego musiała o 7 rano jechać i zap.......ać całą dobę . Jak trzeba do do sądu pójdę , podpisy i petycję będziemy robić .
globus11.08.2018, 14:03
Z Krakowa przez Mszane na przejście w Nedzicy. mape se babo kup
fan politycznej propagandy11.08.2018, 14:00
kurde, czytając ten artykuł, myślałem że dzisiaj, jutro, po jutrze, za tydzień i potem znowu i tak codziennie jest ten kolarski wyścig! a to raptem dwa dni utrudnień w roku!!!! Ludzie!!!

chciałbym żeby wam wyłączyli komórki i internet na dwa dni :)
Miś Barei11.08.2018, 13:26
Ważne że Langowi hajs się zgadza od sponorów gmin wystawiających na ten cel grubą kasę a lokalni włodarze mogą się pokazać w blasku fleszy. Akurat wybory idą.

A że mieszkańcy i przejeżdżający mają kłody pod nogi? Kto się tym przejmuje! Włodarze mogą się pochwalić, że to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest wyścig społeczny, w oparciu o sześć instytucji... parafrazując klasyk.
rower11.08.2018, 13:11
Usta tym paniom to chyba sam Picasso malował....... Nie ma ładnych kobiet na Podhalu?
takitam11.08.2018, 12:55
kobieta niestety MA racje. organizacja objazdow zadna.
Ja11.08.2018, 12:28
Panie Cześku weź pan ten bajzel rób w stolicy.
nie lubię dziadostwa11.08.2018, 12:25
Helikopter
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl