30.09.2018, 20:24 | czytano: 5581

Konwencja PiS w powiecie tatrzańskim (zdjęcia)

fot. Piotr Korczak
W hotelu Hyrny w Zakopanem odbyła się przedwyborcza konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Wzięła w niej udział wicepremier Beata Szydło. Podczas spotkania zaprezentowani zostali kandydaci na wójtów wszystkich podhalańskich gmin oraz kandydat na burmistrza miasta Zakopane, którzy startować będą z list partii Jarosława Kaczyńskiego.
Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przemówienia Beaty Szydło. Była premier, obecnie wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego odpowiedzialna za sprawy społeczne, mówiła między innymi o tym, jak ważna jest współpraca pomiędzy samorządem a rządem.
- W wielu miejscach Polski jest stagnacja. Nie wszystkie samorządy chcą korzystać z możliwości jakie dają rządowe programy. Trzeba wyciągać rękę po te pieniądze, które są na stole. Państwo macie szczęście, bo macie bardzo dobrego burmistrza i starostę i to jest przykład jak można ze sobą bardzo dobrze współpracować - mówiła wicepremier.

Według Beaty Szydło Polska potrzebuje obecnie wspólnoty i jedności.
- Każdy obywatel w naszym kraju musi mieć takie same szanse na realizacje swoich planów - mówiła. 

Pomyślność w realizacji zadań rządu jest jednak możliwa tylko wtedy, gdy w samorządzie zasiadają ludzie, którzy go popierają i chcą z nim współpracować. Wicepremier prosiła więc o głos na „biało-czerwoną drużynę PiS”.

Szczególną uwagę Beata Szydło zwróciła na wybory do Sejmiku Małopolskiego. Od wielu lat rządzi w nim bowiem koalicja PO-PSL. Według wicepremier to najwyższy czas, aby przejąć władzę w województwie.

Wśród wszystkich obecnych kandydatów, Beata Szydło szczególnie wyróżniła kandydującego do Sejmiku Jana Piczurę.  
- Nie zawiedziecie się na nim. Jest doskonałym organizatorem, ma wielkie serce i jest niezwykle pracowity. Polecam go z pełnym spokojem, bo współpracujemy od dawna - chwaliła radnego wicepremier.
Krótkie wystąpienia prezentujące kandydatów do rad gminy mieli wszyscy kandydaci na stanowisko wójta oraz ubiegający się o reelekcję burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Burmistrz dziękował Beacie Szydło za pomoc w zakupie spółki Polskie Tatry, wykupie Palace oraz za wydanie dworca PKP. Chwalił się również inwestycjami przeprowadzonymi w mieście.

Według Leszka Doruli, do Rady Miasta Zakopane na nową kadencję trzeba wybrać ludzi, którzy pomogą mu zrealizować wszystkie plany. Jak zachwalał burmistrz, na jego liście znajdują się specjaliści różnych dziedzin, dzięki którym uda się wykonać wszystkie założenia uchwalonej strategii rozwoju miasta.

red., zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
poldek03.10.2018, 00:22
Juz niektore twarze opatrzyły się.n.p Pan Piczóra ile mozna stukaćdo bram? Skoro nie chcą to pole do popisu jest na miejscu.
prawdziwy patriota01.10.2018, 14:00
Masakra tylko nie to...
Słyszeliście ostatnią wypowiedź ojca premiera Morawieckiego? Ano powiedział, że o bazach amerykańskich w Polsce powinni decydować rosjanie z amerykanami!!!!????????? Bardzo patriotyczna wypowiedź góry obecnej władzy pokazująca jak wstajemy za pis z kolan.
Brzmi to jak druga Jałta...
wrażliwy społecznie01.10.2018, 11:49
A gdzie była Pani Szydło, wicepremier ds. społecznych, jak opiekunowie z niepełnosprawnymi byli w Sejmie?
Reżyser01.10.2018, 11:45
Mogła konwencja odbyć się w sali KINOWEJ albo w KOŚCIELE
ja01.10.2018, 10:30
Te pieniadze im sie należały !!!
k01.10.2018, 10:10
Jeszcze czego. spadówa.
e-PiSkopat01.10.2018, 09:54
Jak wszyscy kandydaci na wójtów? Nie widać prawdziwków z Bukowiny Tatrzańskiej i Kościeliska.
wyborca01.10.2018, 09:12
o rany. Ta Pani się uśmiecha. a jak była Premierem to ciągle na nas krzyczała. cosik fce ugrać.
stasek01.10.2018, 08:41
Do nick pojechała poperać nieudaczników
Zgadzam się. Bioły Dunajec został w w tyle w porównaniu z innymi Gminami. Ale niestety 16 lat nieudanych rządów obecnego Wójta Jacka Nowaka daje znać. Wystarczy przejechać się głownymi drogami dziura na dziurze, przedszkola nie ma, sal sportowych przy szkołach nie ma, skażona woda w wodociągach. Reszty mi sie nie chce opisywać. Każdy widzi jak jest.
góral01.10.2018, 07:06
Aaa...czyli pojazdy pędzące Zakopianką wczoraj,jadące pod prąd,pasem wyłączonym z ruchu...z ogromną prędkością wiozły tę ważną osobistość Panią B.Sz. A potem czytamy o wypadkach limuzyn rządowych ale jeżdżą jak wariaci bo myśla że jak włączą koguty to już cała reszta ma zjechać do rowu bo przecież tak sie śpieszą,tacy są zarobieni że nikt inny się nie liczy.Ja rozumiem że jest coś takiego jak pojazd "uprzywilejowany"a;e się pytam,czy aby te przywileje w ich przypadku (szeregowych posłów)są konieczne jeżeli zagraża to innym użytkownikom dróg?Karetki ratujące życie ludzkie jeżdżą normalnie,a ci poprostu królowie dróg,kilka razy się spotkałem z tym że jedzie jakiś dureń środkiem i macha lizakiem przez okno i wszyscy sie usuwajcie,bo panu posłowi jeden pas ruchu jest mało,musi miec dwa wolne żeby mogli rznąc 150 km/h w zabudowanym,podczas gdy ja za nieznaczne przekroczenie prędkości dostałem mandat...co to ma być pytam sie Pani B.Sz.?
PIS=PZPR01.10.2018, 06:26
Ciemnogrod za pisem a ja bym ich kijem i niech uciekają gdzie pieprz rosnie.
fred01.10.2018, 05:25
GOROLE to są fałszywi jak fiks,bo wierzą że coś się im poprawi jak przyjadą te dziady z rządu,
aby tylko obiecać a potem nic nie robią.
Gazda30.09.2018, 23:24
Śmieszny zlot a gdzie Konstytucja?
Jasiek30.09.2018, 23:22
PZPR, PO, PiS, SLD jakaś kpina
Anna30.09.2018, 20:59
Ale tłumy na tym spotkaniu u górali jak do kas w kinach na film KLER. A ja się Was pytam z czego Wy się tak cieszycie górale na tym zdjęciu.
stefan30.09.2018, 20:57
Witamy Pani premier.
baciok@30.09.2018, 20:46
Co ludzie nie zrobią dla kariery???????. jak można być takim bezideowym.
Patrzę i oczom nie wierzę kto startuje. Z PiSu startują założyciele i zwolennicy Platformy z Gmin Powiatu Tatrzańskiego. Platforma działała pod innymi nazwami.
Jeden z Wójtów który startuje obecnie ciągał 4 lata temu kandydatkę PiSu po sądach. Tak jak dawniej niektórzy podczepiali się pod PZPR teraz podczepiają się pod PiS. Biedny ten PiS.
zako-pion30.09.2018, 20:43
Brawo DOBRA ZMIANA , brawo PANI PREMIER BEATA SZYDŁO !Tak trzymać i nie cofać się ani o krok.
praktyczny30.09.2018, 20:42
Precz z pisem to same ***
jestesmy straceni juz teraz a jak wygra pis ponownie to nas nie bedzie
pojechała poperać nieudaczników30.09.2018, 20:40
W wielu miejscach Polski jest stagnacja. Nie wszystkie samorządy chcą korzystać z możliwości jakie dają rządowe programy. Trzeba wyciągać rękę po te pieniądze, które są na stole....
najlepszym przykładem jest wójt z Białego Dunajca !! /.../
Zobacz pełną wersję podhale24.pl