01.01.2019, 10:28 | czytano: 3573

Wszystkie narciarskie trasy biegowe w Nowym Targu są już czynne

zdj. UM Nowy Targ
W ostatni dzień roku przygotowane zostały wszystkie trasy biegowe zarówno na lotnisku, wokół „Boru na Czerwonem", w obrębie lotniska po niedawno wybudowanej ścieżce rowerowej wzdłuż „Boru na Czerwonem", jak i w „Borze Kombinackim".
- Warunki śniegowe na płycie lotniska dostateczne, miejscami przebija trawa, na pozostałych trasach dobre. Uprzejmie prosimy pieszych o niedeptanie torów biegowych, niewpuszczanie psów na tory biegowe oraz niejeżdżenie skuterami śnieżnymi i zaprzęgami konnymi po trasie biegowej - apeluje Mateusz Zamojski z nowotarskiego Urzędu Miasta.
Czynna jest również sztucznie naśnieżana, narciarska trasa biegowa na stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej (ul. Parkowa 14). Tam warunki są bardzo dobre. Trasa otwarta jest w godzinach od 8 do 21, ma długość 400m, założone są dwa tory do stylu klasycznego i jest oświetlona dzięki czemu można biegać po zmroku. W godzinach funkcjonowania trasy można korzystać z szatni znajdującej się bezpośrednio przy trasie biegowej w budynku lodowiska.

Na lotnisku w Nowym Targu od 5 stycznia br. będzie działała wypożyczalnia nart biegowych (budynek Aeroklubu). Wszelkie informacje odnośnie wypożyczalni można uzyskać pod nr tel. 504 190 221. Narty biegowe można również pożyczyć w wypożyczalni działającej przy stacji narciarskiej „Długa Polana".

Trasy biegowe przygotowuje Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu we współpracy z wydziałem Kultury Sportu i Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ.

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
weciok02.01.2019, 20:05
a co z trasą na Długiej Polanie ?
czytanie nie boli02.01.2019, 17:40
A ja przypominam, że regulamin korzystania z tras narciarskich nakazuje ustąpienia pierwszeństwa przez narciarzy użytkownikom innych dróg, w przypadku gdy trasa narciarska się przecina, lub pokrywa z innymi drogami. Jest to napisane na tablicy z regulaminem przy trasie, punkt bodajże 7, czy coś koło tego. Niektóre osoby o tym nie wiedzą i niesłusznie mają pretensje do ludzi, którzy przechodzą lub przejeżdżają na odcinku drogi polnej, z którą się trasa pokrywa. Tymczasem na każdej takiej drodze to narciarze powinni ustępować pierwszeństwa. Albo przynajmniej jak już nie chcą ustąpić, to proszę powstrzymać się od bezsensownych komentarzy i zamiast tego dokładnie przeczytać regulamin, zanim zacznie sie innych bez sensu "pouczać".
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl