30.12.2018, 20:10 | czytano: 2099

Bezpłatna komunikacja podczas smogu? Nie w Zakopanem

zdj. Podhale24
Zakopane nie pójdzie wzorem dużych miast i nie wprowadzi bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej podczas dużego zanieczyszczenia powietrza.
Cześć zakopiańskich radnych podczas piątkowej sesji chciała, aby w zmianach związanych z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej wprowadzić bezpłatne przejazdy dla wszystkich podczas dużego zanieczyszczenia powietrza.
Agnieszka Bartocha z Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Zakopane przekonywała jednak, że to nie zmniejszy zanieczyszczeń, bo te w większości pochodzą z niskiej emisji, czyli tego, co jest spalane w piecach. Ponadto problematyczne miało być również prognozowanie zanieczyszczeń i podawanie informacji o bezpłatnych przejazdach - z wyprzedzeniem.

– Ja mam na swoim telefonie aplikację i sam prognozuję jakie danego dnia może być powietrze – mówił radny Tymoteusz Mróz. – Takich aplikacji jest wiele – dodał.

Radni zwrócili także uwagę, iż ze stacji meteo na górnej Równi Krupowej można pozyskiwać rzetelne dane.

Ostatecznie radni nie zdecydowali się na wprowadzenie zapisu o bezpłatnych przejazdach podczas dużego zanieczyszczenia powietrza. Taki zapis - jak wyliczyli urzędnicy - mógłby kosztować magistrat nawet 143 tys. zł.

ms/
zobacz także
komentarze
PasterzPPP31.12.2018, 00:43
W Krakowie też zamierzają z tego zrezygnować bo nic to nie daje
Ciekawski30.12.2018, 23:40
Co na to Nowy Targ??? Gdzie zanieczyszczone powietrze i smog występuje znacznie częściej niż w Zakopanem?
xxx30.12.2018, 22:21
i bardzo dobrze bo to jest pic na wode...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl