05.11.2018, 11:12 | czytano: 7303

Sytuacja po wyborach w Rabce-Zdroju: o zgodę może być trudno

Fot. Piotr Kuczaj
W Rabce-Zdroju duże zmiany, ale o zgodę będzie trudno. Dwaj najwięksi przeciwnicy podzielili między siebie władzę. Leszek Świder został burmistrzem, ale Rafał Hajdyła - choć przegrał wybory na burmistrza i na radnego - to wprowadził do Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju aż 8 radnych i ma większość.
Radni Rafała Hajdyły mogą zatem skutecznie blokować poczynania Leszka Świdra, jeśli uznają, że jego propozycje są szkodliwe dla miasta. A bez ich poparcia nowo wybranemu burmistrzowi trudno będzie skutecznie rządzić.
Na korzyść Leszka Świdra przemawia to, że prowadził pozytywną kampanię. Nikogo publicznie nie krytykował, zresztą obaj z Rafałem Hajdyłą nie atakowali się wzajemnie i unikali personalnych oskarżeń. Co innego można powiedzieć o zwolennikach obu kandydatów, którzy m.in. na forach internetowych prowadzili między sobą zażartą walkę, nie unikając mocnych oskarżeń i pomówień.

Świder ma opinię osoby bezkonfliktowej i koncyliacyjnej. Na ile mu to pomoże i czy pojedna podzieloną po wyborach gminę - czas pokaże.

- Gratuluję mojemu kontrkandydatowi, Leszkowi Świdrowi wygranej i życzę powodzenia w pełnieniu tej odpowiedzialnej służby mieszkańcom Rabki-Zdroju. Mam nadzieję, że w tej kadencji będzie mądrze zarządzał naszą gminą. Wszystkim Radnym Rady Miejskiej życzę owocnej i udanej współpracy z nowo wybranym burmistrzem - napisał w oświadczeniu po przegranych wyborach Rafał Hajdyła.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Do Figa, k i ciut i Kuba09.11.2018, 09:49
Już kiedyś pisałam, pały niereformowalne. "Polityka, to nie dziennik telewizyjny" Jak się nie znacie, to nie komentujcie i nie podburzajcie, swoimi nic nie znaczącymi komentarzami.
Figa06.11.2018, 17:59
A może by tak Hajdyłę na wiceburmistrza? Przecież razem można więcej niż ciągle prowadzić jakieś podchody.
Daro06.11.2018, 13:02
Myślę że radni pana Hajdyły powinni znaleźć innego lidera. Z tym panem więcej nie osiągną, tego człowieka w Rabce ludzie po prostu nie lubią.
no comment05.11.2018, 20:43
Panstwo z dykty- Polin.
k05.11.2018, 17:57
Takie tam perły przed wieprze. nie prowadził żadnych debat ,nie zabiegał o glosy praktycznie nie robił nic co może wróżyć kontynuację rządów pani przybyło . Oj nie ma Rabka szczęścia do włodarzy. Oj nie ma. miernie,biernie ale wiernie kolejne 5 lat będzie zmarnowane.....
ciut05.11.2018, 17:19
Hajdyła z drugiego rzędu będzie sterował swoimi marionetkami .
Kuba05.11.2018, 17:14
Miała Rabka swoje 5 min na zmianę ale ją zaprzepaściła.Stara ekipa dostała czerwoną kartkę ale jest ale p.Świder nie ma zaplecza opozycja ma większość w radzie miasta .Jeżeli nie dogadają się nie będzie ciekawie a chęci kompromisu nie widać.Tutaj trzeba rozmów a nie kumania się z p.Przybyło.Czas pokaże czy program wizjonerski p.Świdra ma zwolenników a niestety przy ogólnym zadłużeniu Rabki na prawie 32 mil będzie ciężko powiem więcej bardzo ciężko.
pitagoras05.11.2018, 11:41
nie rozumiem JUŻ KRAKANIA - że O ZGODĘ BĘDZIE TRUDNO - przecież po obu stronach są RABCZANIE którym dobro naszego miasta leży jednako mocno na sercu -
właśnie , że BĘDZIE DOBRZE !!!! MIMO WSZYSTKO
Radni Pana Hajdyły chyba nie zostali wybrani po to, żeby utrudniać rozwój Rabki - wręcz przeciwnie. WIERZĘ w zdrowy rozsądek .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl