29.08.2018, 11:31 | czytano: 10367

Miasto projektuje nową drogę. Będzie to finalny odcinek wschodniej obwodnicy Nowego Targu

Ponad kilometrowy odcinek nowej drogi uwieńczy dzieło, jakim jest wschodnia obwodnica miasta. Będzie to nowe połączenie ul. Sikorskiego z Szaflarską.
Obecnie powstaje najważniejszy etap wschodniej obwodnicy, czyli droga przez Bereki i rondo na skrzyżowaniu nowo budowanej drogi z alejami Tysiąclecia i ul. Sikorskiego. Powstająca droga pozwoli wygodnie ominąć centrum miasta. Dalej będzie ona prowadzić ul. Sikorskiego do ulicy Szaflarskiej. Żeby jednak trasa obwodnicy nie prowadziła między blokami, Urząd Miasta w Nowym Targu ogłosił właśnie przetarg na zaprojektowanie nowej drogi, przedłużenia ul. Gen. Władysława Sikorskiego od ul. Podtatrzańskiej do ul. Szaflarskiej.
Firma, która wygra przetarg (będzie znana we wrześniu), ma w nieco ponad rok zaprojektować nową drogę i uzyskać pozwolenia na jej budowę. Będzie mieć ona nieco ponad kilometr długości, będzie asfaltowa, dwupasowa, z obustronnym chodnikiem i ze ścieżką rowerową.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
takitam.16.11.2018, 07:16
a jak dojsc do strefy relaksu? helikopterki takie male beda? czy moze ktorys "projektant" pomyslal o jakichs bezkolizyjnych przejsciach dla pieszych i rowerzystow? i jeszcze, jesli mozna - co z kolejowa? sa jakies plany? moje wnuki doczekaja?
PORADA19.09.2018, 20:20
Straszna tragedia z tą obwodnicą, poprzednicy mają rację, obwodnica powinna mijać miejsca zamieszkania, a nie wylądować przed nowym osiedllem , ścieżką rowerową , placem zabaw... Ktoś kto to wymyślił musiał mocno okroić budżet prawdziwej obwodnicy, bo to , to jest raczej zepsucie uroku tamtej ładnej okolicy przez co mieszkańcy zarówno starego osiedla jak i nowego będą głeboko rozczarowani...
Wyrocznia02.09.2018, 12:15
Nieudacznicy coś projektują?! Koń by się uśmiał.
Blokowiec02.09.2018, 11:21
Tysiące ludzi z dziećmi chodzi codziennie nad Dunajec, plac zabaw i lotnisko...Setki rowerzystów korzysta ze ścieżek rowerowych.Zimą zaś tamtędy biegają narciarze...Kładka na drogą ma to do siebie, że starszy,rower, narciarz czy wózek inwalidzki- będą mieli problemy.Mam nadzieję, że powstanie tam jedno lub dwa przejścia podziemne- takie jak pod Zakopianką- bo inaczej znowu będą dzieciaki ginąć na drodze...Takie przejście kosztuje trochę pieniędzy- ale na pewno mniej od wartości życia ludzkiego...Pozdrawiam wszystkich myślących oraz przede wszystkim władze miasta...I zimnego rozsądku życzę...
robert02.09.2018, 09:33
Korki zawsze będą bo ludzie nie umieją jeździć po rondach, na rondzie się jeździ na styk i wtedy ruch jest płynny a teraz jak widzę co się robi to włos staje na głowie. Trzy auta by przejechały to taki owaki stoi pięć minut i czeka nie wiadomo na co.
takitam.01.09.2018, 21:18
obwodnica miasta przez miasto... eech. rozumiem, ze to bedzie od szaflarskiej gdzies pomiedzy waksmundem a nt, potem jakos - no wlasnie gdzie???- gdzies miedzy niwa a klikuszowa sie polaczy z zakopianka. to rozumiem - obwodnica - mija miasto...
krucapysk01.09.2018, 21:06
jak sie nie buduje to źle , jak sie buduje to też niedobrze zawsze zwalacie
na Watychę lub Tuska i PO , wam to nigdy nie dogodzi tylko krytykować , trzeba się cieszyć że coś sie dzieje .
Pijak01.09.2018, 14:40
Czy obok tej ścieżki dla rowerów będzie też budowana osobno ścieżka dla jeżdżących na hulajnogach ?? ? by nikt mi później nie mówił że jeżdżę na hulajnodze po ścieżce tylko dla rowerów
stasek01.09.2018, 10:02
oby znalazły sie pieniadze i wybudowali tą obwodnice jak najszybciej , miasto dużo na tym zyska . A ci wszyscy któzy narzekaja że dzieci będą wdychały syf to niech zobaczą że jeszcze bloków tam nie było a droga był już w planach . Tak to jest jak sie kupuje mieszkanie i nie patrzy w plan zagospodarowania przestrzennego . Jestem za tym żeby miasto sie rozbudowywało bo samochodów ciagle przybywa a dróg i parkingów już nie .
Ewa Bis31.08.2018, 17:21
Obwodnicę trzeba puścić z Szaflar wprost na Leśnicę - Groń i górną stację na Kotelnicy Białczańskiej a potem w stronę Bukowiny z rozwidleniem na Jurgów i i Stasikówkę, to tzw. droga Wierchowa...
Może planiści i decydenci się opamiętają i oszczędzą smrodu Miastu, które na to nie zasługuje...
Niech sobie to wąchają Białczany,. gdzie kumuluje się 80 % ruchu samochodowego, o czy6m świadczą zapchane parkingi...
Jeśli więc droga to z korzyścią dla Miasta i wprost do celu...
zero logiki ! do kwadratu31.08.2018, 17:14
Najpierw się blokuje teren pod komunikację, a potem buduje osiedla... Teraz miasto będzie zmuszone budować estakadę nad Dunajcem aby zadość uczynić nowym osiedlom. Także kładki dla żab, tunele bezpieczne dla dzieci, a jeśli nadleci samolot nad Lotnisko to jeszcze sieci, żeby ptaszki łapać ! Dać też pozwolenie na na lampiony świeczkowe i puszczać w kierunku stacji paliw, ej będzie zabawa...

Podobnie jest w Zakopanem, najpierw wieżowce zezwalają budować dla warszawskich biznesmenów, potem ci się dreją o drogi, kanalizacje, i wygody.. Drążą studnie głębinowe bez kontroli i wysuszają gazdom źródła... itp. itd.

Nie mówiąc o Białce, gdzie była zaplanowana obwodnica ale zawadzała "Komuś", wystarczy sprawdzić kto skorzystał... Teraz Białka się nie tylko we własnym sosie topi ale niedługo podążając fałszywym śladem zakopiańskim czy naszego Miasta zapędzi się w ślepy zaułek... I też będzie wrzask, gdzie by6ło miasto, gdzie burmistrz, radni i władze...
zero logiki !31.08.2018, 10:37
Wybudowali park dla dzieci i duzo małych dzieci biega beztrosko bo to miejsce dalekie od drogi gdzie uczeszczają samochody , teraz nagla ma tamtędy przebiegac droga dwupasmowa !!!! Gdzie tu logika !!!!
Zamiast rozkoszowac sie ciszą , naturą i szumem Dunaca bedą dzieciaki wdychac smród ze spalin samochodów i słuchac szum pędządzych cieżarówek !!! Rozwiązanie obecnej władzy jest jak widac nie umiejącej przewidywac planu zagospodarowania pięknego terenu a najprosciej jest umięjętnie spiep,,yc to co jest juz zrobione i gdzie ludzie mogą wypocząc w ciszy !
blisko natury30.08.2018, 20:05
Tam jest taki piękny kawałek rekreacyjnego terenu, to oczywiście muszą to zabudować, zabetonować wszystko i jeszcze drogę z dużym ruchem puścić :-( Ciekawe gdzie będą ludzie wypoczywać, jak wszędzie zostaną tylko drogi i domy/blokowiska.
Ewa30.08.2018, 19:48
Rozwiazanie okropne. Kto to wymyślił. Obwodnica to obwodnica A nie droga przez miasto i jeszcze ze światłami. Mało jest korków mieście?
Z tond30.08.2018, 19:14
Miastowi.Zapomnieliście od czego są nogi? W N.Targu wszędzie blisko,najdalej samochodem.
@ciekawski30.08.2018, 12:23
Moimi jedynymi dobrami jest wiedza a tą nabyłam pilnie się ucząc
i poprzez doświadczenie. Ale Twoja odpowiedź wystarcza mi ;).
Pozdrawiam -ciekawska , się odpowiadam...
ker30.08.2018, 10:04
rychlo w czas ten projekt dalszego odcinka, przeciez to powinno byc prokektowane calosciowo, oddanie tego pierwszego odcinka obwodnicy spowoduje ze ul. Podtatrzanska zostanie zablokowana, ludzie tam mieszkajacy beda to przeklinac, a na swiatlach przy Szaflarskiej zaczna sie dantejskie sceny
115KM30.08.2018, 09:34
@oko - kompromitujesz się. Firma zrobi dokładnie tyle, na ile będzie miała zlecenie i choćby Ci chciała za darmo wybudować do ronda przy Color Park, to nie pozwolą. Właśnie na potrzeby Color Park to rondo powstało.
dróżnik30.08.2018, 09:22
Z Miastowym w dużej mierze się zgadzam, choć nie wiem czemu piknik lotniczy zalicza do działań obecnej władzy, bo przecież jest to impreza z wieloletnią tradycją. Natomiast przy projektowaniu nowego odcinka martwi mnie to odcięcie miasta i osiedli (starego i budowanego) od rzeki, nad którą powstała między innymi strefa rekreacyjna z budżetu, rezerwatu i lotniska. Co z tego że zapewne będą przejścia dla pieszych, światła itp. ale tam będą się np. dzieciaki garnęły się nad rzekę, do tej strefy, już kursują w tę i z powrotem na rowerach. Wyjściem wydaje się albo przejście podziemne albo kładka nad nowym odcinkiem drogi.
psycholog30.08.2018, 00:02
.Miastowy. przepraszam ale jesteś ograniczony, zastraszony i nieszczęśliwie zakochany w pani wstążce. Zrozumiałe, martwisz się
władza29.08.2018, 23:58
wyborcy. przed wyborami to nawet nowe lodowisko zbudujemy
zabawny B+29.08.2018, 22:17
Do "dziadek"
Nie myli się pan.
Droga będzie przebiegać pomiędzy budowanymi blokami na Polanie,a plażą nad Dunajcem.
Miastowy29.08.2018, 21:36
Ludzie piszący pod każdym newsem o wstążkach to sfrustrowane i ograniczone lenie. Nie widzą, że Miasto mocno się rozwija i to w różnych aspektach - handlowym (galerie, przeniesienie jarmarku), turystycznym (schronisko na Łapsowej, nowe ścieżki rowerowe, kolejne hotele), kulturalnym (nowe muzea, koncerty, piknik lotniczy), infrastrukturalnym (remont dworca i okolicy, droga przez Bereki).

I to przy zmniejszeniu zadłużenia z 50 do bodajże 35 mln!

Można burmistrzowi pewnie coś zarzucić, ale - na Boga! - jakim trzeba być ograniczonym, żeby wiecznie pisać tylko o wstążkach?!
ciekawski29.08.2018, 21:19
@ciekawska
W jaki sposób weszłaś w posiadanie swoich dóbr,się pytam...
qwerty29.08.2018, 20:50
uwieńczy dzieło to odcinek od ronda na kowancu do zakopianki lecący ponad szpitalem.
oko29.08.2018, 20:21
Ta obwodnica miała mieć swój początek w Szaflarach na rondzie przy Zadymie a nie od ul. Szaflarskiej. W tym celu wybudowano to rondo aby zmniejszyć ilość samochodów na ul. Szaflarskiej zmierzających do centrum. Mam nadzieję, że firma która wygra przetarg weźmie pod uwagę ten temat i zrealizuje go od ronda w Szaflarach. Dziś na rondzie w Szaflarach możemy dojechać do rzeki Biały Dunajec, czy taki był cel tego ronda?
góral z nt29.08.2018, 18:46
A o temacie nowej hali lodowej to już burmistrz zapomniał? Przed wyborami jak się lansował na lodowisku i rozdawał ulotki to było dobrze a teraz ? Cisza i nie sądzę aby się coś prędko ruszyło w tym temacie. Idą wybory to się obietnice zaczną.
ciekawska29.08.2018, 18:38
Ja nadal nie wiem jaka była odpowiedź Jachimiakowi dana przez Fryźlewicza na pytanie z 12.11.2010 r -Za co kupił Pan dwa mieszkania ?
W tym od Grupy Bryksy . Może ktoś wie ?
też miłośnik komunikacji29.08.2018, 18:01
Żeby połączyć obwodnicę z Niwą trzeba wykupić grunty od Niwy do Krakowskiej i wbudować drogi lokalne oraz uporządkować zlewnię do Skotnicy.Ale od lat nikt o tym nie myśli.Mieszkańcy mieli wziąć sprawy w swoje ręce i chyba to zrobią, Plan 24 mimo iż kosztował nas miliony nie rozwiązał spraw komunikacji i wód podczas powodzi. Nawet dzieci nie mają jak przejść do szkoły,Nie mówiąc o ścieżkach rowerowych.Taki gniot jak ten plan spowodował że źle wrysowana linia energetyczna naraziła nas mieszkańców na poważne konsekwencję.Powinno się wyciągnąć surowe konsekwencje od niekompetentnych urzędników nadzorujących i projektantów tego planu. A co z rondem Grel - św Anna. Zagrodzono nam nawet przejście i przejazd na złość ? Ale radni z naszego terenu myślą tylko o swoich przy domowych interesach .
miasteczkowy29.08.2018, 17:40
za dwa miesiące koniec kampanii wyborczej i koniec gledzienia o obwodnicach (jakoś nikt z bajkopisarzy nie zauważył, że obwodnica winna biec po obwodzie miasta a nie jej środkiem)
miejscowy29.08.2018, 16:52
a do Białki Tatrzańskiej cepry którą obwodnicą pojadą ? Chyba żadną tylko tak jak dotąd alejami
Porada29.08.2018, 16:46
Droga potrzebna , tylko trochę za blisko nowych bloków, zepsują cały urok nowego osiedla na polanie Szaflarskiej.... Lipa
Nowotarżanka ze Św. Anny29.08.2018, 16:35
A może ul.Św.Anny jest północną obwodnicą? Ja tak przynajmniej czuję w każdy weekend i jarmarczny czwartek
qwerty29.08.2018, 16:18
dobrze że Watycha wziął sie za ten jarmark i budowanie nowych dróg bo za poprzednika przez 16 lat nie powstała żadna nowa droga tylko stare sie remontowało .
K.29.08.2018, 16:13
@zadowolona
Nie jestem poplecznikiem obecnego burmistrza, ale rzeczywiście, to za jego kadencji udało się doprowadzić do (częściowej) realizacji obwodnicy miasta. Słyszałem tez o zmniejszeniu zadłużenia, czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej na ten temat? Bo jak na razie jedyne zarzuty jakie słyszę wobec GW to "wstążka" i "zastępcy", a nic o najważniejszym - budżecie
Loko29.08.2018, 15:51
Czyli GDDKiA nie planune w najblizszym czasie budowy poludniowej obwodnicy NT w ciagu DK49. Widze ze nasze wladze nie umieja sie dogadac z GDDKiA.
zadowolona29.08.2018, 14:37
Nie marudzić. Most na Bałęzowym był zaplanowany w 1975 r. i tam wtedy już była wykonana zatoczka. I policzcie sobie lata do oddania mostu oceniając pracę poprzedniej władzy, a nie wieszajcie psów na obecnej. Pan MF przez tyle lat nie mógł się wystarać o stosowne pozwolenie na budowę drogi przez Bereki, a tu niespodzianka droga już jest i rondo prawie gotowe.
Tak samo było z przeniesieniem targowicy. Jakoś wszyscy zapominają. A spłacenie 1/2 długu to też nic?
kierowca z N.Targu29.08.2018, 14:29
Jeszcze tylko planowany od 50 lat wiadukt na ul. Ludżmierskiej i po Nowym targu będzie jeżdziło się SUPER wspaniale.
ja29.08.2018, 14:18
Po ukończeniu obwodnicy proszę o ustawienie urządzenia do pomiaru czystości powietrza na ul św Anny już korki zaczynają się za rondem a co dopiero jak będzie obwodnica.
Miłośnik Komunikacji29.08.2018, 13:24
Niestety nie będzie to finalny fragment wschodniej obwodnicy Nowego Targu. Brakuje jeszcze fragmentu łączącego ją z ulicą Niwa /za szpitalem /.
dziadek29.08.2018, 12:40
No to super, a malkontenci mówili. że się nie da. Ale wychodzi mi na to że będzie musiała przebiegać niedaleko od bloków Polany Sosny...czy się mylę?
pniok29.08.2018, 12:24
W obecnej sytuacji , każdy metr jakiejkolwiek nowej drogi w N. Targu trzeba traktować jak super osiągnięcie. Szkoda tylko , że w tym przypadku to zwykła kiełbasa wyborcza. Kilka lat temu oglądaliśmy plakaty wyborcze , na których widniała już, dzisiaj planowana droga. No cóż - wybory - obiecanki- gruszki na wierzbie .
jo29.08.2018, 12:23
Brawo ! budować i to jak najszybciej . bedzie to najdłuższy nowy odcinek drogi od 20 lat .
Gery gey29.08.2018, 11:55
Teraz to ja rozumiem
bede mieszkał w Metropolii z porządnymi drogami
już sie czuje jak w New Yorku
jescze tylko obwodnica zachodnia i poludniowa i Bedzie OK
zegarek29.08.2018, 11:53
finalny to włączenie obwodnicy do ul. Krakowskiej koło wlotu ul. Św. Anny z zakopianki
korek29.08.2018, 11:50
Oby przy wlocie na Szaflarską było rondo bo inaczej będą okrutne korki
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl