28.11.2018, 12:06 | czytano: 2244

Wizyta konsul Amy Steinmann w Zakopanem. Będzie współpraca z Kalifornią?

Fot. Urząd Miasta Zakopane
Amy Steinmann, nowa konsul ds. prasy, kultury i edukacji w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie, przybyła z wizytą do Zakopanego. Na ręce wiceburmistrz Agnieszki Nowak-Gąsienicy złożyła propozycję nawiązania współpracy z miastem Truckee w Kalifornii.
Miasto to położone w górach Sierra Nevada jest żywo zainteresowane współpracą z Zakopanem na polu kultury, sportu, turystyki i ochrony środowiska.
Pierwsza wizyta pani konsul w Zakopanem była okazją do poznania miasta i otaczających je gór.

Źródło: Urząd Miasta Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kogitator30.11.2018, 21:55
@ hmmmm:
Tłumaczę: otóż ostatnimi laty doszło do fetyszyzacji takich pojęć jak "wycieczki", "turystyka", czy "zwiedzanie" albo "wyciągi" - te słowa obecnie funkcjonują niczym jakieś magiczne zaklęcia, wystarczy tylko któreś z nich publicznie wypowiedzieć i wszyscy zaraz muszą natychmiast zamilknąć i dać swe bezwarunkowe przyzwolenie. W związku z tym rodzi się takie oto pytanie: a może by tak sprawdzić czy większość mieszkańców rzeczywiście chce tego ciągłego rozwoju turystyki, z którego to rozwoju nie mają żadnych korzyści, gdyż zyski inkasuje wyłącznie bardzo wąska mniejszość, a cała reszta co najwyżej ponosi spore koszty związane z zanieczyszczeniem powietrza, hałasem, kilka procent wyższymi cenami w sklepach, itd.? A priori non stop się zakłada (moim skromnym zdaniem błędnie), że wszyscy mieszkańcy od razu będą skakać pod niebo ze szczęścia na wieść o zapowiedzi zwiększenia ruchu turystycznego, z którego zwykli mieszkańcy nic nie mają tak naprawdę.
hmmmm30.11.2018, 19:14
no to sie zaczna wycieczki teraz i zwiedzanie. tylko co z tego tak naprawde maja mieszkancy? moze mi ktos wytlumaczyc?
kogitator29.11.2018, 21:30
Kiedy wreszcie zostaną zniesione wizy dla Polaków? Kiedy? Ile to już lat temu Polska zaczęła się dopominać na arenie międzynarodowej (zabiegi Lecha Kaczyńskiego) aby jej obywatele mogli, tak jak np. Czesi, udać się do Ameryki bez konieczności przechodzenia procedury ubiegania się o wizę? Już cały świat się z nas Polaków śmieje że Amerykanie wciąż żądają od nas wiz.
szwejk29.11.2018, 16:40
Z Popradem i Stryjem zerwali kontakt, a do USA pojadą ? Chyba chodzi o wizy rodzinne !
kogitator28.11.2018, 23:28
@ bul bul:
Pewnie że pani konsul na pewno jest fajna i w porządku, tyle tylko że ma misję niemożliwą do wypełnienia w kraju, któremu jej państwo konsekwentnie odmawia zniesienia wiz (te wizy to już nawet nie jest problem Polski, to jest problem UE i Brukseli że toleruje sytuację w której jej państwo członkowskie jest od 2004 roku tak traktowane - później w UE dziwią się strasznie że maleje poparcie w Polsce dla Unii).
bul bul28.11.2018, 20:17
Widać fajna babka . Nie to co ta ruda która chce stawiać Polaków do pionu
kogitator28.11.2018, 18:53
Sprytne! Najpierw czułe słówka o współpracy, a potem koszenie od Polaków opłat za wizy i biznes się kręci. Niech pani konsul uda się raczej na Czechy, bo tam nie mają obowiązku posiadania wiz, mogą tylko wykupić bilet na samolot, wyciągnąć paszport z szuflady i lecieć do Kalifornii. Oni sobie nawet nie zdają sprawy jak długim cieniem kładą się te wizy na współpracy między oboma naszymi krajami, a dowodem tego że sobie w ogóle nie zdają z niczego sprawy jest ta tutaj propozycja współpracy, którą ciągły brak zniesienia wiz czyni wielce niestosowną.
rubel28.11.2018, 17:53
Zakopiany mają vizy za freeeeeeeee haha
MS28.11.2018, 17:22
Oby tylko California nie zarazila Podhala swoimi politykami zarzadzania stanem. Bo mielibysmy bezdomnych co kilkadziesiat metrow w miescie, pozary lasow co roku (bo nie wolno sprzatac martwych drzew i suchych krzakow) No i generalnie zakaz robienia czegokolwiek..
Analyzer28.11.2018, 14:05
... chca waszych dutkow
gorol28.11.2018, 13:02
Już mi się to nie podoba!
Za często tu przyjeżdżają!
Czego tak naprawdę chcą od Podhala?!?!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl