04.02.2019, 11:46 | czytano: 3055

Pyłomierz na urzędzie gminy

Do 20 lutego w Łapszach Niżnych, przy wsparciu Krakowskiego Alarmu Smogowego, prowadzone będą pomiary stężeń zanieczyszczeń pyłem zawieszonym PM10.
Na terenie gminy nie ma stałej stacji monitorującej jakość powietrza, dlatego mieszkańcy po raz pierwszy mają okazję sprawdzić, jakim powietrzem oddychają. Pyłomierz został zamontowany na budynku Urzędu Gminy w Łapszach Niżnych, a wyniki pomiarów można oglądać TUTAJ.
oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
miejscowy04.02.2019, 16:29
jedźcie do Krempach i tam zobaczcie jaki smród , to samo w Nowej Białej .Turystów nie ma a gorzej śmierdzi niż w bukowinie i Białce Tatrzańskiej
Drogi Miecio04.02.2019, 15:56
Mieciu. Nie smródź i nie pal śmieci, to ci włos z głowy nie poleci... A nie zwalaj i nie strasz wójtem,, radnymi i kontrolami O.K. ???

Taki urządzeń pomiarowych powinno być więcej i w każdej gminie... I dla Wójta, ale dla zdrowia własnego, dzieci i wnuków. Nie bójta sie wójta, tylko oczy otwórzcie na wyniki, albo nie będzie nam słodko w gębie...
Miszkaniec04.02.2019, 12:33
Normy przekroczone kilkukrotnie czyli jest bardzo źle!....nie będzie niestety lepiej jeżeli Władze Gminy coś z tym nie zrobią. Program wymiany pieców to za mało a może jakieś przywileje dla osób które inwestują w ekologie a może jakiś system zbiorowego zakupu peletu żeby ceny były niże a co za tym mobilizowały do wymiany pieca a może dla osób gorzej sytuowanych wymiana kotła na koszt Gminy bo wystarczy jeden kopciuch na 100 domów i truje wszystkich. W naszej Gminie są też osoby ukierunkowane na ekologie i chętnie zamienią nawet mniej kopcący ale jednak zawsze piec ekogroszkowy czy peletowy na pompę ciepła ale bez dofinansowania nie są w stanie......wniosek jest prosty trzeba działać bo się udusimy.
Miecio04.02.2019, 12:08
No tak, jeszcze kontrolę dołóżcie ludziom Wójcie, bo tylko to potraficie.....dokładać ludziom podatkami, śmieciami, słyszę że dopłaty do ścieków też chcecie likwidować..... Ale wypłat, diet to se nie obetniecie!! Wójt, radni powinni zacząć oszczędzanie od siebie - dajcie przykład!!
pytający04.02.2019, 12:02
i jak tam powietrze w Gminie Łapsze Niżne??? w normie?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl