14.09.2018, 16:36 | czytano: 6393

Nowotarscy policjanci zwyciężyli w zawodach "Patrol Roku"

zdj. policja.pl
Sierż. Patryk Adamowski i sierż. Jerzy Monterian z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Nowym Targu zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i drugie w klasyfikacji generalnej XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku".
Finał zawodów odbył się w Szkole Policji w Słupsku. Główną nagrodą trzydniowych zmagań jest Puchar Przechodni Prezydenta Rzeczypospolitej.
XXV finał kontynuuje rozpoczęty kilka lat temu nowy etap w rywalizacji służb prewencyjnych - skupia się na konkurencjach, które jeszcze efektywniej eksponują najbardziej pożądane cechy policjanta prewencji.

Trzy dni zmagań były prawdziwym testem dla uczestników, którzy mieli do pokonania łącznie 6 konkurencji.
W pierwszym dniu odbyły się cztery konkurencje: "Bieg pościgowy z elementami właściwymi dla specyfiki służby patrolowej", "Strzelanie sytuacyjne", "Stosowanie technik obezwładniania osób" oraz "Udzielanie pierwszej pomocy".

W drugim dniu turnieju rozgrywana była tylko jedna konkurencja - interwencje policyjne. Ze względu na charakter podejmowanych przez każdy patrol działań organizatorzy postanowili przeznaczyć na tę konkurencję cały dzień turniejowy. Trzeci dzień turnieju przeznaczony był na test wiedzy zawodowej, oficjalne zakończenie zawodów oraz wręczenie nagród zwycięzcom.

Reprezentanci KWP w Krakowie:
sierż. Jerzy Monterian, sierż. Patryk Adamowski – KPP Nowy Targ
sierż. sztab. Damian Florek, st.sierż. Sebastian Michalski – KPP Gorlice

Trzydniowe zmagania, policjanci z Małopolski zakończyli osiągnięciem najwyższego od 8 lat wyniku:
- w klasyfikacji drużynowej, patrole z KPP w Nowym Targu i KPP w Gorlicach zajęły I miejsce
- w klasyfikacji generalnej patrol z KPP w Nowym Targu zajął II miejsce, a patrol z KPP w Gorlicach III miejsce
Sierż. Patryk Adamowski (od dwóch lat) i sierż. Jerzy Monterian (od trzech lat) na co dzień pracują w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. Obaj są członkami Nieetatowej Grupy do Działań Poszukiwawczych działającej przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. Pomimo młodego stażu służby na swoim koncie mają już wiele sukcesów. Są bardzo dobrymi, zaangażowanymi oraz pełnymi pasji policjantami.

Sierż. Patryk Adamowski jest miłośnikiem biegów górskich, na koncie ma kilka zwycięstw w ultramaratonach górskich. Na co dzień trenuje crossfit. W Policji prowadzi również zajęcia z wyszkolenia strzeleckiego, a swoją pasję do broni realizuje także po służbie.

Sierż. Jerzy Monterian jest absolwentem AWF, instruktorem narciarstwa oraz instruktorem taktyki i technik interwencji. W Policji prowadzi również zajęcia i egzaminy sprawności fizycznej. Na co dzień miłośnik kajakarstwa, raftingu i sporów zimowych. Trenuje także sporty siłowe i sztuki walki.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, opr.s/
komentarze
Bogdan s-ki18.09.2018, 12:38
a ja osiemnaście lat temu zgłaszałem kradzież barana, któreko po pijaku zgubiłem na wypasie nad Dunajcem i co???? i nic... Policja nic nie zrobiła....!! taką mamy Policję co przez osiemnaści lat nawet barana nie potrafi znaleźć!!
K.18.09.2018, 09:41
Panom funkcjonariuszom gratuluję! Fajnie, że potraficie pasje przekuć w sukces, szkoda że każda kolejna władza i msw nie potrafią tego wyrazić bardziej realnie i namacalnie niż "ETOSEM" ;-)
Do narzekających.. w polskiej policji jest mnóstwo wakatów. Nikt nie chce robić za te ochłapy, zmagać się z codzienną patologią i najgorszą stroną społeczeństwa. Szanujmy tych, których mamy - bo za półdarmo odwalają tak brudną robotę, co Wam się w głowach nie mieści.
Pozdrawiam i raz jeszcze gratuluję! :-)
Janusze17.09.2018, 22:01
Ja pierniczę, co za *** nowotarskie. Toż już niczego dobrego nie można napisać o kimkolwiek. Jak Ci coś jeden z drugim nie pasuje to bierz sie za chuliganów, to Twój również obowiązek obywatelski. /.../
Loco17.09.2018, 07:31
Pies...- Wręcz przeciwnie, ale może poproszę o przykłady. Podobno jestem niewinny do czasu udowodnienia winy. Podałem konkretne niedociągnięcia policji które czynią życie w mieście trudniejszym. To są fakty z którymi trudno się niezgodzić. No ale to w końcu policja żyje w alternatywnej rzeczywistości, zdobywając jakieś nagrody za niewiadomo co.
Pies bez kagańca17.09.2018, 00:13
Zapomniałeś dodać, że w tym mieście jest pełno ludzi, którym zawsze wszystko nie pasuje i ty do nich należysz Loco.
Loco16.09.2018, 13:15
Patrol roku - puchar jest i wystarczy. A że takiego chamskiego parkowania po chodnikach, pod znakami zakazu, takiej ilości niezarejestrowanych motocykli poruszających się po traktach pieszych, tylu spacerujących z psami bez smyczy, bez kagańców, takiego bezprawia nie było od lat to spoko. W sumie jeszcze nikt z tego powodu nie zginął, więc można nadal wygodnie siedzieć na komendzie i wymyślać zawody, bo faktycznie policja nie ma co w mieście robić...
szakal16.09.2018, 13:15
Panowie gratulację!!!
kwk16.09.2018, 07:30
Pokażcie teraz swoje umiejętności w realu, a nie tylko w zawodach
besala15.09.2018, 22:15
Policjanci nie są od startowania w zawodach! Nie widać ich w Mieście mimo zobowiązań burmistrza, który po rozwiązaniu straży miejskiej twierdził, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczy na dofinansowanie dodatkowych patroli. Nie ma straży miejskiej, nie ma dodatkowych patroli policji a zaoszczędzone na straży miejskiej pieniądze wydawane są na remont kurników na Rynku! Rada (darmowa) dla pana Watychy na nową kampanię; mniej obiecywać, mniej kłamać, bo wyborcy pamiętają!
Supermeni15.09.2018, 21:28
No to teraz koniec zabawy i patrole piesze w rynku i nocne po osiedlach proszę.
zyggi15.09.2018, 11:42
Gratulacje za świetne osiągnięcie !!! Każde zwycięstwo jest ogromną satysfakcją a człowiek czuje się spełniony . Przeżywałem takie chwile .
zgłaszająca interwencję15.09.2018, 11:16
Szkoda tylko,że w rzeczywistych interwencjach tak się nie przykładają a wiem coś o tym.
majk14.09.2018, 23:16
Niby fajnie, niby dobrze, że wygrali... Tylko ja się pytam: czemu "na blokach" to prawie ich nie widać? A huligany mają sie dobrze...
trenejro14.09.2018, 21:30
ja go szkoliłem
boogi14.09.2018, 20:05
Dobrze wiedzieć , że mamy najlepszych policjantów prewencji w Polsce . Gratulacje
koza14.09.2018, 18:34
Brawo Wy.
3f14.09.2018, 18:21
Gratulacje!!!
mieszkaniec Watychanu,14.09.2018, 18:15
Nowotarscy policjanci zwyciężyli w zawodach "Patrol Roku"-w kategorii NIEWIDOCZNI, tak powinien brzmieć tytuł ;).
Pawel Adamowski14.09.2018, 17:28
Wielkie gratulacje chłopaki!!! Wszystkiego dobrego i spokojnej służby.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl