23.11.2018, 13:40 | czytano: 4254

Wójt i radni gminy Czorsztyn zaprzysiężeni

W czwartek 22 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy Czorsztyn. Zaprzysiężony na kolejną kadencję został wójt gminy Czorsztyn, Tadeusz Wach.
Tadeusz Wach wójtem gminy Czorsztyn został po raz trzeci. W nowo zaprzysiężonej Radzie Gminy zasiadło ośmiu radnych z jego komitetu oraz siedmiu radnych z komitetu Gmina Naszym Domem. - Ze swej strony deklaruję, że nie będę robił żadnego podziału między radnymi, nieważne czy są oni z mojego komitetu, czy też nie. Chciałbym, żebyście wszyscy Państwo mieli poczucie tego obowiązku, który na Państwu spoczywa, bo to ludzie w poszczególnych miejscowościach wybrali Państwa na swoich przedstawicieli, po to żeby coś dobrego dla tych miejscowości zrobić - mówił Tadeusz Wach deklarując współpracę z nowo zaprzysiężoną radą. Przewodniczącym po raz kolejny został Stanisław Chmiel, a na jego zastępcę wybrano Andrzeja Sprocha.


Po uroczystym zaprzysiężeniu radnych sesję do momentu wyboru przewodniczącego Rady Gminy Czorsztyn prowadziła seniorka Czesława Królczyk. Następnie głos zabrał nowo wybrany przewodniczący, który poprowadził obrady zgodnie z wcześniej przyjętym porządkiem obrad.

Zgodnie z decyzją mieszkańców skład osobowy Rady Gminy Czorsztyn przedstawia się następująco: Bochniak Magdalena, Chmiel Stanisław, Chryc Renata , Dziatkowicz Anna, Gołdyn Krzysztof, Hagowski Grzegorz, Janczy Piotr,Klag Agnieszka, Królczyk Czesława, Magiera Sylwester, Salamon Paweł, Skawiński Tomasz, Sproch Andrzej, Szczurek Krzysztof, Zachara Bogumił.

Opr. Aneta Markus, fot.: CK Gminy Czorsztyn
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Mieszkanka gmmmmmmm27.11.2018, 07:43
Sprzedając majątek gminy czyto na słowacji czy nad jeziorem .Nie tedy droga. I zaciągając kredyt milionowy końcem roku . Brawo
Mieszkanka Gminy26.11.2018, 17:11
Mp4 Sesje mozna juz oglądać na stronie UG, pierwsza mozna juz obejrzec :) a jesli masz jakies watpliwosci co do dyspozycja pieniedzmi gminnymi w minionej kadencji wystarczy zerknac na to jak maleja jej dlugi :)
ktos24.11.2018, 22:12
zmiana przewodniczacego bylaby wskazana to nie to stanowisko
blabla24.11.2018, 07:56
do "abc"
Chyba złe plotki słyszałeś, zastępcą ma być gość z Krościenka...
Mp424.11.2018, 06:52
Czy ktoś wie od kiedy będą nagrywane i publikowane sesje,
Bo wyborcy ciekawi są czy dalej będzie żelazna jednomyślność przy głosowaniu uchwał zwłaszcza tych dotyczących majątku gminy
abc23.11.2018, 20:56
Przewodniczący rady ze Sromowiec, zastępca przewodniczącego rady ze Sromowiec. I jak głoszą plotki - zastępca wójta będzie ze Sromowiec. Sromowianie się umacniają :)
powodzenia23.11.2018, 20:34
szkoda w tym wszystkim ze Pana Jandury już nie ma ale i tak wybił się bardzo wysoko
kluszkowianin23.11.2018, 18:56
Wójtowi taki przewodniczący jak najbardziej na rękę
życzliwy23.11.2018, 18:07
I słusznie za mała gmina by robić podziały. Większość radnych to nowi radni ,czyli stara rada straciła zaufanie mieszkańców ,dlaczego przewodniczący ciagle ten sam . W wyniku głosowania widać chęć zmiany.Zakładając że w małej gminie wszyscy radni się znają ,spotykają sie to w kościele ,w przychodni do lekarza rozmawiają se sobą i współpracują w innych organizacjach głosowanie powinno być jednomyśne co do przewodniczącego.Chyba że przewodniczący zadomowił sie przez pare kadencji niedba o spójnosć rady i dobro gminy.A może kogoś z wiąkszą energią i chęcią działania.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl