06.10.2018, 17:37 | czytano: 2766

PGE Nowa Energia wybuduje w Zakopanem stacje ładowania samochodów elektrycznych

Przedstawiciele Zakopanego oraz firmy PGE Nowa Energia podpisali list intencyjny dotyczący wybudowania na terenie miasta stacji ładowania dla samochodów elektrycznych.
Zgodnie z treścią listu intencyjnego, w mieście powstanie sześć stacji ładowania o różnej mocy. Miasto zaproponuje najlepsze lokalizacje i będzie wspierało tę inwestycję od strony formalno-prawnej. PGE Nowa Energia sfinansuje tę inwestycję.
- Stworzenie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych jest niezbędne, aby miasta takie jak Zakopane mogły czerpać korzyści związane z rozwojem elektromobilności. Pojazdy elektryczne to przyszłość, którą chcemy wspierać w naszym mieście – powiedział Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

PGE Nowa Energia to spółka odpowiedzialna za wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w ramach Grupy PGE, jednej z największych grup energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozbudowuje sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce i testuje różne produkty i usługi związane z elektromobilnością.

- Chcemy tworzyć system, który zachęci podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych. Jesteśmy przygotowani do dalszej rozbudowy infrastruktury stacji ładowania w mieście w miarę wzrostu popytu – powiedział Paweł Śliwa, wiceprezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. innowacji.

PGE Nowa Energia jest obecnie najpoważniejszym partnerem dla samorządów w zakresie budowania infrastruktury stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Marcin27.10.2018, 13:34
W Zakopanem ciezko z ładowarkami to fakt. Zazwyczaj zahaczałem o green way'a po drodze w Krakowie albo bielsko-białej w zaleznosci od trasy. Pytanie czy te ładowarki tak jak te green way'a beda mogly podładowac kazdy model.. bo jak wiadomo bez odpowiedniej wtyczki moze byc ciezko
Okey07.10.2018, 19:43
Ile samochodów elektrycznych jest w Powiecie tatrzańskim i nowotarskim??? A jeżeli to jest dla turystów czy ktoś wie ile takich samochodów elektrycznych przyjeżdża do Zakopanego i Nowego Targu?
darek07.10.2018, 14:50
koleje wyborcze obietnice , naiwnych nie sieja sami się rodzą
paul07.10.2018, 14:07
Szkoda że w Nowym Targu nie budują takich stacji.
$&%06.10.2018, 23:14
Hahahahaha:O:O:O:O:O
Skała06.10.2018, 21:47
Brawo. Pełne poparcie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl