21.01.2019, 09:57 | czytano: 4147

Policja podsumowała skoki. Funkcjonariusze tonowali nastroje kibiców

Fot. KPP Zakopane
Podczas trzech dni obecności Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, bezpieczeństwa kibiców pilnowało 200 policjantów.
Pierwszy dzień zawodów zakończył się bez poważniejszych zdarzeń. - Odnotowaliśmy fakt wniesienia na teren skoczni jednostki broni gazowej, a w sobotę atak na pracownika ochrony. Z uwagi, że zawody miały charakter imprezy masowej osoby, które dopuściły się tego przestępstwa zostały zatrzymane przez policjantów. Zakopiański sąd zdecyduje o ich dalszym losie. Może orzec wobec nich surowe kary grzywny i zakazy stadionowe - informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.
Praca policjantów skupiała się na tonowaniu nastrojów osób, które przesadziły z napojami rozgrzewającymi i zbyt ekspresyjnie wyrażały swoje emocje po zawodach sportowych. Liczne interwencje, awantury i bójki, zgłoszenia o zakłóceniu ciszy nocnej - policjanci w Zakopanem mieli sporo pracy.

Podczas niedzielnego indywidualnego konkursu skoczków nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Impreza odbyła się zgodnie z planem, a policjanci po jej zakończeniu czuwali nad bezpiecznym powrotem kibiców do domów i pensjonatów.

- Oceniamy, że w ten weekend w powiecie tatrzańskim bawiło się blisko 70 tysięcy kibiców, turystów i wczasowiczów. W powiecie tatrzańskim odnotowaliśmy aż 49 różnego typu interwencji. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali ratując przed wyziębieniem. Policjanci drogówki najwięcej interwencji przeprowadzili w związku z nieprawidłowym parkowaniem i blokowaniem przejazdu. Odnotowaliśmy również kilka niegroźnych zdarzeń drogowych - dodaje rzecznik.

Noc z niedzieli na poniedziałek była zdecydowanie spokojniejsza. Liczba interwencji spadała o połowę. Na szczególne zwrócenie uwagi zasługuje odpowiedzialne postępowanie kierowców. Przed powrotem do domu wielu z nich postanowiło sprawdzić stan trzeźwości.

oprac. r/ źródło: KPP Zakopane
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
busia21.01.2019, 18:14
Albo dutki albo spokój.
Zawsze jest coś za coś.
zakopian21.01.2019, 11:32
Zakopane nie jest miastem do życia. Współczuje wszystkim mieszkańcom tego pseudo kurortu. Jeszcze dawniej były jakieś przerwy w tych najazdach gdzie można było jakoś funkcjonować. Obecnie to permanentny najazd szarańczy. Trzeba to nazwać po imieniu niestety .... Całonocne krzyki burdy trąbki dzwonienie po domofonach, obszczymurstwo, złodziejstwo.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl