25.01.2019, 17:49 | czytano: 8783

Policja zatrzymała osoby, które oszukały mieszkankę Waksmundu na 52 tysiące złotych

To duży sukces nowotarskiej policji. Tutejszym funkcjonariuszom udało się zatrzymać trzy osoby, które 9 stycznia oszukały 76-letni mieszkankę Waksmundu. Starsza pani przekazała im 52 tysiące złotych, myśląc, że pomaga synowi, który rzekomo spowodował śmiertelny wypadek i zbierał pieniądze na kaucję.
Zatrzymani to 27-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, ale przebywający w Krakowie, 36-latek z powiatu wielickiego i 21-letnia kobieta z województwa łódzkiego. Mężczyźni to kryminaliści - w zeszłym roku wyszli z więzienia, w którym odbywali karę za podobne przestępstwo.
9 stycznia do 76-letniej mieszkanki Waksmundu na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę. Powiedziała, że syn 76-latki miał wypadek i zabił na przejściu dla pieszych 15-letnią dziewczynę z Niemiec. Chwilę potem potwierdziła to inna kobieta podająca się za policjantkę. Ratunkiem dla niego była wpłata kaucji w kwocie 120 tysięcy złotych. Dzięki temu syn miał pójść do łagodniejszego więzienia na terenie Niemiec.

- Oszustka zabroniła kobiecie dzwonić do kogokolwiek przekonując, że jej telefon jest na podsłuchu. Rzekoma policjantka ponownie zadzwoniła do kobiety i poinformowała ja, że adwokat syna wpłacił już połowę kwoty tj. 60 tysięcy złotych, a ona musi wpłacić resztę sumy - relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Pieniądze musiała przekazać bardzo szybko, ponieważ o wypadku nie został jeszcze poinformowany prokurator. Kiedy oszustka upewniła się, że kobieta posiada pieniądze przy sobie kazała natychmiast je przekazać czekającemu pod domem mężczyźnie, który miał być adwokatem syna. Kobieta wręczyła oszustowi oszczędności swoje życia - 52 tysiące złotych.

Kiedy 76-latka zorientowała się, że to oszustwo, było już za późno. Po oszustwach nie było śladu. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Dwutygodniowe, drobiazgowe śledztwo doprowadziło ich do oszustów. Rzeczniczka nowotarskiej policji mł. asp. Dorota Garbacz informuje, że w nocy ze środy na czwartek zatrzymali w Krakowie trzy osoby, które dziś w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Targu usłyszały zarzuty dokonania oszustwa na mieszkańce Waksmundu. W stosunku do mężczyzn prokuratura wystąpiła o tymczasowy areszt.

Choć cała trójka została zatrzymana do tej jednej sprawy, niewykluczone, że ma ona na koncie również inne tego typu przestępstwa. Wykaże to prowadzone przeciwko nim śledztwo.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
k26.01.2019, 09:18
No niech mnie ktos przekona ze istnieje coś takiego jak resocjalizacja. Złodziej weteran zawsze będzie miał zajawkę na łatwy łup. A wyobraźnia przy odsiadywaniu wyroków to im się rozbuja i wyjdą potem takie hybrydy z hodowli za kratą. Złodziej +kryminał=pomysł+kolejne przestępstwo.
życie26.01.2019, 08:00
Do Fbb1
Też jestem za, bo obecnie w więzieniach jest przedszkole. Nawet pracować nie muszą tylko mogą. Normalny człowiek musi pracować żeby przeżyć, oni mają wszystko gratis, za naszą kasę.
im26.01.2019, 07:38
wielki szacunek dla nowotarskiej policji
ian.26.01.2019, 07:21
brawoooo czasami to szkoda waszej pracy bo wyniki kary sa zbyt niskie taki tylko wchodzi i wychodzi z ciupy i ma to gdzies...oj niedobrze jeszcze raz brawo tak trzymac....
Arsen Lupen25.01.2019, 23:30
Wielkie gratulacje dla policji i innych służb , które namierzyly i ujęły oszustów .
adam25.01.2019, 23:02
Tutaj naprawdę brawo dla nowotarskiej Policji. Nie było to łatwe i naprawdę trzeba żmudnej pracy wielu ludzi. Tym bardziej brawo. Pomogły monitoringi chociaż wiele osób jest im przeciwnych.
Fbb125.01.2019, 20:56
Brawo dla Nowotarskiej Policji. Teraz żeby tylko rząd (obecny albo przyszły) zrobił z więzień, miejsca do których przestępcy nie będą chcieć wracać (czyli ostry rygor plus odpracowanie za swój pobyt) a takich wyłudzeń będzie sporo mniej.
Necrokriss25.01.2019, 19:10
Sukces to byłby gdyby oddali te pieniadze.
kóśmierz25.01.2019, 18:23
Jak????? Ale BRAWO!!!!!! W Waksumdzie same ,,biedaki,,
Lubię ich25.01.2019, 17:53
A pieniedzy jak nie Było tak niema czy inaczej
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl