26.01.2019, 17:26 | czytano: 6066

Areszt dla oszustów (film)

Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Targu, dwaj mężczyźni w wieku 27 i 36 lat, którzy oszukali 76-letnią mieszkankę Waksmundu na 52 tys. zł, zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące. Wobec 21-letniej kobiety, która z nimi współpracowała, zastosowano dozór policyjny.
Aresztowani to 27-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, ale pomieszkujący w Krakowie oraz 36-latek z powiatu wielickiego. Współpracowała z nimi 21-letnia kobieta z województwa łódzkiego. Mężczyźni to kryminaliści - w zeszłym roku wyszli z więzienia, w którym odbywali karę za podobne przestępstwo.
9 stycznia do 76-letniej mieszkanki Waksmundu na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę. Powiedziała, że syn 76-latki miał wypadek i zabił na przejściu dla pieszych 15-letnią dziewczynę z Niemiec. Chwilę potem potwierdziła to inna kobieta podająca się za policjantkę. Ratunkiem dla niego była wpłata kaucji w kwocie 120 tysięcy złotych. Dzięki temu syn miał pójść do łagodniejszego więzienia na terenie Niemiec.

- Oszustka zabroniła kobiecie dzwonić do kogokolwiek przekonując, że jej telefon jest na podsłuchu. Rzekoma policjantka ponownie zadzwoniła do kobiety i poinformowała ja, że adwokat syna wpłacił już połowę kwoty tj. 60 tysięcy złotych, a ona musi wpłacić resztę sumy - relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Pieniądze musiała przekazać bardzo szybko, ponieważ o wypadku nie został jeszcze poinformowany prokurator. Kiedy oszustka upewniła się, że kobieta posiada pieniądze przy sobie kazała natychmiast je przekazać czekającemu pod domem mężczyźnie, który miał być adwokatem syna. Kobieta wręczyła oszustowi oszczędności swoje życia - 52 tysiące złotych.

Kiedy 76-latka zorientowała się, że to oszustwo, było już za późno. Po oszustwach nie było śladu. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Dwutygodniowe, drobiazgowe śledztwo doprowadziło ich do oszustów. Rzeczniczka nowotarskiej policji mł. asp. Dorota Garbacz informuje, że w nocy ze środy na czwartek zatrzymali w Krakowie trzy osoby, które dziś w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Targu usłyszały zarzuty dokonania oszustwa na mieszkańce Waksmundu. W stosunku do mężczyzn prokuratura wystąpiła o tymczasowy areszt.


Choć cała trójka została zatrzymana do tej jednej sprawy, niewykluczone, że ma ona na koncie również inne tego typu przestępstwa. Wykaże to prowadzone przeciwko nim śledztwo.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
uczciwa28.01.2019, 11:49
Ciekawe czy to ci sami, co w N. Targu oszukiwali starszych ludzi.
Swoją drogą, powinny być znacznie surowsze kary, bo są śmieszne i wcale mnie nie dziwi w takich warunkach, że to recydywiści.
Bob27.01.2019, 11:47
A czemu dla niej tylko dozór co bo jest kobieta?przeciez razem walki robili to powinna takze miec areszt to gdzie to równouprawnienie..
Maciek27.01.2019, 11:40
Brawo Policja
dobra robota !!!
Mocher27.01.2019, 09:51
@Patrzac ze smrecków
Czytaj więcej bo twoje piśmiennictwo wiele ma niedociągnięć
Zresztą róbta co chceta
Patrzac ze smrecków26.01.2019, 23:51
Oj nie chce się pracowac,pokłosie róbta co chceta, do pirdla z nmi i do roboty żeby nie musiała biednakobiecina co ja oszukali,dopłacać do nich żywiac ich ze swojej emerytury,kara,wyrównanie straty I zadośćuczynienie,czytałem że w Dubaju nie ma takich przępców , złodziei,dlaczego? bo sa takie kary i egzekwowane natychmiast, a nie róbta co chceta
czytelnik26.01.2019, 17:48
Bravo dla Policji !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl