21.09.2018, 10:31 | czytano: 2198

Woda w Krościenku nie nadaje się do picia

Jej spożywania zakazał Sanepid po tym, jak w wodociągu publicznym Krościenko-Zdrojowa wykryto bakterie Eschericha coli. Woda z wodociągu nadaje się na razie tylko do celów gospodarczych (spłukiwanie toalet, mycie podłóg).
Ten sam zakaz dotyczy również osób korzystających z wodociągu publicznego Krościenko-Sobieskiego-Łąkcica. Choć w tym przypadku stężenie bakterii Eschericha coli jest mniejsze, woda także nie nadaje się do spożycia, jedynie do celów gospodarczych.
Źródło: Pieniny24.pl, oprac. r/
zobacz także
komentarze
kogitator24.09.2018, 21:43
Minęły trzy dni, żadnej odpowiedzi, podobno wszyscy kandydaci na wójta w Krościenku zawarli między sobą ciche porozumienie że będą konsekwentnie ignorować wszelkie komentarze w Internecie. A tymczasem alarm w sprawie zatrucia bakterią Eschericha w dalszym ciągu nie jest odwołany, wszyscy Krościeńczanie są zmuszani do zakupów wody butelkowanej w sklepach. Wobec powyższego wszystkim kandydatom na wójta życzę dobrego samopoczucia - ignorujcie dalej wpisy internetowe, a na pewno świetnie na tym wszyscy w Krościenku wyjdą.
kogitator21.09.2018, 21:10
Jakie jest dokładnie stężenie tych pałeczek coli? Dlaczego woda pitna nie jest wciąż ozonowana, a zamiast tego traktuje się ją chlorem, fluorem i innym syfem. Ozonowanie wody jest to technologia prosta i tania, nie szkodzi zdrowiu.
PS. - który z kandydatów na wójta podejmie ten problem?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl