18.11.2018, 14:44 | czytano: 6185

Przyszły Marszałek Małopolski pochodzi z Krościenka

www.witoldkozlowski.pl
Witold Kozłowski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Marszałka Małopolski, który obejmie to stanowisko w poniedziałek, pochodzi z naszego regionu. Urodził się i wychował w Krościenku nad Dunajcem.
Kozłowski, choć nie mieszka już w Pieninach, ukończył w Krościenku szkołę podstawową i liceum. Również po studiach był związany z rodzinnymi stronami. Pracował jako nauczyciel w Ochotnicy Górnej i Tylmanowej, był też wiceprezesem klubu SKS „Sokolica” w Krościenku. Obecnie mieszka w gminie Podegrodzie.
Swoją późniejszą karierę związał z samorządem i polityką. Przez wiele lat był sekretarzem Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, potem radnym wojewódzkim. Aktualnie pełni funkcję prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Mimo iż w październikowych wyborach nie dostał się do Sejmiku Województwa Małopolskiego, został kandydatem na marszałka Prawa i Sprawiedliwości, które wygrało wybory samorządu wojewódzkiego. W czwartek Komitet Polityczny PiS zatwierdził jego kandydaturę na to stanowisko. Na marszałka zostanie wybrany w poniedziałek, podczas I sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego.

r/
zobacz także
komentarze
nie popieram skały22.11.2018, 09:21
do Popieram Skałę - Prawda cię w oczy kole, he he
Popieram Skałę21.11.2018, 14:24
Gratuluję, dotknąłeś do żywego STARY UKŁAD. Byli SB-cy pozbawieni przywilejów szaleją z rozpaczy i wypisują bzdury w komentarzach. To wyraz ich bezsilności i rozpaczy. Wypowiadają się na temat wojska nie mając o tym zielonego pojęcia (np. pisza bzdury o demontażu armii przez PIS, a jest odwrotnie, to za PO mielismy kupić za bajońskie sumy Caracale -francuskie śmigłowce nadające się na złom!) Chcą bli PZPR-owcy inwestować w marynarkę wojenną biedaki? A ja zapytam, ile czołgów mozna kupić za jeden nowoczesny niszczyciel rakietowy?! I odpowiem: nigdy potęga morską nie bylismy i nie będziemy. Lepiej dozbroić wojska lądowe, a nie wydawać kasę na marynarkę.
antyPIS21.11.2018, 08:27
Taki porządny, uczciwy i przejrzysty jest ta tzw. "dobra zmiana"?
No to ostanie afery:
1. Nagrana na "taśmach" rozmowa premiera Morawieckiego, gdzie padło stwierdzenie, że Polacy to powinni pracować za miskę ryżu.....
2. Afera w w Komisji Nadzoru Finansowego i tylko 40 milionów zł.....
3. Syn wiceprezesa PIS Mariusza Kamińskiego "przypadkiem" dostał pracę w Banku Światowym, a inni politycy "dobrej zmiany" twierdzą, że dzieci gdzieś przecież muszą pracować.....
prawdziwy patriota21.11.2018, 05:20
do Skała: obyśmy przez rządy PISu i byłego ministra obrony narodowej z jej ramienia nie obudzili się z ręką w nocniku. Marynarka wojenna z paroma "czynnymi okrętami bojowymi", śmigłowców jak nie tak nie ma, w wojsku brakuje nawet na mundury......................Obrona terytorialna to może jedynie lepiej wyszkolona i uzbrojona obrona cywilna. Kadra generalna w rozsypce. Wielu dowódców odeszło, bo nie chcieli salutować przed Misiewiczem. W polityce międzynarodowej tak wstajemy z kolan, że staliśmy się petentem Węgier. O jakim ty chłopie opowiadasz więc patriotyźmie?
Rufio20.11.2018, 12:53
@ skała
Nie masz argumentów ? no to najłatwiej stwierdzić że rozmówca nie zasługuje na odpowiedź bo jest za głupi aby docenić twoją mądrość. Tak to dzieci w przedszkolu dyskutują. Jeszcze zacznij tupać nóżką albo idź sie poskarż pani.

Mamy terytorialsów.... czyli niby wojsko przygotowywane do wojny która się skończyła 70 lat temu. A za to nie mamy śmigłowców, większość samolotów nie lata, rozwaloną dywizję pancerną, oficerów z doświadczeniem bojowym i praktyką współpracy z NATO wyrzuconych z armii, żadnego okrętu mającego zdolność bojową, odwołane wszystkie przetargi na dostawę uzbrojenia i zaopatrzenia, ośmieszanie Polski informacjami takimi jak te o francuzach sprzedających okręty za dolara, albo włamywanie się do siedziby centrum eksperckiego NATO . Wielki mistrz zakonu pancernej brzozy, ekspert od tajnych broni i katastrof lotniczych. Zasługi tak wielkie. że w nagrodę został wywalony z rządu przez "swoich". Doprawdy, to wzór wielkiego człowieka i patrioty.
do skała20.11.2018, 10:53
Wizja współczesnej wojny to bron chemiczna . Tu obrona terytorialna na nic się nie zda. Cofanie kraju do międzywojnia to paranoja . Czyja? Wiadomo. Tylko dlaczego za chore wizje mamy wszyscy płacić? Bynajmniej ja się na to nie godzę. Twoja ocena patriotyzmu polega na selekcji na tych co myślą tak jak ty.To oczywiście prawdziwi patrioci według ciebie. I tych co mają inne zdanie. Tu podają określenia typu zdrajca ,komuch,lewak,leming itd. plus inne obelgi i wyzwiska. Dobrze że lewica się jednoczy bo bagażu tej głupoty nie sposób udźwignąć.
jaś19.11.2018, 20:30
to może w Krościenku coś się zmieni??? bo jak do tej pory Posłanka nic nie zrobiła dla miejsca gdzie mieszka.
Skała19.11.2018, 19:12
do @ Rufio Za niski poziom reprezentujesz nieboraku, żeby ci odpisywać.Zaznaczę tylko, że Antoni Maierewicz jest wybitnym Polakiem i oddanym patriotą . Za jego przyczyną mamy "terytorialsów", czyli nawiązanie do przedwojennej koncepcji wojsk Obrony Narodowej.
Gabryśka co ma Ryśka19.11.2018, 19:10
Ciekawe czy zniesie drakonską akcyze na samochody ponad 2000 cm jest teraz 18.6 zlodziejstwo i tyle .
Rufio19.11.2018, 17:34
@Skała
obrażasz ludzi celowo czy z głupoty ? wg ciebie jeżeli ktoś nie popiera PIsu, to nie jest patriotą. Czyli co ? gorszy sort ? komuniści i złodzieje ? no to większość ludzi wg ciebie jest głupcami nieznającymi historii i nie są patriotami. Na partię o żartobliwej ( żart z gatunku czarnego humoru) nazwie Prawo i Sprawiedliwość oddała głos mniejszość wyborców -37% Reszta - 63% - była przeciw. Gdyby doliczyć tych co wyborów nie poszli, to by było widać, że jeszcze mniej poparło pis. I wszyscy wg ciebie to głupcy niegodni miana polaków. Czujesz się lepszy ? no to gratuluję samopoczucia. Ale pycha kroczy przed upadkiem. Ludzie widzą te afery, pazerność, misiewiczów, głupotę, pychę i pogardę... i rozliczą przy wyborach.
A jeżeli siebie uważasz za patriotę to jak możesz popierać takich ludzi jak macierewicz który zniszczył polską armię, prezydenta-marionetkę ośmieszającego Polskę, premiera kłamcę, premierkę "nam się należało", posłów bez własnego zadnia i kręgosłupa-marionetki podnoszących rękę w górę na każdy rozkaz prezesa, ludzi mających za nic konstytucję. To ma być patriotyzm ?
Skała19.11.2018, 16:09
do adwersarzy hurtowo ;)
Dziękuję za żywy odzew na mój komentarz. Powiem tylko tyle, że w pełni podtrzymuję swoje poprzednie stanowisko. TW SB własnie zostali pozbawieni przywilejów przez PIS, a mafie vatowskie przestały kupować jachty i nieruchomości na riwierze francuskiej.... Co do Starosty Tatrzańskiego: wiem, że często zachowuje się jak przysłowiowy " słoń w składzie porcelany" i ten brak ogłady może razić, ale jest to jednak uczciwy Polak i samorządowiec. Byle nie słuchał za bardzo swego promotora: niezaspokojonego w chciwości Adama B. - C.!
Być albo nie19.11.2018, 14:16
Skała ściąg różowe okulary pis to najgorsze co się mogło nam przydarzyć. Chyba że lubisz zamordyzm i oglądasz reżimową telewizję. Afera KNF a tam ani słowa takie standardy
@skala19.11.2018, 14:12
Powiedz, czy zlodziejstwo, korupcja, nepotyzm, lamanie konstytucji, wysylanie na placowki TW, czynienie twarza reformy sądownictwa komunisgycznego prokuratora, cenzura w telewizji i radiu publicznym staną się mniej patologiczne po polaniu ich patetycznym patriotycznym ględzeniem?
do skała19.11.2018, 14:12
Jakbyś napisał że Starosta Tatrzański dorównał primabalerinie w tańcu to byś się mniej pomylił. pozdrawiam
Skała19.11.2018, 12:20
@ do skała
Każdy, kto trochę chocby zna historię i ma odrobinę patriotyzmu będzie popierał PiS. Mamy pierwszy polski rząd od zakończenia II wojny światowej, (pomijam tu krótki czasu rządów premiera Jana Olszewskiego, bo rząd ten obalono bardzo szybko i nic nie udało się zmienić w tym wałęsowsko- geremkowskim bagienku). Szkoda tylko, że na Podhalu są takie marne postaci w PiS-ie...W większości karierowicze.Jedynie starosta tatrzański nieco się pozytywnie wyróżnia.Poza tym bardzo słabi ludzie.
do Skała19.11.2018, 10:18
A za co ty popierasz pis? Trudno uwierzyć że po kolejnej aferze tym razem z KNF ktokolwiek jeszcze ich popiera.
heavy metal z NT19.11.2018, 08:44
brawo PIS wasz "koalicjant" z SP zgarnął starostwo w Nowym Targu ale Wy macie województwo.Tak trzymać.
TJ19.11.2018, 07:28
Pisowskie metody, opowieści o demokracji sobie, a wschodnie metody rządzenia wprost z ZSRR.
PIS=PZPR19.11.2018, 06:19
Precz z pisowska komuna!
oo19.11.2018, 04:36
I jaki jest sens chodzić na wybory i głosować? Gość nie dostał się nawet do sejmiku (dostał podobno 8500 głosów) i ma zostać marszałkiem a taki Biedroń G. z Limanowej, który od dawna kreował się na marszałka (ostatnio dostał ok. 30 000 głosów) i będzie jedynie szarym radnym. Tak działa PISokomuna.
bambam19.11.2018, 00:22
Armia czerwona wyszła ale nie kompletnie.
kis spod sobla18.11.2018, 19:04
ludzie go nie wybrali, nie ma poparcia co w demokracji jest najważniejsze a będzie marszałkiem wojewodztwa, pis takimi krokami straci powoli poparcie
nie będzie... PiS rozpada się18.11.2018, 18:50
zostanie marszałkiem jak będzie taki jak na foto wyborczym
podobnie jak inna pani z Krościenka PiS startująca do Sejmu A.Paluch,
czy w tym PiS mają manię odmładzania się przez fotoshopa ?
Borzęcki następny chłopczyk w galotkach ...
Standardy PiS najlepiej widać po ostatnich dniach ... afery.. marszałkowie nie z tego województwa w którym mieszkają ( łodzkie)
Skała18.11.2018, 17:43
Choć popieram PIS, to trudno oprzeć się wrazeniu, że partia ta buduje swoją pozycję w oparciu o "wapniaków"... I mam na myśli nie tylko bohatera tego artykułu, ale także naszych parlamentarzystów (panna Paluch, Hamerski i inni)
GW18.11.2018, 16:54
BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
kogitator18.11.2018, 16:18
Jeśli był wiceprezesem SKS Sokolica w Krościenku, to po prostu nie mógł się wówczas nie spotkać i nie zaprzyjaźnić z obecnym wójtem Krościenka, panem Dydą (tak obecny wójt, jak i jego brat Józef, to od lat wielcy macherzy jeśli chodzi o wszelaki sport na naszym terenie). Panu Kozłowskiemu muszą być również znane tak problemy, jak i potrzeby, jego rodzinnego Krościenka. Gdyby Krościenko miało tu swój głos to brzmiałby on jednomyślnie: Witek na Marszałka.
wioncy INFO w GORNY18.11.2018, 15:57
na plakatach wyborczych mlodzieniaszek 25lat w rzeczywistosci co widac podstarzaly staruszek , wnuki bawic
uczen z tylmanowej18.11.2018, 15:15
wyborcy go nie wybrali. namascil nieomylny marszalek prezes dyrektor , a snigo taki marsolek jak z kozie d..........
Zobacz pełną wersję podhale24.pl