22.11.2018, 15:44 | czytano: 8869

Krzysztof Faber ponownie starostą nowotarskim. PiS: Jest nam smutno - wygraliśmy wybory, a zostaliśmy zepchnięci do opozycji

Fot. Robert Miśkowiec
NOWY TARG. W powiecie nowotarskim bez zmian. Krzysztof Faber z Raby Wyżnej będzie starostą powiatowym przez kolejną kadencję. Głosowało na niego 18 radnych, 11 było przeciw.
Faber jest starostą od 12 lat i będzie nim przez 5 kolejnych. Był kandydatem koalicji komitetów Prawica Powiatu Nowotarskiego, Razem Podhale Spisz Orawa i Podhalańska Wspólnota, który stworzył rządzącą większość w Radzie Powiatu Nowotarskiego.
W swoim expo se Krzysztof Faber powiedział, że powstała stała koalicja, która będzie pracować na rzecz powiatu ponad partyjnymi wskazaniami i rozgrywkami. Zapowiedział działania na rzecz rozwoju powiatu. Zapewnił poprawę i rozwój obsługi medycznej w szpitalu, dalsze zabiegi o pozyskanie środków unijnych, rozbudowę Zespoły Szkół nr 1 w Nowym Targu i hali przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Jana Pawła II. Zapowiedział dalszą współpracę z Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową i samorządami. Zadeklarował również zaangażowanie powiatu w rozrój turystyki i agroturystyki.

W imieniu opozycji wyboru na stanowisku pogratulował staroście radny Julian Stopka z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Źle się jednak stało – jego zdaniem – że do koalicji rządzącej nie został dopuszczony klub, który zdobył najwięcej mandatów w powiecie - dwanaście. Stopka przypomniał, że to Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w powiecie. - To nas wyborcy obdarzyli największym mandatem zaufania – podkreślił, dodając, że PiS podjął próby stworzenia koalicji rządzącej, ale rozmowy nie doprowadziły do konkretów. - Został stworzony dziwny front anty-PiS. Zresztą, znając wypowiedzi niektórych Państwa, można się było spodziewać, że to w tym kierunku pójdzie. Siłą rzeczy, jako największy klub w Radzie Powiatu Nowotarskiego, został zepchnięty do opozycji. Jest to wbrew powszechnie przyjętym zasadom parlamentaryzmu. Jest nam z tego powodu przykro. Z ubolewaniem stwierdzam, że tak do tego państwo podeszli. Jako opozycja chcemy pracować dla dobra powiatu i dobra wyborców, którzy nas wybrali - zapowiedział.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
NT25.11.2018, 14:49
w powiecie rządzi koalicja wzajemnych haków to skutek dotychczasowej współpracy.
PiS pokonany własną bronią24.11.2018, 16:46
wszyscy PiS - szczególnie ci z rodowodem PZPR - chętnie wypominają B.Waksmundzkiemu rodowód PO : nie przeszkadza im Waksmundzki zw. Judaszkiem ?
wiem ze nie podoba się im start b.Waksmundzkiego do senatu w 2015 przeciw kandydatowi PiS i PO jako kandydata bezpartyjnego !
bo to przekracza im możliwości intelektualne a prezes PiS nie dał wytycznych
w PiS akceptują Jarosława Gowina - też z PO - ale innych już nie
za rok wybory do Sejmu z Podhala będzie drużyna PiS - Andrzej Gut - Mostowy na miejscu pierwszym a A.Paluch na ostatnim ,,,
paul24.11.2018, 10:05
Powiaty w Polsce jako twór zbędny powinny być zlikwidowane, a ich uprawnienia powinny przejąć województwa i gminy, niestety PiS takiej reformy nie przeforsuje, bo gdzie się podzieją posady dla królika, woli zajmować się sądami.
Michał24.11.2018, 07:42
Skoro Faber jest w SP i w Zjednoczonej Prawicy to dlaczego popiera PO. Kiedy Prezes Kaczyński zrobi porządek na Podhalu, kto dopuścił aby popaprańcy bili na listach PIS-u skoro nie przestrzegają umów. Przełożonymi partyjnymi Fabra to Wierzba i Siarka i to oni muszą ponieść konsekwencje za działania mafii z Raby Wyżnej.
do pomoroczności23.11.2018, 21:08
PiS chciał koalicji z Faberem i jego ekipą czyli Solidarną Polską, a nie z Waksmundzkim czyli Platformą. Nie przeinaczaj.
chyba tak będzie23.11.2018, 19:39
Premier Morawiecki podobnie jak starosta Faber
powinni podać się do dymisji
podobna sprawa
w KNF tylko 40 milionów
w PZD az 1,5 mln
starosta ustępuje miejsca premierowi - ten złoży rezygnację a po nim starosta
pomroczność jasna PiS23.11.2018, 17:48
kandydaci na radnych na całym powiecie i sąsiednich gadali ze "oni tylko są do rządzenia bo z PiS" reszta to "platforma"
to udało się w tatrzanskim powiecie, ale w powiecie nowotarskim już nie
radni z PiS popierali na swoich ulotkach wyborczych do województwa ... ale zapomnieli o Marku Wierzbie, a teraz mają pretensje do niego
to nagle PiS chce koalicji z "platformą", co ją krytykowali w kampanii wyborczej
Stopka po raz drugi przegrał walkę o starostę a mógł zostać wójtem Jabłonki z poparcia PiS, ale popierał PZPR i ostał mu się sznur ...
też wyborca23.11.2018, 14:23
za chwilę Pan Stopka będzie ronił łzy. a mnie wcale nie jest smutno, wręcz
przeciwnie - bardzo się cieszę z tego wyniku.
T A M23.11.2018, 11:57
Do WYBORCA: Czy każdy kto nie lubi PiSu jest zwolennikiem PO?
matematyk23.11.2018, 10:48
12/29 to większość? każdy ma własną definicję wygranej... jak dla mnie to 17/29 świadczy o tym, że jednak głosowano przeciwko pisowi ;>
Harnaś23.11.2018, 09:13
Krzyszto Faber i jego Prawica Powiatu Nowotarskiego popierania przez Posła Edwarda Siarkę i Marka Wierzbe nie zawiera koalicji z Radnymi z PiSu to poprostu nie do wiary w co Ci ludzie grają i jak to wytłumaczą nam wyborcą napewno przekalkulowali to politycznie bo nie wierzę że nie zostaną za to rozliczeni bo są poważnymi politykami.Czyżby to tylko gra? Chcieliśmy coś zrobić ale nic z tego nie wyszło.
kb23.11.2018, 09:00
@wyborca.A może nie tylko do Starosty można mieć pretensje o nadzór na PZD.Czy radni zwracali uwagę na jakieś nieprawidłowości, a co robili radni opozycyjnego PiS, czy sygnalizowali, że dzieje się coś niedobrego. Nie! Wprost przeciwnie- chwalili te jednostkę a dla dyrektora wnioskowali o nagrody( warto poczytać protokoły z komisji). A czy jesteś pewien, że jest tam jakaś wina , a nie rozgrywka polityczna.Czy udowodniono komuś winę,czy sąd kogoś skazał?Kłania się zasada domniemania niewinności!
q23.11.2018, 08:58
decyzje dotyczące Zarządu Powiatu zapadły już dawno, okopani na swoich pozycjach, z planem dotrzymania emerytur, bo przecież żaden z nich do szkoły nie wróci...
najdziwniejsze jest to że mimo tak kompromitującej zarząd powiatu afery jak ta w PZD, całe to towarzystwo dalej ***

mydlą oczy ludziom że są bezpartyjni, niezależni a to po prostu Solidarna Polska, Platforma Obywatelska i "apolityczny" Związek Podhalan.
Opowiadają bzdury że nie chcą polityki, a uprawiają Politykę przez duże P
Jan Karol Witt23.11.2018, 08:16
@wyborca: każdy ma prawo mieć opinię jaką chce. Dużo by pisać, ale powiedzmy że chociaż platforma nie jest szczytem moich marzeń, to i tak oburącz zagłosuję na nich, raczej niż na obecny chlew, jaki z kraju zrobił prezes i jego kolesie.
Co do nadzoru, to przepraszam ale jak sobie to wyobrażasz, że ktoś kto ma nadzór niczym anioł stróż unosi się nad podległym pracownikiem i kontroluje go zawsze i wszędzie? No idiotyczny zarzut! Winni z tego co wiem są w areszcie, a starosta na stanowisku - tyle w temacie.
Janka23.11.2018, 08:00
to, że nie rządzi PIS to tylko zasługa butnej Paluchowej.
+23.11.2018, 07:36
No i poukładane. Taki beton, któremu jak widać nie szkodzą ani afery, ani wojenki partyjne, ani zupełne wypalenie tych ludzi. Będą tak trwać i grzać swoje tyłki na tych posadkach do końca świata. Karuzela, karuzela ...
baciok@23.11.2018, 07:25
A winnych nie ma za PZD,Bardzo dobre samopoczucie nowej-starej władzy.
Obserwator23.11.2018, 06:31
Panie Stopka to co zrobiła ta partia PiS to pokaz buty i arogancji w każdym aspekcie życia. Szanujcie konstytucję. Zabraliście wielu ludziom ich prawa nabyte i w d... macie wszystko i wszystkich i dlatego nikt kto ma choć trochę rozumu nie zawiąże z wami koalicji ponieważ nawet w samej Radzie jest wielu których dotknęła ta "dobra zmiana" Powinienem zapytać czy jest Pan w tym PiSie z pobudek tylko ideowych, bo wiem, że na idei nikt zupy nie ugotował. Zastanawiam się co pan widzi spoglądając rankiem w lustro.
qwerty23.11.2018, 00:48
Pis w opozycji bo mają MNIEJ mandatów i mówią że społeczeństwo wybrało ICH. Jakby społeczeństwo wybrało ich i chciało żeby to oni mieli większość, to byłoby to co w sejmie - bezwzględna większość bez koalicji. Problem z tą partią jest taki, że jest ona kompletnie niezorganizowana, chaotyczna, gubi się w własnych ustawach itd. Ich członkowie są kompletnie oderwani od rzeczywistości, co widać po samych osobach w pisie - przeszli tam wszyscy, którzy chcieli mieć pewną posadkę. Można mieć różne opinie na temat obecnego starosty, ale uważam że sprawdzi się o niebo lepiej niż chaotyczne, niedbające o prawa i zasady pis. Pis jest tylko z nazwy, a jak jest faktycznie to wystarczy się obejrzeć, niekoniecznie w tv, czy radiu - Mają gdzieś co im wolno a co nie, do momentu aż nie posypie się groźba drakońskich kar, przedsiębiorca to dla nich największy złodziej, a pedofil w kościele - nie ich sprawa. Można by wymieniać miliony przykładów ich arogancji, ale nie starczyłoby nikomu sił do ich przeczytania.
dlaczego22.11.2018, 23:46
w powiecie bochenskim wygrał PiS i mógł samodzielnie rządzić - 13 mandatów na 23
nie rządzi
prawda w oczy kole22.11.2018, 22:25
Dwulicowcy takie są obecne władze powiatu, najpierw sobie robią zdjęcia z politykami pisu a potem do swojej garści!!!!
wyborca22.11.2018, 21:59
Ciekawe tylko kto miał nadzór nad Powiatowym Zarządem Dróg w którym działały łapówki i korupcja bo już 15 osoba została zatrzymana i oskarżona o wręczanie łapówek o łącznej kwocie 120tyś zł, czy to czasem nie Starosta Faber i jego Zarząd.Czyli nic się nie stało karawana jedzie dalej.
Zgred22.11.2018, 21:45
Bardzo interesujące są za to kompetencje obecnego starosty. Pokazała to sytuacja w Powiatowym Zarządzie Dróg.
wyborca22.11.2018, 21:30
Wszystko jasne Platforma i świta rządzi.Masakra.
tak z boku22.11.2018, 19:02
odbił mu piłeczkę - Julianowi S. - wicestarosta Bogusław W.
szkoda ze nie napisali
k.22.11.2018, 18:12
Brawo Medyk. PIS w powiecie nowotarskim to jest totalna porażka.
k22.11.2018, 17:00
Koalicja z PIS-em to strzał w kolano. Raczej by mnie zdziwił fakt gdyby im się udała zawrzeć koalicję .
kb22.11.2018, 16:57
PiS miał spory klub w poprzedniej radzie.Niektórzy jego przedstawiciele to postacie groteskowe, niekompetentne ośmieszające Partię, którą reprezentowali.Uśmiech politowania wzbudzały popisy niedoszłego wójta Czarnego Dunajca czy niespełnionego"artysty" ze Spytkowic.Nie ma się co dziwić, że tacy ludzie ale też partia, która ich wystawia nie znajduje uznania wyborców.Taka "polityka" pani poseł musi ponieść klęskę i niedługo ona sama zniknie ze sceny.
Medyk22.11.2018, 16:23
PiS nie może przeboleć tego, że są tak skrajnym marginesem politycznym, że nikt normalny nie poda im ręki i nie zawiąże koalicji.

Jako ugrupowanie polityczne może i ma większość, ale jako całość to jeszcze im dużo brakuje żeby osiągnąć 51%, a niestety z roku na rok będzie coraz gorzej. Koalicja z PiSem to jak pakt z diabłem.
co jest grane22.11.2018, 16:06
Faber jest z Raby Wyżnej
Tomek22.11.2018, 16:00
Julian nie pier...
ergo sum22.11.2018, 15:56
To porażka dla Powiatu i mieszkańców
Suweren :))22.11.2018, 15:50
Suweren tak wybrał :)
Większość wyborców głosowała nie za PISem. Trudno to zrozumieć?

Te Wasze zasady widać w telewizji czyli brak jakichkolwiek zasad.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl