12.01.2019, 13:42 | czytano: 4298

Dobra zima dla narciarzy (zdjęcia)

fot. Piotr Korczak
Miłośnicy białego szaleństwa długo czekali na poprawę warunków, które umożliwiłyby szusowanie na Kasprowym Wierchu. Ci, którzy wybrali się tam wczoraj, nie zawiedli się. Zima w górach była bajkowa.
Na Kasprowym Wierchu utrzymuje się od 55 do 220 cm śniegu. Czynna jest jednak wyłącznie kolej i trasa narciarska Gąsienicowa. Trasa na Goryczkowej jest wciąż w fazie przygotowywania.
Narciarze nie mogą jednak narzekać. Świetnie przygotowane są bowiem trasy we wszystkich ośrodkach narciarskich na Podhalu. Tak dobrej narciarsko zimy nie było od lat.

Kolejnych słonecznych dni spodziewać się możemy dopiero w połowie przyszłego tygodnia. To tego czasu czekają nas opady śniegu i temperatura, która sięgać będzie -10 st. Celsjusza.

pk,/zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
Zb igniew Sięka12.01.2019, 17:14
Byłem kilka lat temu w Dolomitach. Spadło w jedną dobę śniegu tyle,że zamknięto całe Dolomity.Padł rekord rocznego opadu śniegu. w 24 godziny przejezdne były dla narciarzy wszystkie trasy. Drodzy państwo odpowiedzialni za trasy z Kasprowego weźcie i tak jak żołnierskiej piosence r---- się o sosnę. Chociaż szkoda sosny.
Pinki
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl