21.08.2018, 16:03 | czytano: 4326

"Parowozjada" w Chabówce (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Pokazy wycofanych z użytku pojazdów kolejowych, jazda na symulatorze, parada parowozów, pokaz wyposażenia i uzbrojenia, pokaz sztucznych ogni - tegoroczna, czternasta już z kolej "Parowozjada" w Chabówce miała wiele atrakcji i przyciągnęła rzesze miłośników kolei.
Jak co roku w sierpniu, Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce na dwa dni szeroko otworzył swoje bramy, by pokazać z bliska i od środka swoje najciekawsze eksponaty.
Impreza rozpoczęła się widowiskową Paradą Parowozów, w której wzięło udział osiem pojazdów. Para buch, koła w ruch, świst, gwizd i czarny dym - widowiskowe przejazdy parowozów od lat przyciągają tłumy widzów.

Niesłabnącą atrakcją "Parowozjady" są także przejazdy pociągami retro. W tym roku zabytkowe lokomotywy kursowały do Mszany Dolnej i Kasiny Wielkiej. Chętnych nie brakowało.

Miłośnicy kolei mogli zajrzeć do niemal wszystkich zakamarków skansenu, obejrzeć pojazdy szynowe z od środka, spróbować sił na symulatorze jazdy pociągiem oraz obejrzeć wystawy i pokazy rekonstrukcyjne.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
zobacz także
komentarze
Tako prowda23.08.2018, 21:14
Jakby to było w NT to nawiedzeni by już podnosili larum, że "tam somsiady z PKP śmieciami paloo". Pewnie by kazali ścigać maszynistę bo kopci.
rabczanin21.08.2018, 21:56
Rabka Zdrój uzdrowisko a zadymienie od pociągów takie jak by była zima i wszyscy w piecach palili jeden wielki czarny dym katastrofa ekologiczna powietrza
Zobacz pełną wersję podhale24.pl