30.12.2018, 17:16 | czytano: 5663

Stan hali lodowej powodem uszczypliwości pomiędzy byłymi burmistrzami

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Gdy Marek Fryźlewicz zarzucił obecnej władzy, że "jest zapatrzona w wizję budowy pałacu lodowego", a tymczasem istniejąca hala lodowa popada w ruinę, od Jacentego Rajskiego usłyszał "Miej pretensje do siebie". Wytknął Fryźlewiczowi, że to on ponosi winę za zaniedbanie lodowiska, że nie skorzystano z ofert lokalnych biznesmenów, którzy chcieli inwestować w obiekt.
- Zauważyłem, że w budżecie na przyszły rok brak jest środków na remont i modernizację Miejskiej Hali Lodowej. Większość radnych jest w amoku, wierząc że będzie "pałac lodowy" (chodzi o projekt budowy Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych - przyp. red.). Może kiedyś będzie, ale w dzisiejszej sytuacji - nie przeznaczając środków na to, co jest, co było wypracowane wysiłkiem kilku pokoleń - doprowadzicie do tego, że tamtego nie będzie, a tu będzie ruina - mówił Marek Fryźlewicz, obecnie radny ale wcześniej przez ponad 4 kadencje burmistrz Nowego Targu.
- Marku, jesteśmy obaj sympatykami KS Podhale. Zaniedbanie lodowiska było w "twoim okresie". Jak Wiesław Wojas chciał, żeby zawodnicy trenowali to musieli wyjeżdżać na Słowację, tam ponosić koszty zakwaterowania, noclegów, płacić za lód, bo nasze lodowisko nie było gotowe. Do ostatniej chwili nie było przygotowane na ligowe spotkanie, a i tak pierwszy mecz trzeba było przerwać, bo lód nie był gotowy. Tak działało lodowisko za czasów rządów twoich i dyrektora Krzysztofa Wojtaszka. Potem gdy były inicjatywy pana Wojasa, by mu użyczyć lodowisko, to zostały tak przygotowane warunki, że musiał zrezygnować. Następny był pan Wolski i stało się to samo. Więc miej pretensje tylko do siebie - odpowiedział mu Jacenty Rajski, w przeszłości wiceburmistrz Miasta.

- Odpowiem na to. Będziemy się posługiwać cyframi i faktami. Pokażę ile wydaliśmy na Miejską Halę Lodową. A pan Wojas wiedział, że była wtedy wykonywana konserwacja konstrukcji haki od wewnątrz. Jakby tego nie zrobiono, to dziś nie byłoby o czym mówić. Ja zauważyłem taką zmianę: w poprzedniej kadencji Rada Miasta była życzliwa i otwarta na potrzeby hokeja. Jak mnie dziś pytają kibice i sympatycy co się stało z przygotowaną wizualizacją MHL, to ja odpowiadam, że to teraz już nie moja sprawa. Że - jak to mówią dziś młodzi ludzie - "nie mój cyrk, nie moje małpy" - skwitował Marek Fryźlewicz.

s/ na zdj. Jacenty Rajski i Marek Fryźlewicz
zobacz także
komentarze
Obserwator05.01.2019, 08:17
do@kibic, czytaj ze zrozumieniem(moim zdaniem, niszowej) być może to królowa sportów zimowych ale w mojej ocenie Nowego Targu nie stać na taki wydatek jak nowa hala lodowa i utrzymanie hokeistów. Powtarzam , nie zrobiono w mieście nic by uzyskiwać dochody ale wiele by generować wydatki.
Won Zdrajcy02.01.2019, 02:30
Jeden miał zwycięstwo i uciekł i śmie drugiego następcę swoich dokonań komentować. Ani jeden ani drugi nie jest wart tego czego dokonali zawodnicy.
koza01.01.2019, 19:43
Pan Burmistrz pzez cztery kadecje nic nie zrobil wiec teraz niech sie niewymadrza brawo PanieRajski w samo sedno
tutejsy , ale nie swój01.01.2019, 09:55
@smutna prawda : Zgadzam się w 90 % . Trzeba przyznać ,ze dwie kadencje MF były normalne i miasto jakoś funkcjonowało , ale od momentu gdy ta ekipa podpowiadaczy Mareczka nie mająca pojęcia o inwestycjach , o budownictwie , zaczęła realizować inwestycje w mieście , to okazało się co są warci. Potem była tylko równia pochyła . MF wziął koło siebie kolesiów , którzy doprowadzili go do upadku .On , mam nadzieję już o tym wie , ale przecież nie może się publicznie do tego przyznać . Dobór odpowiednich ludzi , to podstawowy warunek zasada dobrego zarządzania .Tego w końcowych dwóch kadencjach brakło Fryźlewiczowi i to go zgubiło -kolesie .
pod rozwagę31.12.2018, 20:07
Pan Rajski jest wart tyle samo co pan Fryźlewicz i obecny burmistrz Watycha, który nic nie może. O bidusie ... I też wszyscy razem zrobili tyle samo co nic, by rozwiązać problem hokeja. Wszyscy potrafią zasłaniać się jeden przez drugiego winami poprzedników, albo złą radą, ograniczeniami prawnymi, kiepskimi dochodami, nieprzychylnymi mieszkańcami. Powiem wprost to prawdziwy dramat słabeuszy, którzy pod płaszczykiem nietrafionych inwestycji i fatalnym zarządzaniem majątkiem niszczą to miasto od lat. Dlatego nic z tego nie będzie nawet jak wystawią dwie nowe hale lodowe, bo żeby odcinać kupony to wpierw trzeba pomyśleć a potem zadbać o rozwój gospodarczy. Demagogię i populizm zostawmy politykom. Tutaj trzeba wreszcie pracować!
smutna prawda31.12.2018, 18:12
To co powiem dla wielu osób może być przykre. Prawda jest taka, że Pan Fryźlewicz przez 4 kadencje doprowadził to miasto do śmierci. Młodzi ludzie uciekli i już nie wrócili a beton mentalny niektórych mieszkańców jeszcze bardziej się utwardził...
Mimo szczerych chęci, Pan Watycha, nie zmieni tego w ciągu jednej lub dwóch kadencji. Prawdę mówiąc, tego już nie da się zmienić. Handel w swoich rękach dzierżą dwie rodziny, a samo miasto, to miasto starych ludzi...
Współpraca przede wszystkim31.12.2018, 18:06
MF jest człowiekiem który jest najbardziej doświadczony i obecna władza powinna z nim współpracować a nie wypominać mu czego nie zrobił co zrobił źle.
Brak żadnej wypowiedzi Pani Michalskiej to też dziwna sprawa. W końcu była na kierowniczym stanowisku powinna zabrać głos.
Pozdrowienia też dla Pani radnej Ewy G., czekam aż zabierze Pani głos na sesji mam nadzieje ze mój głos nie poszedł na marne
Uważam też że są ważniejsze problemy w tym mieście niż hokej czy modernizacja MOKU np. powietrze po co nam nowa hala skoro powietrze w naszym mieście uśmierca nas każdego dnia.
Współpracując ze sobą problemy zostaną rozwiązane wypominanie komuś czego nie zrobił nie przyniesie żadnej konsekwencji
King Kong31.12.2018, 12:34
Widać jak były burmistrz szanował ludzi nazywając ich małpami.
pracownik samorządu31.12.2018, 11:54
@PierQ: te elementy lodowiska o których piszesz wszystkie popsuł za swojej krótkiej kadencji ...Krzysiu najlepszy koleś FM. To wszyscy pamiętają .
Nowotarski pniok31.12.2018, 11:16
Czekam, kiedy były burmistrz MF pochwali się, że wybudowanie miejskiej pływalni to jego pomysł i inicjatywa.
Jasiek31.12.2018, 11:11
Klasa sama w sobie nie jego cyrk nie jego małpy. Czyli ludzie których zatrudnił w UM to były jego małpy razem z koalicją Pana Fryźlewicz
kibic31.12.2018, 11:10
Kto Wam wmawia takie bzdury jak niszowa dyscyplina ? Niszowa dyscyplina to ta za którą nie idą pieniadze. Oprócz piłki jaka mamy dyscyplinę nie niszową - lekkoatletyke ? Siatkówkę czy kosyzkówkę ? Karate? Która dyscyplina w naszym mieście jest dochodowa i ma kilka tysięcy kibiców?

Jedyna dyscyplina, którą kochają dzieci to gry komputerowe a póżniej imprezki i słoneczka.
qwerty31.12.2018, 10:52
Rajski jak zawsze w punkt! Polać mu!
PierQ31.12.2018, 08:11
A kto system mrożenia wymienił, nowe bandy i krzesełka?
Obserwator31.12.2018, 07:51
Czytam i zastanawiam się jak ludzka pamięć jest krótka. Były burmistrz na urzędzie siedział nie rok, nie dwa i co takiego zrobił by w mieście powstały takie obiekty które generują dochody do kasy miasta a nie wydatki? Kto rozliczył byłego burmistrza za pseudo rewitalizację rynku? lodowisko to śmierdzące jajko z którym nikt nie wie co zrobić by lobby hokejowemu(dyscyplinie moim zdaniem niszowej) się nie narazić Co do wywołanego tu Wojasa to raczej biznesmen a nie filantrop, który rozdaje kasę na prawo i lewo. Dlaczego miasto, posiadając grunty nie wybudowało np. hotelu dobrze zarządzanemu, który mógłby dostarczać dochodów miastu i byłby własnością miasta lub wydzierżawiony służyłby miastu choć jak stwierdził jeden z byłych włodarzy Nowy Targ to miasto przelotowe na trasie do Zakopanego! to nie przyciągnie turysty brakiem bazy noclegowej. Miasto ma ludzi od promocji, inwestycji co robią?
Paweł31.12.2018, 07:41
to miasto za Fryźlewicza popadło w ruinie, myśli, że ludzie mają taką krótką pamięć?
Anetka31.12.2018, 07:40
żal żal
Rodzic31.12.2018, 00:48
Drogi sport to narty lub sporty zmotoryzowane . Tenis też bardzo kosztuje Proszę mi nie opowiadajcie że hokej w wieku dziecięcym jest drogi .
Tomasz W.31.12.2018, 00:26
Co do zainteresowania hokejem - przeczytajcie artykuł na Podhale24 "czapki z głów przed naszymi kibicami " i znajdźcie mi bardziej profesjonalny sport w naszym mieście na poziomie reprezentacji kraju który daje dobre wyszkolenie. Druga sprawa, hokejowy klub to jak szkoła na której się nie zarabia tylko wychowuje dzieci. Mamy około 200 dzieciaków które się szkolą. Czy szkoły przynoszą społeczeństwu zysk ? I na koniec nowego basenu też miasto nie chciało bo się dokłada.
Góral z Polski31.12.2018, 00:24
Tez z Polski. przepraszam cie ale pisalem w nerwach. Jak tylko uwidzialem ze Fryzlewicz ocenia innych a Sam nic z tym nie zrobil. nie rozumiem jak taki typ moze jeszcze sie wypowiadac. WSTYD
obserwator od środka30.12.2018, 21:40
Hokej umiera nie tylko w Nowym targu , ale w całej Polsce - chyba to widzicie skoro jesteście tacy obiektywni. Co do tych biznesmenów co niby chcieli coś na lodowisku robić , to prawda jest taka ,że każdy z nich , a Wojas szczególnie to tak na hokeju jak i obecnie na piłce to tylko swoje nazwisko reklamował i własną firmę . nie pamiętam co do lodowiska dołożył, a jak ktoś z was pamięta , to niech poda tą inwestycję i kwoty. Podobnie będzie z piłką Wojas- jak wybuduje hotel na miejskim terenie , to znajdzie byle pretekst by piłkę pozostawić jak pozostawił kiedyś pod byle pretekstem hokej /.../ Cała prawda , ale każdy boi się patrzeć prawdzie w oczy , a może jeszcze Wojas zażyczy sobie by wybudowano mu stadion , bo ten nie posiada licencji na II i I ligę i graja na nim warunkowo .Wtedy miasto będzie winne tego ,że WW zostawia piłkę nożną na pastwę losu
ja małpa30.12.2018, 21:04
ale bufon to ja zatrudniałem ,ja ratowałem ,ja wiedziałem ,ja budowałem
kasia30.12.2018, 20:58
nowa włada pan Watycha i jego radni zero klasy zero pojecia o samorzadzie o mieszkancach makabra Radni Fryzlewicz Pawlikowska Fatla itd Ratujcie to miasto i budzet od szastania pieniedzmi przez Pania Steg
czad30.12.2018, 20:58
do chwytaj cymbałów - pewnie obecna władza, która przedtem i obecnie układała się finansowo z kolorową dojną krową, nazywając to sponsoringiem. Coś o tym wie jedna pani, co kocha fruwające wstążki. No i trzeba wrócić do pytań zadawanych przez radną Korwin, na które do dnia dzisiejszego nikt nie odpowiedział. Ale kiedyś zapewne odpowie.
urwis30.12.2018, 20:31
Na co komu ten hokey ? Był kombinat i władza chciała sie popisać, to dawała pięniądze... Dziś nit nie wyłoży pieniędzy, bo sport drogi i niszowy w Polsce, a także nie masowy, jak choćby pływalnia...
Jeśli Państwa nie stać ani samorządu na takie budowy i utrzymanie hokejowej fanaberii grupki marzycieli, to nie można remontować tylko dopuścić do ruiny - jak niegdyś pływalnię na Kombinacie...
I jeszcze jedna sprawa - ile kosztuje rocznie podatników utrzymanie miejskiej pływalni... czekam na dane z budżetu...
Aby pływalnie utrzymać + hokej - to wydatki na miliony rocznie - ile byłoby dróg, chodników i siłowni etc....
nie pozdrawiam30.12.2018, 20:30
Nie twój cyrk, nie twoje małpy? Wspaniałe podsumowanie panie były na szczęście burmistrzu. Pokazuje pański poziom i klasę.
Nie wiem tylko po jakie licho znowu wchodzisz Pan do samorządu i chcesz decydować o majątku miasta? Zamarzył się znów własny cyrk i własne małpy?
Wcześniejszym wystąpieniem nt poprawy jakości powietrza zapunktował Pan i mnie oszukał. Teraz znów jasno widzę jakim Pan jest człowiekiem.
PK30.12.2018, 20:28
Obaj mistrzowie w niepotrzebnych inwestycjach.A to co ważne dla miasta czeka i czeka....
chwytaj cymbałów30.12.2018, 20:22
A mnie frapują kwoty sponsoringu z Color Parku który wisi na hali z reklamą .
Czyżby ściągnięty przez byłego burmistrza zbawca hokeja w Nowym Targu
wykiwał też obecna władzę ? Oszukane społeczeństwo zagłosowało w konsultacjach za turbinowym rondem jako potykaczem na zakopiance i betonowym bunkrem
z skamieniałym lasem na południowej granicy miasta .Ciekawe ilu *** wykupiło powierzchnię w tym skansenie głupoty ?
Z perspektywy czasu śmieszne się wydają zabiegi miasta ,powiatu i angażowanej policji .Nikogoście nie słuchali !
Kto za to teraz odpowie ?
Piotr30.12.2018, 20:03
Do Sera - oświetlenie wykonano za Borowicza za co.zresztą poleciał ze stołka, szatnie czyn społeczny.za obecnego Burmistrza natomiast monitoring również za obecnego.
Koniec, kropka30.12.2018, 19:54
Ciekawe ile jeszcze razy Marek Fryźlewicz powie "za moich czasów" albo "jak ja byłem burmistrzem"... Nie jest pan już burmistrzem i chwała Najwyższemu. A "za pańskich czasów" lodowisko popadło w ruinę. Tylko parafiom było dobrze. Nie żałuję im, niech mają w końcu to też część miasta. Ale w sprawie lodowiska proszę lepiej zamilknąć. Tyle złego co zrobiono wtedy to masakra.
Też z Polski30.12.2018, 19:54
Góral z POlski - człowieku, dwudziesty pierwszy wiek, opanuj wreszcie zasady pisowni polskiej bo strasznie się to czyta.
kolekcjoner30.12.2018, 19:53
a pani radna MIchalska tyle lat zwiazana z klubem nie ma teraz nic do powiedzenia wstyd zmiana siedziska i cicho
Z30.12.2018, 19:47
Sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą nikt się do niej nie przyznaje. Pan Fryźlewicz 4 kadencje, pani Michalska prezes i cisza. Dobrze Pan Jacenty to skwitował.
Wojtek30.12.2018, 19:11
z Przypominajki: A niech F*** krytykuje, przecież co nieco o władzy wie, niech działa jak napęd dla obecnych włodarzy, wszyscy na tym skorzystamy. :) - bardzo dobry wpis. Gratuluję Niezapominajko.
dera30.12.2018, 19:09
Nie chcę bronić Fryźldwicza, bo jak był burmistrzem to wcale nie miał pomysłu jak rozwiązać problem sypiącego się obiektu, ale przynajmniej doraźnie coś tam remontował (Uniwersjada, system chłodzenia, oświetlenie, monitoring, szatnie). Obecny poza wizualizacją i obietnicami chyba nic. No i umówmy się, że miasta nigdy wcześniej nie było stać na kapitalkę lub rewitalizację. Tak samo zresztą jak dzisiaj. W jednym też się zgadzają z Watychą. W fantazjowaniu o rzeczach nierealnych, a hokej może pozostać tylko wizytówką, w którą trzeba wpompować ogromne pieniądze rocznie. Z tego też powodu zarówno Wojas, jak i Wolski się wycofali. Nikt szanujący swoje pieniądze nie będzie inwestował nawet w najbardziej zasłużonego trupa. I nie ma szans, by w małym Nowy Targu tego typu obiekty, kiedykolwiek się bilansowały.
Przypominajka30.12.2018, 19:02
Fajnie,super, obecna władza może w kółko powtarzać, że F** nie zrobił tego, czy tamtego, ale nie sprawi to, że oni coś zrobią.
A niech F*** krytykuje, przecież co nieco o władzy wie, niech działa jak napęd dla obecnych włodarzy, wszyscy na tym skorzystamy. :)

Nazwiska podlegają ochronie prawnej, proszę się nie bawić w umyślne przekręcanie ich. Moderator.
ergo sum30.12.2018, 18:53
Radna Michalska milczała i Skarbnik milczał i nawet nowy Burmistrz milczał.
Tylko hokej po cichu umiera. To miasto nie ma wizytówki na tą chwilę.
Piłka nożna nigdy nie będzie na poziomie w tym mieście
takitam.30.12.2018, 18:48
*** kto z mistrza polski w jeden sezon zrobil drugoligowca??? kali ukrasc krowe - DOBRZE!!! kalemu ukrasc krowe - ZLE!!! wstydu nie masz za grosz!!!
bacus30.12.2018, 18:35
patrzcie lepiej na stan szkolenia w podhalu i narybek bo z tego co widac to zostalismy daleko w tyle patrzac na wychowanków jastrzebia np....i komu ta hala bedzie potzrebna....polski hokej to jest zascianek i tyle, szkoda kasy na fanaberie kilku zapalenców
Góral z Polski30.12.2018, 18:17
Fryzlewicz jest jak PO i PiS. wszyscy sa winni tylko nie oni. WSTYD. jak fryzlewicz moze komus mowic ze ich wina itp. Sam jest winny i z jego winy hala wyglada jak wyglada. Wojas i Wolski chcieli inwestowac w hale itp ale Fryzlewicz swoim zachowaniem pokazal im ze nie maja na to szans. a teraz mowi ze inni winni. falszywy czlowiek. wstyd ze takie slowa kieruje do innym.ulica mowi ze taka osoba powinna by wszystkich oberwac w m... i moze wtedy zrozumie ze stan hali jest wina tylko Fryzlewicza.
Gazda30.12.2018, 18:08
Radna wiedzial cicho,bo jak się wejdze między wrony to sic kracze jak i one
przeciwnik30.12.2018, 18:08
Sam przez 4 kadencje nic nie zrobił w tej kwestii, a teraz taki mądry.
STAŚ30.12.2018, 17:43
To są jakieś JAJA ?!!
Bartek30.12.2018, 17:28
Proponuję by były burmistrz nie perorował na temat lodowiska, bo usłyszy nieco niemiłych słów pod swoim adresem.
Ciekawe, że radna Michalska milczy, nie ma pani prezes nic do powiedzenia w tej kwestii? Bardzo to ciekawe.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl