24.01.2019, 11:12 | czytano: 5094

Spiżowe Serca wręczone (zdjęcia)

Fot. Natalia Niemiec
Na zamku w Niedzicy odbyła się gala rozdania Spiżowych Serc. Statuetki są formą podziękowania za szczególne zasługi na rzecz społeczności gminy Łapsze Niżne.
To między innymi działalność charytatywna, promowanie regionu czy popularyzacja tradycji. Laureatów, spośród złożonych kandydatur wybiera kapituła. Podczas trzeciej edycji wydarzenia w jej składzie zasiedli: wójt gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz, przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Majerczak, dyrektor muzeum Zespołu Zamkowego w Niedzicy Ewa Jaworowska Mazur, Elżbieta Łukuś ze stowarzyszenia Dzieci i Młodzież Spisza oraz Mariusz Wojtas, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych.
Decyzją kapituły zdobywcami tegorocznych Spiżowych Serc zostali: Katarzyna Kubasiak, Anna Stronczek, organizacja Lokalna Grupa Działania Spisz-Podhale, Związek Polskiego Spisza, Przedsiębiorstwo KRUSZGEO S.A. oraz Józef Jezierczak, który za swoje zasługi na rzecz wsi Niedzica Zamek otrzymał pośmiertną nominację.

Podczas III Gali Spiżowych Serc oprócz rozdania statuetek odbył się seans, podczas którego prezentowano film podsumowujący wydarzenia z łapszańskiego samorządu, które miały miejsce w minionym roku. Podsumowaniem uroczystości był występ zespołu MONK, który bez żadnych instrumentów, tylko z pomocą strun głosowych i wokalnych umiejętności zaprezentował utwory artystów takich jak: Kenny Garret, The Puppini Sisters, Anava, Elżbieta Towarnicka, Anna Treter, Renata Przemyk, Krystyna Prońko, Grzegorz Markowski, Grzegorz Turnau czy Zbigniew Wodecki.

m/ zdjęcia: Natalia Niemiec
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
xxx16.03.2019, 12:57
A ten Pan w tym mundurku to kto???w każdym roku nominowany???? to taki ważny gość w tej Gminie???
wk...........02.03.2019, 08:34
To chyba żart???? jeśli ci radni mają pracować nad reformą szkolnictwa,to oświata umrze niebawem.Trudno mnie osobiście zrozumieć jak to jest w tej Gminie Wójt nagradza pięciu nauczycieli statuetką za wybitne zasługi,a edukacja bardzo nisko lata na terenie całej Gminy.No???chyba coś tu jest na rzeczy skoro kilkunastu Radnych zresztą oderwanych granatem od rzeczywistości ma zamiary na reformowanie OŚWIATY.No i mamy przykład likwidacji żłobka i tu pytanie???zła wola Wójta? czy arogancja Rady?czy może jest to już zwykła głupota???????
obserwator01.03.2019, 09:27
Po ostatniej sesji widać że Wójt już zupełnie nad niczym nie jest w stanie zapanować.Wchodzi w konflikty z radnymi ze swojego ugrupowania czego zupełnie nie rozumie.Do tego ewidentnie.... jest sterowany przez kilku radnych co jest widoczne na nagraniu.Jako przykład podam głosowanie p.Majerczaka to dopiero obciach były pedagog głosuje za likwidacją żłobka no ludzie to ma być radny Gminy.Drugi przykład p.Noworolski jak widać kolejny ekspert od Oświaty.Dalej p.Mąka nauczycielka itd.To są radni od których ma zależeć los naszych dzieci jej...jej..i p.Wójcie nic pełna zgoda masakra.....masakra.....
góral28.01.2019, 10:33
No właśnie i już jest problem..... kto kogo i gdzie reprezentuje.Decyzję jednak podejmuje kapituła w Gminie, czy słusznie nie wiem tak do końca...
sromowianin27.01.2019, 18:25
a co tam robi sromowianka ona zamiast sromowce promować to udaje że nie pamieta z kąd pochodzi
jako25.01.2019, 09:45
No tak świetny kabaret ta Gmina funduje społeczeństwu to fakt najlepiej właśnie wychodzi Władzy zabawa to też prawda. Chyba ten okręt tonie a kap.stara się go ratować. Tylko patrzeć jak załoga zacznie uciekać....Ale co dalej p. gumczas o to jest pytanie.
z oddali25.01.2019, 08:58
Patrze na gminę Łapsze z dalszej perspektywy i mam wrażenie że wszystko tam gra... Będąc w urzędzie, widać że nikt nie próżnuje i każdy wie co robi. Wbrew pozorom kultura regionalna, uszanowanie tych co dają dla Spisz o wiele więcej niż inni - naprawdę zasługuje na uznanie...
Jeśli ktoś to mówi, że władza się bawi, to niech opowie jaki ma pomysł...To porównuje do losu bezpańskich psów, dla których nie ma serca (apropo gdzie są właściciele z gorącym serduchem, którzy je porzucili) .To tak właśnie byłoby z kulturą, gdyby nie samorządy, byłaby kundlem błagający o jakiś kruszek z Pańskiego stołu...
Brawo wyróżnionym - zasłużyli...
Brawo samorząd, że nadąża za duchem czasów i pięknie promuje Spisz...
gumczas24.01.2019, 22:28
prawy:
Teraz jestem na haju - Gmina Łapsze to kraina mlekiem i miodem płynąca, z kranu leje się Dzony Łoker.......
Gratuluję poczucia humoru - w sumie to nieżły kabaret JJ zrobił z tej gminy!
prawy24.01.2019, 12:30
Do dramat i gumczas - wy chyba kpicie albo jesteście na haju
gumczas24.01.2019, 11:30
Władza się bawi....a lud cierpi! Opłaty za śmieci się dźwiga, szkoły się chce zamykać bo trzeba oszczędzać! Beczkowóz ścieków nie wywozi, ale Władza się bawi!! Brawo, brawo, brawo!!!
dramat24.01.2019, 11:27
Władze gminy Łapsze Niżne za stosunek do bezpańskich zwierząt (psów) winne dostać miano KAMIENNYCH SERC! Nawiązuję tutaj do posta z Facebooka z ostatnich dni, gdzie pomimo interwencji w UG Łapsze Niżne, od października w Niedzicy koczuje na takim mrozie pies! I NIKOGO z tych wspaniałych serc to nie rusza! Czysta hipokryzja! Przyznajcie sobie jeszcze może jakieś krzyże?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl