31.12.2018, 14:07 | czytano: 3630

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Chabówce

zdj. nadrodze.info
Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 17.00 na drodze wojewódzkiej nr 958 w Chabówce. 67-letni kierujący samochodem osobowym marki Ford potrącił przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dwie kobiety.
- Poszkodowane to mieszkanki Chabówki w wieku 63 i 67-lat. Obie kobiety zostały przewiezione do szpitala. Na wskutek uderzenia 63-latka odniosła ciężkie obrażenia. Zarówno kierujący, jak i kobiety były trzeźwe. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone przez Komisariat Policji w Rabce-Zdrój postępowanie - relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz.
- Każdy uczestnik ruchu drogowego zobowiązany jest zachować ostrożności i unikać działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa. Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem. Pamiętajmy jednak, że pieszemu zabrania się wchodzenia na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Kierujący natomiast ma obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do takiego przejścia. O tej porze roku, kiedy szybko robi się ciemno warto zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Piesi poruszający się w ciemnych ubraniach, bez elementów odblaskowych są zdecydowanie mniej i później widoczni dla kierujących - przypomina rzeczniczka KPP w Nowym Targu.

Dodatkowo dziś panuje wzmożony ruch na drogach. Na zdjęciu widok zakopianki w rejonie Klikuszowej.

s/
komentarze
Wyrocznia31.12.2018, 20:52
Już kiedyś to pisałem, że kierowca w zbroi czuje się jak pan, a jak wyjdzie ze zbroi, to już nie jest taki mocny. Wprowadzić nakaz zwalniania przed przejściem dla pieszych do 10-15 km/godz. i problem winnego rozwiązany.
takitam.31.12.2018, 15:11
"przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dwie kobiety." co tu rozkminiac??? sam jestem kierowca, troszke km nabilem i pieszy na przejsciu jest swietoscia. nie mowie tu o debilach, ktorzy nawet nie spojrzą w lewo, czy jakies auto nie jest zbyt blisko, by sie zatrzymac...
Nowy Rabczanin31.12.2018, 14:58
Ale jak nie lada rok czy dwa temu Pani Policjantka z Rabki zabierała co drugiemu kierowcy dowód za stan techniczny to ludzie narzekali i fixowali. Potem przestała. To teraz znów źle że Policja nie zabiera dowodów. Zawsze tak jest. Policja najgorsza, zła ale jak coś się dzieje to " kochany panie władzo, pomóż Panoramie bo kolizja albo wypadek albo pijany mąż się awanturuje" ludzie to ogry!
zebra31.12.2018, 14:21
Nie potrafią wizualnie stwierdzić,ze samochód jest niesprawny technicznie(wszyscy widzą,tylko nie policja rabczańska) a co dopiero stwierdzić winnego tego zdarzenia...Muppet show.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl