30.08.2018, 21:06 | czytano: 9296

Dyrektor żegna się ze stanowiskiem

Maciej Szostak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, poinformował na Facebooku, że wójt Rafał Szkaradziński nie przedłużył z nim umowy. Ma żal do niego, że nie powiedział mu tego osobiście.
Wpis pojawił się w czwartek pod wieczór na profilu społecznościowym Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach.
"W związku z nieprzedłużeniem, przez Wójta Gminy Szaflary Pana Rafała Szkaradzińskiego, mojego kontraktu jako Dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, tą drogą chciałem bardzo serdecznie podziękować za ostatnie trzy lata współpracy, wszystkim osobom, grupom i organizacjom, z którymi miałem przyjemność pracować. Organizacja wielu projektów, wydarzeń i imprez dla Mieszkańców, bez Państwa wsparcia i pomocy byłaby niemożliwa.

Szczególnie dziękuje Oddziałom Związku Podhalan działającym na terenie Gminy, Zarządowi i Członkom OSP, Dyrektorom i Nauczycielom szkół gminnych.

Dziękuję również Radnym Rady Gminy, Pracownikom Urzędu Gminy oraz podległych jednostek, Sołtysom, a także wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i funkcjonowania GCKPiT.

Wyrazy wielkiej wdzięczności chciałem też skierować do Pracownic naszego Centrum - Natalii Staszel i Natalii Romasz. Ich zaangażowanie w pracę i serce z jakim podchodziły do wszystkich realizowanych zadań, godne jest najwyższego uznania. Z czystym sumieniem mogę każdemu życzyć tak wspaniałych współpracowników.
Przykro mi, że o decyzji Wójta nie dowiedziałem się od Niego osobiście, ale poprzez polecenie przygotowania mojego "świadectwa pracy". Jeszcze dwa dni temu otrzymałem zapewnienie ciągłości kontraktu. Mimo wszystko życzę Panu Rafałowi Szkaradzińskiemu wszelkiej pomyślności. Z wyrazami szacunku - Maciej Szostak".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
~Bożka!06.09.2018, 07:17
Nic nie rozumiesz. Nie wiesz, że najwiekszym kapitałem są ludzie. Te wszystkie zabawy dla dzieci i dororosłych ( malowanie, tancowanie, w gorącym kąpanie, kabarety i inne bzdety) to tylko siebie promowanie i pieniędzy gminnych wydawanie. A szlaki rowerowe - żarty. Do Skałki po błocie i dziurach. Udawana robota. Co chwila ogłoszenie przetargu i unieważnienie przetargu. Ta na przemian. Tu nie ma co porównywać.
lalus03.09.2018, 17:35
Wójt Szaflar to MOBBER. Niszczy ludzi jak TAJFUN.
mieszkanka szaflarzanka03.09.2018, 14:52
a moze ktos zapyta Pana Wojta ile razy naslal kontrole w kuratorium oswiart na szkole w szaflarach? zgloszenia byly od wojta. gdzie nic one nie wykryly. mialy tylkl uprzykrzyc dwom nauczycielom zycie. a kwarralnik gminny to co ? co numer to wojt wyskakuje z kazdej strony, nawet z okladki. przeciez to jest smieszne
mieszlabka03.09.2018, 14:40
do anionim
budynku gok nie ma bo projekty ktore gmina zlozyla na budpwe nie przeszly. zaden. wojt traktuje ludzi jak zera i bylo tak od poczatku tyljo ze teraz nawet sie z tym nie kryje. kazdego kto sie mu przeciwstawi, niszxzy i szykaluje. mysli ze wszystjo co w gminie jest nalzy do niego., budynki, szkoly , remizy, pola i drogi. moze ktos w koncu zareaguje na takoe postepowanie
Bożka03.09.2018, 14:37
Widać gołym okiem, że te bzdurne komentarze o "złym" wójcie ni jak mają się do rzeczywistości. Komentarze pisze kilka osób pod różnymi loginami. Łatwo sprawdzić, że wiele insynuacji i pomówień jest wyssanych z palca. Przeciwnicy wójta nie mają nic sensownego do zaproponowania, ŻADNEGO programu więc postanowili swoją kampanie oprzeć na hejtowaniu obecnego wójta. Pozostaje tylko pogratulować wyobraźni. I ta cała wasza fałszywa troska o dobro i majątek gminy. Prawda jest taka , że martwcie się tylko i wyłącznie o swoją własną kieszeń i tyle w temacie, macie w d...dobro gminy. Pod płaszczykiem górnolotnych frazesów kryje się banda zakompleksionych kolesi z klapkami na oczach, którzy nic w życiu nie osiągnęli i całą swoją energię wykorzystują na walkę o stołki. Tak o stołki, bo dla was liczy się tylko stanowisko i kasa. Lista dokonań obecnej władzy jest długa, kto mądry ten widzi i napisanie po raz 100 jaki to wójt jest "okrutny" nie sprawi nagle, że to stanie się prawdą i społeczeństwo w to uwierzy.
do @Szaflarzanka03.09.2018, 12:45
Boga i Kościół zostaw w spokoju.
Z tego co wiem to nasz p. Wójt też chodzi do kościoła i to nawet kiedyś lub nadal udzielał się w chórze parafialnym to powinien dawac większy przykład.
Tak więc zastanów się co piszesz.
Nie ma nic gorszego jak gardzenienie drugim człowiekiem.
(Co stoi na przeszkodzie żeby np wypłacił odprawe byłemu Vicewójtowi, a Pan Wójt z uporem maniaka naraża budżet gminy na niepotrzebne odsetki?, już nie wspomne ile kancelaria adwokacka pewnie zarabia- było to na forum poruszane)
Piszesz ze ma prawo zwalniac tego czy tamtego - zgadzam się ale zgodnie z kodeksem pracy, nie ja go wymysliłem
Szaflarzanka03.09.2018, 10:58
Drodzy Państwo do koscioła chodzicie,a potraficie tak obłudnie opisywac drugiego człowieka.Pan Rafał Szkaradziński jest młodym człowiekiem należy mu się szacunek,naprawde sie stara.Bardzo dobrze zrobił że zmienił kilku pracowników,/.../.Osobiście korzystając z okazji dziekuje p.Wójtowi,p.Szkaradzińskiemu za wszystko co robi dla nas,chciałabym jeszcze dodać,ktoś napisał ze p.Szkaradziński promuje swoja Hanusie,dobrze robi bo jest niezwykle skromną,cudowną osoba i wspiera go to widać.Dziękujemy za wszystko,za bardzo madre inwestycje naprzykład budowanie placów zabaw,chociażby te pociagi.Czepiacie się przegranych spraw wójta a ile ich było za kadencji pana ŚLIMAKA !!! wstyd ze ludzie czytają o naszej wsi ,głupoty wypisywane przez tych którzy przegrali ,a że zwolnił tego czy tamtego ma takie prawo,jest Wójtem,my go wybralismy.Daj mu Boże dużo zdrowia i siły !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
obserwator03.09.2018, 07:59
Ludzie wiecie ile zamieszania Wójt zrobił w gminie za 4 lata:
- doniesienia do prokuratury (Radni z 20 lat chodzili składać wyjaśnienia i nikomu nie postawiono zarzutu)
- sprawa spółki wodnej w Maruszynie, doniesienie do prokuratury, sprawa umorzona
- zamieszanie ze szkołami w Maruszynie, cała wieś zareagowała
- zamieszanie ze szkoła w Bańskiej Wyżnej, cała wieś zareagowała
- audyt oswiaty, do dzis niewiadomo komu miał służyc, ok 18tys zł wydane
- próba powołania zastępce GCK
- zamieszanie z pedagogiem z Szaflar, musiała reagować społeczność Szaflar
- brak wynagrodzenia dla komendanta gminnego, bo miał sam przyjsc do Wójta
- sprawa w Sadzie Pracy z pracownikiem z 20letnim stażem, jak sie to odbyło? kto pojechał za pracownikiem na kontrole, zapytajcie Wójta
- sprawa w Sądzie Pracy z byłym zastępcą Wójta o odprawe
Może tern człowiek jest managerem, biznesmenem ale nie samorządowcem!!!
Władek02.09.2018, 21:27
Dziękuję bebok za informację. Nie wiedziałem, ze już po chłopie. Ale dobrze bo widzę tam w LGD dobrych ludzi i myślę, że będą wsparciem dla nowego bardzo dobrego kandydata na wójta w Szaflarach bo obecnemu mówimy dość. Musi się zmienić jak mamy się rozwijać. Obecny wójt reklamował tylko rodzinny biznes a resztę harujących i walczących o każdy grosz ma daleko.
bebok01.09.2018, 19:28
@Władek, wejdz na strone lgd. Szostak już dawno nie jest prezesem.
Władek01.09.2018, 17:13
Mam wrażenie że mój komentarz się gdzieś zawieruszył to napiszę jeszcze raz. Dyrektor się postawił i nie chciał ustąpić miejsca panu Fur.. to teraz poleciał. Prosta sprawa. Poleci też z LGD bo na miejsca w tej organizacji ma ludzi bocian.
Żmurek01.09.2018, 17:11
gierki przed wyborcze rozpoczęte
Do Powsinoga01.09.2018, 16:36
Skoro piszesz ze nie miał odpowiedniego wykształcenia to co robił ten człowiek w szkole. A tak nawiasem mówiąc skąd wiesz jakie miał wykształcenie.Sądzę że go dobrze znasz. Więcej tym koleżeńskim wpisem krzywdy zrobiłaś niż dobrego.
do ja01.09.2018, 16:22
A czym się różni miejski dyrektor od wiejskiego. Nie wiem, czy mam się czuć dotknięta, bo jestem wiejskim.
anonim01.09.2018, 15:59
a kimże był ten dyrektor pokrzywdzony tak mocno,czego dokonał, nawet jeszcze budynku tego centrum brak,,,,konkurs konkurs ,,,,wreszcie i w tej gminie po 20 latach trzeba wygrać. za komuny był taki zawód wieczny dyrektor...
wyborca01.09.2018, 15:49
O widać że wybory i widać jakich przeciwników ma wójt. ciągle tych samych. kto z stąd to wie kto te komentarze pisze . najlepiej jakby koło szkół pasły się krowy jak kiedyś po co dzieciom boiska. ludzie to co robi młody wójt to postęp.
MARYŚKA01.09.2018, 15:39
Czytając kilka ostatnich komentarzy odnoszę wrażenie że pisze je ta sama osoba. DOSKONALE zorientowana w sprawach gminy jak i szkól. sypią się nazwiska. Ludzie pracujący z dziećmi muszą mieć odpowiednie wykształcenie Powsinogo jak słusznie ktoś zauważył trzeba chodzić do prywatnych poradni po poradę. Kto ma dziecko w szkole to wie .Mówić to można wiele . Najpierw trzeba miec wiedzę i umieć ją zastosować. Ja tez mogę mówić,że będę kandydować na wójta.Tylko kto na mnie zagłosuje...
Nowotarżanin ale z Szaflar01.09.2018, 14:01
Rafał zanim ci to powiem to napiszę tutaj. Twoje poparcie i wpływy topnieją w zastraszającym tempie. Rozważ bardzo poważnie rezygnację z funkcji żeby zachować resztki honoru i nie przepaść w wyborach. Kto inny rośnie w siłę. Przegrasz z nim a jak cię znam to będzie dla ciebie trauma nie do udźwignięcia. Zdrowie psychiczne najważniejsze a wiesz że u ciebie z tym słabo.
Powsinoga01.09.2018, 13:58
do Lutka : proszę nie wprowadzić czytelników w błąd. Szkaradziński maltretował tego pedagoga nie dlatego, że nie ma on odpowiedniego wykształcenia pedagogicznego, ale dlatego, że ośmielił się przeciwstawić wielkiemu Wójtowi i nawet mówił, że będzie kandydował w najbliższych wyborach na stanowisko Wójta Gminy Szaflary.No to go trzeba było po chrześcijańsku zniszczyć.
gue01.09.2018, 13:30
postepowanie Szkaradzinskiego cos jak prokuratora generallnego, zwolnienia, przez telefon albo faksem, a o swoich trzeba dbac. Rozwazajac ten system podpisywania umow na jeden rok nie wywnioskowac ze taki pracownik nie bedzie sie angazowal jesli nie ma gwarancji dalszej pewnej pracy. Krotkowzroczne postepowanie
Lutka01.09.2018, 12:58
Do coś to tylko w naszej gminie pedagogiem można bylo być bez odpowiedniego wykształcenia. A z dziećmi trzeba chodzić prywatnie po psychologach z byle powodu.
Coś wiem01.09.2018, 10:51
To nie chodzi o to czy zwolnił czy nie zwolnił dyrektora tylko jak to zrobił.Najpierw w bezpośredniej rozmowie obiecał przedluzenie umowy A potem to zwolnił.Chodzi o metody jakie stosuje wójt Szkardziński w stosunku do swoich podwładnych. Nikt nie wspomniał o pedagogu z jednej ze szkół gminnych, który jest oddany młodzieży, dba o ich rozwój, organizuje im tyle różnych działań żeby mogli się rozwijać i prawie całą wieś (tzn.ich przedstawiciele) musiała go bronić, bo wójt chciał go zwolnić choć to nie jego pracownik. To są metody Pana Szkaradzinskiego które nareszcie ujrzały światło dzienne.Dziekujemy Panie Szostak i czy zbliżałyby się wybory czy nie to i tak dzięki oświadczeniu odważnego Szostaka napisalibyśmy o tym.
~za01.09.2018, 08:49
Wójt w szaflarach robi dużo szumu wokół siebie. promuje swoj hotel i swoją haunsię. Zrobił jarmak swiąteczy i klapa. Pozwalniał ludzi i przegrał.Zamieszał w szkołach, poobniżał ludziom wynagrodzenia. Z bois zrobil place cyrkowe, a wyposazenie placow zabaw na pewno kupił za przysłowiową złotowkę. Ludzie nie dostaja w teminie wysługi lat, nowych angaży itp. Ciagle powtarza na moim będe budował. drogi gminne jego, działki przy szkolach jego, ludzie tez jego, ale podwładni. Wy sie nie zastanawiacie czemu ludzie ida na długie chorobowe? Idą wtedy, gdy kompletnie wójt zniszczy ich psychike i ich sponiewiera. Swoją politykę opiera na kłamstwie i na kapusiach. Chodniki juz od dawna byly przygotowywane - dokumentacja. Kolej to zasluga wszystkich wójtow na trasie Rabka Zakopane, a nie tylko nasego pana.
za01.09.2018, 00:22
Wybory, wybory to i spokoju nie będzie. Wielu przeciwników tego wójta było kilka lat temu przeciwnikami byłego wójta. Tak samo krzyczeli jak teraz krzyczą. Dla takich zawsze będzie źle.
Pana Szostaka szanuję, jest bardzo kulturalny może ta współpraca się nie układała a każdy chce mieć takich współpracowników z jakimi się dogada.
Może Szkaradziński nie jest idealnym wójtem ale robi dla gminy bardo dużo. Wyremontowane szkoły i remizy, chodniki nowe, boiska, dowozy dzieci do szkół. Źle jet tym co muszą pracować dobrze a nie tylko tak, żeby było.
Krytyki nie tylko innych ale i w stosunku do siebie życzę komentującym.
Do Franek01.09.2018, 00:21
Tak była wice i tak też jest napisane.Czytanie ze zrozumieniem to sztuka.Wiem pozdrawiam
Marusynion01.09.2018, 00:14
Do "Ewa" Ciekawe kiedy Wójt zwolni z pracy rodzinę z Maruszyny. Przecież to obiecywał. Mam nadzieję, że zrobi to przed wyborami.
lusi31.08.2018, 23:47
Rafał odejdź a wszystkim będzie lepiej. Zapalicie ze Sławkiem grila i będzie fajnie
Franek31.08.2018, 23:17
Do ja z tego co wiem to ta pani była wice a to duża różnica. Zlikwidujmy okres próbny bo dyrektorem to człowiek się rodzi. Widać że jest okres przedwyborczy dobrze że Pan Rafał dał się poznać jako dobry gospodarz dbajacy o dobro ogółu. Dziękujemy za taki rozwój naszej gminy i liczymy na więcej.
Ja31.08.2018, 22:51
Kuratorium nie może nic wójtowi zrobić ale jak piszemy to o wszystkim. W zeszłym roku odbył się konkurs na dyrektora w Bańskiej Niżnej i wieloletnia, doświadczona dyrektorka została oceniona pozytywnie przez komisję konkursową i jej również wójt Szkaradziński powierzył na rok. Dlaczego???????Bez uzasadnienia. W tym roku stawała znowu do konkursu (konkursy kosztują podatnika ). Powinniście wiedzieć, ze w czerwcu konkurs na dyrektora w Zaskalu wygrała wspaniała, długoletnia wicedyrektorka gimnazjum nr 2 w Nowym Targu i co zrobił p. Szaradziarski? Powierzył jej na rok!!!!!Na szczęście Pani ta zrezygnowała i pokazała wójtowi,że nie każdy pozwoli sobą pomiatać. Brawo Pani Urszulo. Nareszcie ktoś!!!!Jak można nie docenić tak doświadczonego miejskiego dyrektora, który wygrywa konkurs i chce podjąć pracę ale nie na rok.....bo to obraża człowieka.
Iwonka31.08.2018, 21:56
Do Ewy najlepiej wsiąść nieodpowiedniego dyrektora i się z nim męczyć przez 5 lat i wtedy jest okey Popieram roczny okres dla dyrektorów bo nie każdy nadaje się na to stanowisko.
Do Ewa31.08.2018, 21:15
Albo mało wiesz, albo wiesz tylko to co Ci wygodne. Przypomnij sobie kontrkandydata z Boru. Był zatrudniony w gminie? Dlaczego odszedł? Poznał się na swoim przełozonym i wiedził, że nic nie jest w stanie zrobić dla tej gminy.
danka furmanka31.08.2018, 20:31
trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść ,,,, panie wójcie
franek baranek31.08.2018, 20:30
nieboszczyk Niemen spiewał dziwny jest ten swiat a wójt gminy szaflary jeszcze dziwniejszy
Do Ewy31.08.2018, 20:21
Pani nie ma pojęcia podobnie jak wójt o przestrzeganiu prawa. Po co organizuje się konkursy na dyrektorów szkół? Po to, aby niezależna Komisja zdecydowała czy kandydat ma wiedzę i predyspozycje do pełnienia funkcji. Jeśli Komisja uznała, że tak, to obowiązkiem wójta - organizatora konkursu i osoby powołującej Komisję jest powierzenie stanowiska osobie pozytywnie ocenionej przez Komisję.
Stan prawny aktualny na dzień: 31.08.2018
Dz.U.2018.0.996 t.j. - Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe. Na podstawie art. 63. Kandydatowi nie można odmówić powierzenia stanowiska dyrektora.Stanowisko dyrektora szkoły lub placówki powierza się na 5 lat szkolnych. W uzasadnionych przypadkach można powierzyć to stanowisko na krótszy okres, jednak nie krótszy niż 1 rok szkolny. Z tych uzasadnionych przypadków korzysta nagminnie wójt Szkaradziński. Jakie szczególne przypadki wystąpiły w Maruszynie Górnej, że powierzenie jest na rok? To kara za wypowiedź publiczną w obronie oświaty w Maruszynie przed dwoma laty. To nie tylko tej szkoły dotyczy. Podobnie było po innych konkursach. Dziwię się, że Kuratorium nie podejmuje w tej sprawie żadnych działań. Przecież ta praktyka wójta to ewidentne szkodzenie edukacji dzieci i funkcjonowaniu szkół. Gorzej jak za komuny.
To nie pańskie szkoły Wójcie tylko samorządowe. Niech pan uzasadni ten szczególny przypadek.
z bliska31.08.2018, 19:05
Wypowiedź Wójta Szkaradzińskiego z dnia 30 grudnia 2014 roku zamieszczona na portalu "NaszeMisto" i innych "Nowy wójt gminy Szaflary Rafał Szkaradziński odwołał ze stanowiska Pawła Ceterę, który w poprzedniej kadencji pełnił funkcję zastępcy byłego wójta Stanisława Ślimaka. Nowy wójt gminy Szaflary Rafał Szkaradziński odwołał ze stanowiska Pawła Ceterę, który w poprzedniej kadencji pełnił funkcję zastępcy byłego wójta Stanisława Ślimaka".
Pan Furca nie jest dzisiaj tylko nieoficjlną Szarą Eminencją Urzędu, ale i oficjalnym wicewójtem Gminy Szaflary.
Jeśli Pan Wójt Szkaradziński tak dobrze rządzi jak kłamie i jest tak efektywny jk dotrzymuje słowa to tylko pogratulować. Gminie i Wyborcom.
Do Ewa31.08.2018, 18:30
Czy sądzisz że radni na sesjach zajmują się plotkami i jeszcze by się dali nagrać. Otóż informuję cię że wójt wskutek niestosowania prawa pracy przegrał w sądzie już dwa procesy. Może będą kolejne tylko w odpowiednim czasie. Do zapłaty na rzecz jednego z powodów ma cały należny mu kapitał oraz odsetki liczone od 31.03.2015 roku (prawie 1300 dni) oraz oczywiście koszty procesu. To nieuprawnione narażenie budżetu gminy na uszczerbek, którego mogłoby nie być gdyby stosował kodeks pracy. Jeżeli choć trochę jesteś rzetelna to skontaktuj się ze mną po szczegóły.
Ja31.08.2018, 18:29
Do Ewa.Co Ty możesz wiedzieć o pracy dyrektora?Czlowiek przychodzi,potrzebuje czasu żeby poznać zakres obowiązków, ludzi, sprawy i co ma za chwilę odejść?Włoży dużo pracy, rozpocznie swoje projekty, realizację planów i ma odejść?A to nie człowiek, nie ma rodziny prywatnych planów nie może czuć się bezpiecznie?Co to za bzdury opowiadasz.Rzeczywiście bez wójta to nie było chodników. Cudowny jest nasz wojt. Bzudry
m31.08.2018, 17:14
takie bzdury, że wójt nie szanuje ludzi piszą tylko ci co nigdy z nim nie mieli do czynienia bądź siedząc na ciepłych posadkach nie mogą już wciskać swojej rodzinki na wszelakie stanowiska.
Ewa31.08.2018, 17:07
I DOBRZE, ze się zegna. W tej gminie stanowiska dyrektorskie przechodziły z pokolenia na pokolenie,z męża na żonę, ojca na syna. Wreszcie jakieś zmiany. Jak ktoś chce być dyrektorem całe życie niech założy prywatny biznes. Brawo za odważne decyzje przed wyborami. Dyrektor powinien być rok, dwa wówczas uniknie się klik towarzysko rodzinnych. Głosowałam na tego człowieka i cenię go za to, ze nie zatrudnił na ciepłych posadkach swoich kontrkandydatów , którzy go poparli. Podejmuje odważne decyzje dla dobra mieszkańców gminy. Chodzę nowymi chodnikami, jeżdżę koleją do pracy...Śmieszą mnie ploty o przegranych procesach, ale przeciwnicy, wiemy kto sesje sa w internecie nic nie mogą znaleźć więc wymyślają ploty.Ludzie róbcie coś pozytywnego zamiast krytykować. Dla wszystkich jest miejsce. Przez te 4 lata zmieniło się wszystko na lepsze. Wreszcie przełamał zastój.
Wróżka Czarodziejka31.08.2018, 17:03
@ adam gawin
Dyrektor nie został odwołany, tylko skończył mu się kontrakt, który trwał trzy lata. Nikt nie mówi, o tym że nie powinien tego robić, tylko w jakiej to formie zrobił. Dwa dni przd końcem kontraktu zapewnia, że będzie przedłużony,a w dniu zakończenia poleca sporządzenie świadectwa pracy.
W gminie, aż chuczy, że Dyrektor instytucji kultury, która powinna być apolityczna, nie chciał się zgodzić na prowadzenie kampanii wyborczej wójta.
I wiadomo już, że konkurs na Dyrektora wygra Mateuszek, były menager z pensjonatu wójta. Ten będzie wiedzial jak za pieniąde podatników zrobić kampanię.
Ot i cała bajka.
piotr31.08.2018, 15:10
Szkaradziński to straszny człowiek. Nie szanuje nikogo, drwi z ludzi ale to ma charakter. Tego nie da się nauczyć. Mam nadzieję, że ludzie nigdy więcej go nie wybiorą do pełnienia żadnej funkcji.
reksio31.08.2018, 14:49
~Do Zaradny
Te rodziny co pracowały za Ślimaka to nadal pracują /.../.Teraz wujt zatrudnił pól nowego targu ( wątpliwych kwalifikacji).
kumaty31.08.2018, 14:30
Tyn nas Wójt to chyba za bardzo uwierzył ze w pojedynke wygrał ostatnie wybory. Zdziwi się chłop tym razem. On i jego świta muszą odejsc bo teraz w gminie to jest podział: MY i wy, zero szacunku do mieszkańca. Wiadomo wybrańcy typu część Radnych, szczególnie jeden sołtys maja sie dobrze.
Olunia31.08.2018, 14:00
Do głos sumienia -Wójt koło szkoły wybudował budynek wodociągu, a 50m dalej spółka wodna miała działke do sprzedania - ile zapłacił za miejsce przy szkole?? Z tego co wiem szkoła i plac przy szkole należy do gminy to pewno to miejsce nic nie kosztowało
Marysia31.08.2018, 13:11
do Anna między godz 10 a 13 to jest po pracy?
adam gawin31.08.2018, 12:57
Może warto poznac powody dlaczego dyrektor zostal odwolany a nie pleść trzy po trzy i wymyślać teorie spiskowe. Wg. teorii niektórych tu piszacych wystarczy byc sprzymierzeńcem wójta i to wystarczy żeby mieć stanowisko na którym nie trzeba nic robic. Niestety potem następuje wielkie zdziwienie ze nie zostaje przedluzona umówa jak ktoś olewa swoją pracę. To chyba akurat swiadczy o profesjonalizmie, że prywatne układy nie mają znaczenia jeśli ktoś nie sprawdza się w pracy. Trzeba mieć odwage żeby podjąc taką decyzje i bedąc świadomym, że opozycja wykorzysta to do oczerniania. 90% komentarzy nijak nie odnosi sie do sprawy, wszyscy są odwazni bo nie muszą sie podpisac imieniem i nazwiskiem. Śmieszne jest to zawistne spoleczeństwo. Czasy czy sie stoi czy sie lezy na szczescie w tym urzedzie się skończyły 4 lata temu.
baciok@31.08.2018, 11:49
Do nick głos sumienia i nick Gruby
Nie wiem czemu mnie atakujecie. Powtórzę jeszcze raz. Nie jestem mieszkancem Gminy ale jestem związany w pewien sposób z tą Gminą. Znam mniej więcej sytuację Gminy(może oprócz spraw personalnych w Urzędzie)
W moich oczach Wójt zyskał za dokonania na przestrzeni tych lat. Coś drgnęło, nastąpiło otwarcie na świat. Porównajcie Szaflary z sąsiednią Gminą Biały Dunajec gdzie jest totalna zapaść i marazm.
Natomiast styl zwolnienia Pana Dyrektora GOKu uwłaczający. Nawet jak pracodawca chce kogoś zwolnić to w dobrym tonie jest powiedzenie mu to w cztery oczy.
Zaczynają się ponadto harce przedwyborcze. Niestety jest z 3 radnych którym sie wszystko nie podoba, negują wszystko bez zastanowienia.
Pozdrawiam wszystich na tym forum.
wiem i powiem31.08.2018, 11:49
Skoro uważacie niektórzy ze p Wójt nie stworzył układu, to zapytajcie go wprost:
1. Kto zasiada/ zasiadał w Radzie Nadzorczej PPK i za jaka kase?
odp. obecny Vicewójt, mało im ???
1. Kto zasiada lub bedzie zasiadał w Radzie Nadzorczej Geotermii i za jaka kase?
Odp. Pani zastępca kierownika budownictwa(mamy kierownika i zastepcze), podobno w gminie nadzoruje przetargi, za jaka kase? nie mała, jeszcze im mało im??
3. W ośrodku Zdrowia księgowa jest Pani na co dzien urzędnik? mało im? nie ma ludzi wykształconych, młodych do pracy???
przez 4 lata zrobił sie układ wiekszy niz przez 20 lat za poprzednika- popatrzcie gołym okiem
4 lata temu Wójt mówił - zastępcy nie bedzie
29.11.2017 - zarządzeniem wójt powołuje stanowisko Vicewójta bo koledze fucha doradcy sie paliła pod t****em i jak to Wójt nazwał - to jest naturalna decyzja.
Zostałem okłamany choc na niego głosowałem
zorientowany31.08.2018, 11:30
Ida wybory, Pan Wójt założył komitet, tylko czy wiecie kto jest w komitecie? czy czasem urzędnik który piastuje wysoko funkcję w gminie nie jest założycielem? sprawdzcie u Wójta. Niech urzędnik sobie głosuje jak chce, ale czy byłby neutralny zawiązujac komitet obecnemu Wójtowi?? tak ma wyglądać praca urzędnika. Urzędnik ma być dla ludzi a nie dla karierowiczów.
Czyżby Wójt nie miał zaplecza że siega po urzędnika? Czy urzędnik z dobrej woli sie zgodził? czy został "poproszony"?, a może to był pomysł urzędnika żeby założyc Wojtowi komitet??
a sprawa chodzenia urzędnika do pracy, na sesje po urodzeniu dziecka to już odrębna sprawa do PIP, ZUS, spokojnie w tym roku jeszcze nowy wojt moze zdązyc sprawdzic
Anna31.08.2018, 11:20
Marysienka@ to co ktoś robi po pracy to jego sprawa prywatna.
Realista31.08.2018, 11:15
Popatrzcie co Szkaradziński ze swoim Tołdim robią SWOIM ludziom, to jak on traktuje nie swoich? Ten człowiek ma masakrycznie przerośnięte ego, dla niego ktoś kto mu nie wchodzi w 4litery to jest śmieć, przeszkoda którą trzeba usunąć. Mściwość, zarozumiałość i kolesiostwo nie powinno być cechą włodarza gminy. Ktoś tam pisał że Wójt Ślimak tworzył klany??? za Ślimaka wszyscy musieli pracować i każdy był tak samo traktowany i nie było świętych krów. Szkaradziński zatrudnił cały swój sztab wyborczy ale gdzie o ni są? nie ma ich bo się pozwalniali. Pewnie biedaczki nie dali rade. Jak chodzi o rodzinkę to co robi Pani *** w gminie? a kolesiostwo jakie zadania ma Pani w przetargach przecież jej nie widać nawet żeby z papierami po korytarzu przeszła. Szkaradziński według mnie to taki przerośnięty KimDzongUn wraz ze swoim ***
z gminy31.08.2018, 10:53
Ale Wójt podjął decyzje w roku wyborczym:
- przegrane sprawy w sądzie pracy
- brak przedłużenia umowy z dyrektorem (sprawdzcie wydatki GCK na co wydawane były środki - TV Silesia- promocja m.in. Wójta, "Serce Podhala" - promocja m.in. Wójta, a te wyscigi kolarskie- nie było ich więcej?? widać gołym okiem gdzie ekipy tour de pologne m.in. nocują? ile wydatków poszło poza decyzją kierownika GCK? ech promocja za publiczne pieniadze
kosi31.08.2018, 10:50
Istne bzdury i kłamstwa wójt nie przegrał żadnej sprawy w sądzie i nie ma żadnych odszkodowań do zapłaty!! widać "opozycja" nie ma się do czego przyczepić to po prostu wymyśla licząc na zamieszanie. Wójt ma wielki szacunek do mieszkańców i z każdym porozmawia jak z równym, okaże zainteresowanie i pomoże, a od pracowników wymaga i trzyma urzędników krótko i to mi się podoba! to nie zakład pracy chronionej ...dziwi mnie że ktoś broni kogoś kto źle pracuje i bierze za to publiczne pieniądze! te czasy już mineły w Szaflarach i nie chcemy powrotu kolesiostwa i zatrudniania rodziny.
Radzimir31.08.2018, 10:17
"Wyborca" widzę strasznie zaangażowany w sprawę jesteś. Czy aż tak bardzo ubodło Cie rzekome złe potraktowanie dyrektora? HA HA no raczej NIE, plujesz jadem z wiadomych przyczyn. Zaczęła się kampania i to świetna okazja żeby dowalić. To co czytamy w artykule to na razie stanowisko byłego dyrektora, z chęcią poczekam na odniesienie się do sprawy z drugiej strony. "Wyborco" żaden bezstronny człowiek nie poświęca wieczoru i nocy na śledzenie artykułu i umieszczaniu tylu monotematycznych komentarzy, więc daruj sobie. Oczywiście każdy może komentować, ale jak już próbujesz udawać zatroskanego wyborce, to rób to z większą fantazją, bo na razie ujawniłeś się w pierwszym strzale :)
Góral31.08.2018, 09:01
do szaflarzanin przez z jak ktoś zasługuje na podziękowania i pochwały to dlaczego tego nie robić. Może idź na sesje i zobacz na żywo. Widzę że blisko jesteś związany z byłym Panem Dyrektorem bo w pracy to on rzadko bywał
Gruby31.08.2018, 08:43
baciok@ prawda. Szkoda że Pan go bronil bo nie zna Pan prawdy. To nie pierwsza taka sytuacja. Dwóch kolejnych pracowników ciaga po sądach, jednak sprawy są przez poszkodowanych wygrane. Pan wójt nie przyznał się tylko że musi wielkie odszkodowania zapłacić, nie ze swojej kieszeni rzecz jasna tylko z podatków mieszkańców. Niestett w urzędzie się mówi że nie ma szacunku do pracowników. Niestety chwalenie się w gazetach wyborczych jakim jest kwartalnik Serce Podhala nijak ma się do rzeczywistości. Szkoda tylko dobrych pracowników którzy starają się robić coś dla społeczeństwa. Źle się dzieje i trzeba mówić o tym głośno.
mieszkaniec31.08.2018, 08:41
Ten wpis to porażka i jego myślenie też, jak mógł liczyć na przedłużenie umowy po takim prowadzeniu centrum? Przez ostatni rok nie było go w pracy 6 miesięcy bo był na zwolnieniu... i co miał być dalej zatrudniony tylko dlatego, że się znał z wójtem? Jak widać te czasy kolesiostwa się już skończyły i całe szczęście! Nie ważne już układy tylko kto jak pracuje.
Marysienka31.08.2018, 08:38
Te zaangażowane mogły by się wziąść do pracy bo częściej można się z nimi spotkać w galeriach handlowych niż w gminie. Mam nadzieję że nowy dyrektor zrobi z tym porządek.
Lulek31.08.2018, 08:35
Radni gdzie jesteście jak traktują ludzi jak śmieci? Czy już wszyscy się sprzedali?
sławo31.08.2018, 08:26
bo Rafał taki jest
głos sumienia31.08.2018, 08:15
do
~ baciok@
Człowieku kiedy zrozumiesz ze inwestycje to nie wszystko? mam gdzieś ich pomysły:
- po pierwsze: nie robi tego za swoje pieniądze, nie bede klaskał za to że Wójt cokolwiek robi, te czasy się skonczyły
~ Po drugie najważniejszy jest człowiek, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym Art. 1 "Mieszkańcy gminy
tworzą z mocy prawa wspólnotę samorządową", tylko nie dotyczy gminy Szaflary. Wiesz ile ludzi musiało odejść z gminy? tez maja rodziny, dzieci, a naprawde byli fachowcami, sprawdz protokoły z kontroli RIO i NIK.
~ Po trzecie wiesz ile Wójt rozpoczął spraw sądowych? jak poprzegrywał (narazie) w I instancji z byłymi pracownikami, włóczył po sądach Wójta Ślimaka, ViceWójta, włóczył po sądach społke wodną, za to wszystko co zrobiła dla budowy wodociągu.
Przejedz się baciok@ do Maruszyny i zobacz gdzie Wójt koło szkoły wybudował budynek wodociągu, a 50m dalej spółka wodna miała działke do sprzedania, a dla Wójta "Uchwała zebrania Wiejskiego sprzeciwiająca sie temu pomysłowi jest niewiążaca"
Chyba że baciok@ tez jestes takim człowiekiem że drugi człowiek dla ciebie nic nie znaczy???
Mieszkanka31.08.2018, 08:15
Do wyborca ciekawa jestem ile lat ma twój kandydat na wójta? Jakbyś musiał jeździć do Zakopca do pracy codziennie to byś był mega wdzięczny wojtowi za kolej. A ty byłeś u marszałka załatwiać te kolej?czlowieku otwórz oczy! Ten człowiek zrobił bardzo dużo dla naszej gminy i oby przeszedł dalej. Panie Wojcie jesteśmy za Panem
Z Szaflar31.08.2018, 08:13
Panie Macieju, wiemy jakim jest Pan dobrym i mądrym człowiekiem. Góralem. Dziękujemy Panu za wszystko i do zobaczenia w Gminie przy nowym Wójcie. Twemu już podziękujemy
neutralny31.08.2018, 08:09
do wyborca i obiektywny mieszkaniec, hmm niech pomyśle co zrobił szkaradznski. kilka nowych chodnikow, kilka nowych boisk, kilka nowych dróg, sala gimnastyczna, wodociąg, geotermia, jeżdżę nową kolejką po podhalu, place mniej za ścieki, pewnie jeszcze cos tam ale jak sie wyborco patrzy przez wyborcze okulary to nawet wieży eiffla pod swoim domem nie zauważysz.
wacek31.08.2018, 08:07
coś Cie WYBRALI to macie , szkoda że dopiero teraz widzicie hehehe ...
wnikliwy czytelnik31.08.2018, 08:03
Drodzy internauci!!
Dziękuje portalowi24.pl za opisanie przypadku P Dyrektora.

Niestety złych przypadków kadrowych w gminie jest więcej. Otóż:
1) w dniu 01.06.2018 Wójt przegrał w Sądzie Pracy w Nowym Targu w I instancji z byłym pracownikiem budownictwa o przywrócenie do pracy, odszkodowanie plus zapłatę kosztów sądowych,kto zapłaci? Podatnicy jak się to stało zapytajcie w gminie, sprawa w toku
2) W dniu 12.06.2018 Wójt przegrał w Sądzie Pracy w Nowym Targu w I
instancji z byłym ViceWójtem o wypłate zaległej odprawy, czyli odprawa, plus odsetki za ponad 1000dni plus koszty sądowe, kto zapłaci? Podatnicy. Ile razy Vicewójt pisał pismya z prośbą? zapytajcie w gminie, sprawa w toku
3) juz w 2016 roku jeden z urzedników który odszedł z wydziału oświaty mówił na sesji o mobingu
Czy ktoś zajmie się tym co dzieje się w Urzędzie, jaki stworzył się układ zamknięty?
Gdzie są Radni???
Obserwator31.08.2018, 07:53
Ten wójt to porażka. Zraża do siebie ludzi i odpycha ze stanowisk dobrych ludzi nikt kto myśli rozsądnie nie przyjmie stanowiska na rok. Nie jestem z Szaflar, ale słyszę i widzę jak traktuje innych. Czyżby miał obsadę inną na stanowiska kierowników, dyrektorów? Czyżby nepotyzm przez niego przemawiał? Ten pan podał przepis jak przegrać wybory
Nieradny31.08.2018, 07:46
Gdyby wójt zrobił to duzo wcześniej ciekawe czy ta sprawa byłaby tak roztrzasana. Idą wybory i jego przeciwnicy mają radochę dla mnie gościu ma odwagę i pójdę głosować na Szkaradzinskiego. (a te "świetne panie "z centrum powinny się wziąść do pracy)
Mieszkanka31.08.2018, 07:46
A może ktoś mi też powie dlaczego wójt karze kobiecie tydzień po porodzie do przyjścia do pracy? I siedzenia w urzędzie po kilka godzin? Często stoi tam samochód naszej mieszkanki z Boru po kilka godzin, a przeciez kobieta ma małe dziecko. Chyba nie jest to odpowiednie zachowanie
Wojtek31.08.2018, 07:35
Wielki jesteś Panie Macieju Szostak, że pomimo iż wójt okazał się tchórzem i dwulicowcem, że także i jemu Pan podziękował. Ja bym
za negatywną postawę wójta nie potrafił tego uczynić.
Zaradny31.08.2018, 07:32
Do ja byłeś i wiesz jak to wszystko wyglądało bardzo dobrze że wprowadza zmiany. Całe rodziny tam pracowały lata był to zamknięty "zakład pracy" bez układów nie było szans dostać się tam nawet na sprzątaczke. Popieram Panie Wojcie Oby więcej takich ruchów
Czas najwyższy zmienić wójta31.08.2018, 07:31
Tak się kończą interesy ze Szkaradzińskim. Jaki jeden karierowicz taki i drugi.
Który to już współprzymierzeniec został wykiwany? Wielu ich było i wszyscy byli na zdjęciach sprzed 4 lat. Dobrze że Siarka i Smarduch mają swoje fuchy, bo jak by byli u Szkaradzińskiego to na pewno by ich zwolnił. Ot, takie u niego poszanowanie ludzi. Dlatego apeluję do wszystkich podobnie myślących, aby w tych wyborach postawić na naprawdę godnego kandydata. Bo taki na pewno będzie.
szaflarzanin31.08.2018, 07:29
To jest właśnie styl rządów wójta Szkaradzińskiego ........
Wyborca31.08.2018, 07:23
Brawo Wojcie trzeba zrobić porządek z tymi co częściej na zwolnieniu niż w pracy. Te dwie panie które siedzą w centrum też wsiąść pod lupe
Mieszkanka 231.08.2018, 06:52
Panie Wojcie proszę się przyznać ile musi Pan zapłacić byłym pracownikom za przegrana sprawę w sądzie. Dlaczego to ma iść z pieniędzy mieszkańców a nie pana kieszeni? Traktuje Pan ludzi jak śmieci, drwi. A jeśli Panu coś nie pasuje i ktoś nie chce coś zrobić to się Pan mści. W końcu ktos powinien oskarżyc Pana o mobbing który stosuje w urzędzie na pracownikach. Szkoda Pana Dyrektora bo jest kolejną ofiarą pańskiej głupoty. Szkoda że radni nie zareagowali na to co się dzieje i pozwolili na takie traktowanie ludzi. Tym bardziej że Pan wójt przed wyborami chce Centrum odstawić swoim człowiekiem żeby był mu podlegly i robił co ten karze. Dobrze ze nie przekupil jeszcze gazet.
Mieszkanka31.08.2018, 06:41
Wójt nie szanuje i nigdy nie szanowal prawników. To jest doskonały przykład na to, zarówno z wcześniejszymi pracownikami gminy których ciaga po sądach. Myślicie że kto zapłaci za sprawy sądowe i przegrane sprawy z pracownikami??? My podatnicy bo wojy nie płaci tego że swojej kieszeni więc mu łatwo się wydaje cudze pieniądze. 300 tys które przegrał to nie jest mała kwota żeby mu to darować. Nie widzicie co robi? Kwartalnik wyborczy już wkrótce! Śledźce poczyniania wyborcze!
szatyn31.08.2018, 06:17
To nie pierwsze długotrwałe poniżanie pracownika Urzędu Gminy i jego zwolnienie. Wójt nie przestrzega prawa, przegrywa w sądzie pracy. Zamordyzm i zastraszanie oraz pozbywanie się wartościowych ludzi to główne zajęcie obecnego wójta Szaflar. Wójt nie lubi wykształconych, doświadczonych, zaradnych, mądrych ludzi. Żegnaj wójcie.
Wyborca31.08.2018, 00:48
Do "obiektywnie patrzący mieszkaniec". Jakie to " widać różnice na lepsze". Cóż to niezwykłego zrobił ten Wójt ? Proszę o przykłady ? Nawiasem mówiąc Pan Szostak to był człowiek Wójta, razem byli w LGD. Czy ktoś zna Dyrektora Domu Kultury na Podhalu, który nie był członkiem zespołu góralskiego, albo nie gra na instrumentach muzycznych ? Taki był Pan Dyrektor. Ale Wójt przestał być lojalny wobec niego i go zwolnił. Bo z zasady ludzi nie szanuje.
obiektywnie patrzący mieszkaniec31.08.2018, 00:11
ludzie dajcie spokój, takie prawo wójta. A jak zwykły człowiek napisałby na fejsie ze znany biznesmen bez rozmowy nie przedłużył z nim umowy to też by było wielkie halo. Juz nie pamietacie jak bylo wcześniej. Co by nie mówić o szkaradzinskim - że się lansuje czy że go wszędzie pełno to gołym okiem widać roznice na lepsze. Wybory idą i wszystko jasne. Jakby dyr odszedł za 3 miechy to nikt by tego nie zauważył.
Ja30.08.2018, 23:52
Do zdumiona obywat.Nic nie rozumiesz.Chodzi o sposób traktowania ludzi.Trzeba mieć odwagę żeby spojrzeć pracownikowi w oczy i powiedziec że się go zwalnia a nie w ten sposób. Wstyd i to nie pierwszy taki przypadek w gminie Szaflary za rządów obecnego wójta
Wyborca30.08.2018, 23:47
Do "jo_asia" Jak Wójt taki wspaniały człowiek to dlaczego nie szanuje innych ludzi ! Jak tak kocha pracę dla samorządu to dlaczego wystartował w wyborach dopiero w 38-ósmym roku życia ? Przecież jakby tak bardzo chciał służyć społeczeństwu to mógł się starać wcześniej o mandat radnego gminy (żeby poznać tą pracę), ale tego nigdy nie robił. To karierowicz, któremu zamarzyła się władza. Jemu nie zależy na ludziach. Chwali się, że dzięki niemu powstała Podhalańska Kolej Regionalna, ale przecież transport w obrębie Podhala leży w gestii Marszałka Województwa Małopolskiego. (Może niedługo zajmie się transportem lotniczym i wodnym ? ) Ciekawe czy Wójt i jego rodzina jeżdżą tą koleją ? Myślę, że nie.
zdumiona obywatelka30.08.2018, 23:37
też mi nowina, chłopa co chwile nie było w pracy i zdziwiony, że stracił stołek. wcale się wójtowi nie dziwię. niektórym dalej się wydaje że urzędnik to szczególna kasta ludzi
jo_asia30.08.2018, 23:20
dobrze wiedział, że odchodzi a teraz taka ściema że nie wiedział i wkręca ludzi, taka przysługa przed wyborami dla wyborczych kolesiów.
Wyborca30.08.2018, 23:20
Do "danka furmanka" . Myślę, że Wójt pożegna się niedługo ze swoim stanowiskiem, które go tak cieszy, że nie szanuje innych ludzi. I będziemy go nie mile wspominać.
Rodok30.08.2018, 22:57
A to ten pan jeszcze tam pracowal ? Chyba często nie bywał w pracy
Szaflażanin30.08.2018, 22:53
Nareszcie ktoś odważnie napisał całą prawdę o formie traktowania pracowników przez wójta Szaflar. Właśnie tak postępuje, nie rozmawia tylko jako ktoś lepszy wyrzuca na bruk. Tylko Ci co Go chwalą i się umizguja (np. na sesjach dziękują czasem nie wiadomo za co) są dobrze traktowani.Nie liczy sie z nikim.Panie dyrektorze jest Pan wspaniałym organizatorem i bardzo kulturalnym człowiekiem. Głowa do góry, szkoda Pana pracy dla takiego pracodawcy.Brawo za odwagę
baca30.08.2018, 22:52
Może p. Maciej miał coś za uszami?
danka furmanka30.08.2018, 22:01
moze juz nie długo i pan wójt pożegna sie ze swoim stanowiskiem , będziemy go mile wspominać
baciok@30.08.2018, 21:57
Trochę nieładna ta forma wypowiedzenia. Jeżeli to prawda to Panie Wójcie stracił Pan dużo w moich oczach, bo do tej pory ceniłem Pana za dokonania na rzecz Gminy Szaflary(wypowiadam się nie jako mieszkaniec ale związany z Gminą).
Wyborca30.08.2018, 21:16
Oj bardzo źle obchodzi się ten Wójt z pracownikami. Nie szanuje ludzi. Uważa się za lepszego od innych .Myślę, że wyborcy będą o tym pamiętać w najbliższych wyborach .
Ciekawa blondyna co czeka na Alladyna30.08.2018, 21:11
W pierwszej chwili pomyślałam że dyrektor MORDU podał sie do dymisji .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl